Ułatwienia dostępu


foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Opolu

im. Obrońców Westerplatte

Wydarzenia

Czwórka naszych uczniów (Jakub Garmulewicz, Natalia Nowosielecka, Pola Plamitzer i Jadwiga Wolny) wywalczyła tytuł finalisty podczas organizowanego przez Publiczne Liceum Ogólnokształcące w Opolu konkursu języka angielskiego o Puchar Dyrektora. W minionym tygodniu uczestniczyli oni (niemal w komplecie) w gali - podsumowaniu tej imprezy, otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Nasi uczniowie wzięli również udział w warsztatach językowych, mieli też okazję porozmawiać z uczniami PLO nr V.

Mimo obostrzeń pandemicznych 17 śmiałków stanęło do walki w szkolnych eliminacjach Konkursu Języka Angielskiego o Puchar Dyrektora V LO. Test obejmował zagadnienia z zakresu słownictwa, gramatyki, poprawności oraz znajomości struktur. Wszyscy uczniowie uzyskali minimum 50% dające możliwość udziału w finale, który się odbędzie 30 marca w V LO. O liczbie zakwalifikowanych uczniów zdecyduje organizator.

W szkolnych eliminacjach do Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego, które odbyły się 16.10.2020 r., wzięło udział 24 uczniów. Zadania konkursowe zawierały problemy gramatyczne i wyrazowe. Trzeba było wykazać się także umiejętnością czytania ze zrozumieniem. Wymagany minimalny pułap 80% punktów do zdobycia, uzyskało 10 uczniów: Kinga z klasy VIIb dwujęzycznej, Kuba z klasy VIIIa, Basia, dwie Natalie, Pola, Jadwiga, Marysia, Maksymilian i Michał z klasy VIIIb dwujęzycznej. Eliminacje gminne odbędą się w styczniu 2020 r. Good luck!

Co roku drugi weekend września poświęcony jest akcji „Clean up the world”, która obejmuje swoim zasięgiem wszystkie kontynenty, a na celu ma zwrócenie uwagi na problem zanieczyszczenia środowiska i rosnących gór śmieci. Niestety w tym roku ze względu na sytuację pandemii, uczniowie VIIIb gr. 2 nie mogli czynnie włączyć się do akcji sprzątania świata. W zamian przygotowali plakaty prezentujące swoje pomysły na pozytywne zmiany w sferze ochrony środowiska.

Klasy VI-te przez ostatnie tygodnie odbywały wirtualną podróż do Australii z okazji niedawnego święta narodowego tego kraju. W ramach projektu „Australia - w krainie kangurów” podczas lekcji języka angielskiego uczniowie poznawali ten przepiękny kontynent, o którym ostatnio było głośno z racji ogromnych pożarów. Szóstoklasiści samodzielnie przygotowali i prezentowali tak rozległe zagadnienia jak na przykład: fauna i flora Australii, jej kultura czy historia. Nowymi wiadomościami mogli się pochwalić podczas turnieju międzyklasowego. W zmaganiach udział brały cztery drużyny, każda reprezentowała jedna klasę szóstą. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z klasy VIc, w składzie Zuzanna, Ada i Oleg, drugie miejsce zajęła reprezentacja klasy VIb, zaś trzecie równorzędne, klasy VIa i VId. Wszyscy, bez względu na wynik, otrzymali nagrody i już zaczynają przygotowania do konkursu wiedzy o Kanadzie.

W dniu 24.02.2020 r. uczniowie klas 5 uczęszczający na zajęcia z języka mniejszości niemieckiej odwiedzili Bibliotekę Austriacką w Opolu.
Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli prezentację i wysłuchali ciekawego wykładu na temat zwyczajów karnawałowych w Niemczech, Austrii i Szwajcarii.

Jak co roku zbliżające się Walentynki były dla nas okazją do przygotowania kartek z życzeniami w języku angielskim, do czego pracowicie zabrało się wielu uczniów naszej szkoły. Autorzy najpiękniejszych prac otrzymali dyplomy i nagrody.

Walentynkowe święto było okazją do wizyty przedszkolaków w naszej szkole. Nasi młodsi koledzy i koleżanki wzięli udział w zajęciach przygotowanych przez uczniów kl. VId z wychowawcą, każdy z nich miał okazję wykonać własną kartkę walentynkową z życzeniami w języku angielskim. Na koniec każdy gość otrzymał mały prezent, a nasze zajęcia wszystkim bardzo się podobały.

SZKOŁA MISTRZÓW PROGRAMOWANIA

Op@lskie dla podstawówek - zdalne nauczanie zbliża!

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Obrońców Westerplatte w Opolu
ul. Reymonta 43, 45-072 Opole
tel./fax 77 454 28 89

Copyright © 2023 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Opolu Wszystkie prawa zastrzeżone.