Szkoła Podstawowa Nr 1 w Opolu

im.Obrońców Westerplatte

Konkursy

Z przyjemnością informujemy, że Laureatem VIII edycji Wojewódzkiego Konkursu Przedsiębiorczości i Wiedzy o Gospodarce został Aleksander Magacz - uczeń klasy 8b (na zdjęciu drugi z lewej strony). Naszą szkołę reprezentowali także: Alicja Pieniążek, Hanna Trabuć i Dawid Piestrak.
Uczestnicy konkursu rozwiązywali test z wiedzy ekonomicznej. Finaliści przedstawili własne spojrzenie na dany temat oraz przygotowali prezentacje multimedialną dotyczącą m.in. emigracji zarobkowej, obrotu gotówkowego i skutków gospodarczych COVID 19.
Uczniów PSP 1 przygotował do konkursu p. Arkadiusz Wickiewicz. Serdecznie gratulujemy!

Czytaj więcej: VIII edycja Wojewódzkiego Konkursu Przedsiębiorczości i Wiedzy o Gospodarce

Poprawiono: 04 listopad 2021

bobr nowe daty

Zachęcamy uczniów kl. I-VIII do udziału w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym BÓBR.

Zapraszamy do udziału w konkursie uczniów, którzy:

• są kreatywni i nie boją się wyzwań,
  • lubią rozwiązywać skomplikowane zadania wymagające logicznego i analitycznego myślenia,
  • chcą spróbować swoich sił i zdobyć pierwsze doświadczenia w programowaniu.

Zachęcamy do rywalizacji i trzymamy kciuki!

Tegoroczna edycja Konkursu Informatycznego Bóbr startuje 15 listopada. Konkursy odbędą się w dniach 15-18 listopada. Każdego dnia jedna z grup wiekowych będzie rozwiązywać zadania w tym samym czasie - zmagania rozpoczynają się o godz. 12.00.

Harmonogram:
Senior (szkoły ponadpodstawowe) - 15 listopada, godz. 12.00,
Junior (szkoły podstawowe VII-VIII) - 16 listopada, godz. 12.00,
Benjamin (szkoły podstawowe IV-VI) - 17 listopada, godz. 12.00,
Skrzat (szkoły podstawowe I-III) - 18 listopada, godz. 12.00.

Udział w konkursie jest bezpłatny.

Uczniów zainteresowanych udziałem w konkursie prosimy o zgłaszanie się osobiście lub za pomocą wiadomości opiekuna ucznia na e-dzienniku do pani Anny Wilk w terminie do dnia 4 listopada.

Zmagania uczestników odbywają się na bezpłatnej platformie edukacyjnej Dzwonek.pl - www.dzwonek.pl

Strona konkursu: http://bobr.edu.pl/

Informacje o konkursie https://www.bobr.edu.pl/kompendium-wiedzy-o-bobrze/

Tym uczniom, którzy dotychczas nie brali udziału w konkursie, polecamy zadania z 2020 roku, a także zadania z wcześniejszych edycji: https://www.bobr.edu.pl/2020/12/17/zadania-z-roku-2020/  Zestawy zadań są udostępniane w dwóch wersjach – konkursowej i z wyjaśnieniami rozwiązań. Polecamy zwłaszcza tę drugą wersję. Przypominamy też sposób liczenia punktów podczas konkursu. Konkurs będzie składał się z zadań podzielonych na trzy grupy ze względu na stopień trudności. Wynik obliczany jest w następujący sposób: za poprawną odpowiedź uczeń otrzymuje 3, 4 lub 5 pkt, w zależności od stopnia trudności pytania; za brak odpowiedzi uczeń otrzymuje 0 pkt; za błędną odpowiedź uczeń otrzymuje –0,75, –1 lub –1,25 pkt, w zależności od stopnia trudności pytania.

Op@lskie dla podstawówek - zdalne nauczanie zbliża!

Copyright © 2021 Szkoła Podstawowa nr 1 w Opolu Rights Reserved.