foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nasza szkoła jest najlepsza

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Opolu

im.Obrońców Westerplatte

Klasy 2021/2022

W wrześniu dzieci rozpoczęły naukę w naszej szkole. Podczas inauguracji roku szkolnego 2021/2022 odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów dzieci klas I. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie klas pierwszych ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Dyrekcja szkoły dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion dzieci. Od tej chwili stali się oni nowymi członkami naszej szkolnej społeczności.

Od połowy września bierzemy udział w zajęciach na pływalni. Dzieci uczą się pływać pod opieką instruktora. Zajęcia na basenie są ważnym uzupełnieniem zajęć z wychowania fizycznego i gimnastyki korekcyjnej. Podstawowe korzyści wynikające z uczęszczania na zajęcia z nauki pływania to poprawa kondycji i koordynacji ruchowej, a także wspieranie pracy stawów i mięśni. Zajęcia takie dają dzieciom również dużo radości.

We wrześniu również odbyły się zajęcia integrujące zespół klasowy. Rozmawialiśmy na temat szacunku wobec uczniów i nauczycieli, jak również o tolerancji.

Świętowaliśmy w klasie Dzień Chłopaka, wtedy chłopcy dostali prezenciki i wspólnie się bawiliśmy.

Uczestniczyliśmy w zajęciach bibliotecznych. Dzieci brały udział w „głośnym czytaniu”, a także były pasowane na czytelnika naszej szkolnej biblioteki.

Czytaj więcej: Klasa 1A

Witaj druga klaso!
Po wakacjach spotkaliśmy się w szkolnych ławkach, pełni entuzjazmu i zapału do nauki i zabawy. W naszej klasie 2b jest 25 uczniów, 10 dziewczynek i 15 chłopców. Wychowawczynią jest Pani Donata Kluba.

Czytaj więcej: Klasa 2B

Nasza klasa z radością wróciła po wakacjach do szkoły. Musimy już skoncentrować się na porannym wstawaniu i systematycznej pracy. Od września uczestniczymy w zajęciach teatralnych w MDK i przygotowujemy spektakl, który będzie podsumowaniem naszych zajęć. Teatr to przede wszystkim rozwijanie pewności siebie, wyobraźni oraz wiedzy. W ramach tego projektu zorganizowane są też zajęcia plastyczne. Zabawy z plastyką dają nam możliwość rozwijania zainteresowań i uzdolnień. Co tydzień chodzimy na basen. Pływanie to sama przyjemność. Po zabawach w wodzie czujemy się lżej, jesteśmy odprężeni i odstresowani. Bierzemy udział w kolejnej edycji projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. To cykle tematyczne oparte na wyjątkowych filmach dopełnionych o prelekcje. 23 września obchodziliśmy w nasze klasie Dzień Chłopaka. Nasi chłopcy dostali jajka z niespodzianką. Było bardzo wesoło. W szkole obchodziliśmy też Dzień Życzliwości i Dzień Pluszowego Misia. W muzeum braliśmy udział w bardzo ciekawych zajęciach. Widzieliśmy kolekcję obrazów Jana Cybisa, poznaliśmy jego sylwetkę. Wykonaliśmy prace jesienne na tablicach korkowych. To świetna ozdoba do naszych pokoi. W klasie mieliśmy gościa. Przyszła do nas mama jednego z uczniów i razem z nią techniką decoupage ozdabialiśmy słoiczki. Powstały piękne lampiony. Byliśmy również w Teatrze Lalki i Aktora na przedstawieniu „Psiakość”. Był to musical o zwierzęcej miłości. W listopadzie byliśmy w Bibliotece Dziecięcej na zajęciach rozwijających kreatywność. W klasie zostały przeprowadzone również zajęcia profilaktyczne - „Motywacja do nauki”. Integrowaniu naszego zespołu sprzyja organizowanie klasowych urodzin, ważnych dni w kalendarzu, wspólnych wyjść, pomoc koleżeńska.

Jesteśmy już uczniami klasy trzeciej. Jest nas obecnie 27 – 14 dziewczynek i 13 chłopców. Bardzo lubimy przebywać we własnym gronie. Od początku chcemy też solidnie zabrać się do nauki. W tym celu mieliśmy zorganizowane zajęcia terapeutyczne, poruszające tematykę „Motywacji do nauki”.

W tym semestrze kontynuujemy poszerzanie naszych umiejętności nie tylko na zajęciach w szkole, ale także poza nią. Systematycznie, co tydzień, uczęszczamy na zajęcia teatralne do MDK, podczas których przygotowujemy przedstawienie „Lokomotywa”, ucząc się właściwej dykcji i oswojenia ze sceną. To przedstawienie chcemy pokazać swoim najbliższym.

Również co tydzień korzystamy z lekcji pływania, które organizowane są na krytej pływalni „Akwarium”. Pod okiem instruktorów doskonalimy tam swoje umiejętności pływackie.

Co dwa miesiące uczestniczymy w zajęciach w ramach projektu „Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej”. Odbywają się one w MDK. Są to ciekawe pogadanki oraz projekcje filmów na określony temat.

Czytaj więcej: Klasa 3B

Witamy wszystkich na stronie naszej klasy!
Jesteśmy już w klasie piątej.
Naszą wychowawczynią jest Pani Iwona Dulas.
Klasa liczy 25 uczniów: 13 dziewczyn i 11 chłopców.
Dziewczyny to: Laura, Veronika, Iga, Martyna, Ola, Kasia, trzy Julki, dwie Maje i dwie Oliwie, a chłopcy to: Jasiek, Jeremi, Karol, Miłosz, Igor, Borys, Staszek, Leszek, dwóch Michałów i dwóch Tomków. Jesteśmy zgraną i wesołą klasą. Lubimy chodzić do szkoły. Przed nami nowy rok szkolny, nowe wyzwania i mamy nadzieję, że wszystko uda nam się na sześć!

Nasza klasa liczy 17 uczniów. Pięciu chłopców i dwanaście dziewcząt.
Dziewczyny to: Hania, Laura, Marcelina, Basia, Iza, Ola, dwie Natalie, dwie Zosie i dwie Julie.
Chłopcy: Leonard, Bartłomiej, Milan, Mateusz i Adam.
W listopadzie nasza klasa razem z klasą 6b wzięła udział w warsztatach organizowanych przez Muzeum Śląska Opolskiego „Powstanie herbu Polski”. Podczas warsztatów wysłuchaliśmy wykładu na temat powstania herbu Polski, braliśmy udział w konkursie, a także własnoręcznie wykonaliśmy kotyliony patriotyczne tj. kokardy narodowe.

Czytaj więcej: Klasa 6A

Dzień chłopaka 2021 w klasie 8b
23 września (czwartek) wybraliśmy się z klasą na kręgle do Szarej Willi. Było bardzo fajnie i miło spędziliśmy czas.
We wtorek 28 września na lekcji wychowawczej urządziłyśmy z dziewczynami małe przyjęcie dla chłopców. Podarowałyśmy im breloczki z ich imionami, które zrobiłyśmy własnoręcznie kilka dni wcześniej oraz zjedliśmy wszyscy ciasto. Potem graliśmy w kahoota na temat wiedzy o dziewczynach, były tam pytania, np. do czego służy bronzer czy zalotka.
Ogólnie te dwa dni były bardzo mile spędzone i myślę, że chłopaki zapamiętają te dni.

Czytaj więcej: Klasa 8B

SZKOŁA MISTRZÓW PROGRAMOWANIA

Op@lskie dla podstawówek - zdalne nauczanie zbliża!

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Obrońców Westerplatte w Opolu
ul. Reymonta 43, 45-072 Opole
tel./fax 77 454 28 89

Copyright © 2021 Szkoła Podstawowa nr 1 w Opolu Rights Reserved.