Ułatwienia dostępu


foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Opolu

im. Obrońców Westerplatte

Projekty

Uczniowie naszej szkoły tuż przed Walentynkami zaprojektowali i wykonali okolicznościowe kartki - dzięki temu mnóstwo osób otrzymało piękne życzenia w języku angielskim. Happy Valentines!

W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie naszej szkoły mogą wziąć udział w projekcie Deutsch AG.

Projekt „Deutsch AG” skierowany jest do uczniów klas 7 i 8 SP, którzy w 6. klasie mieli język niemiecki jako język mniejszości narodowej. W ramach projektu są zaplanowane dwie dodatkowe lekcje języka niemieckiego tygodniowo, w formie kursu językowego realizowanego na terenie szkoły po zajęciach lekcyjnych. Dzięki udziałowi w dodatkowych zajęciach językowych dzieci mogą polepszyć swoją znajomość języka oraz poznać nowe ciekawostki krajoznawcze, historyczne i kulturalne krajów niemieckojęzycznych.
Udział w projekcie jest bezpłatny.

Osoby zainteresowane proszone są o zgłaszanie się do pani Grażyny Osmęckiej.

Klasy VI-te przez ostatnie tygodnie odbywały wirtualną podróż do Australii z okazji niedawnego święta narodowego tego kraju. W ramach projektu „Australia - w krainie kangurów” podczas lekcji języka angielskiego uczniowie poznawali ten przepiękny kontynent, o którym ostatnio było głośno z racji ogromnych pożarów. Szóstoklasiści samodzielnie przygotowali i prezentowali tak rozległe zagadnienia jak na przykład: fauna i flora Australii, jej kultura czy historia. Nowymi wiadomościami mogli się pochwalić podczas turnieju międzyklasowego. W zmaganiach udział brały cztery drużyny, każda reprezentowała jedna klasę szóstą. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z klasy VIc, w składzie Zuzanna, Ada i Oleg, drugie miejsce zajęła reprezentacja klasy VIb, zaś trzecie równorzędne, klasy VIa i VId. Wszyscy, bez względu na wynik, otrzymali nagrody i już zaczynają przygotowania do konkursu wiedzy o Kanadzie.

Dnia 26.04.2018 r. odbyło się podsumowanie edukacyjnego projektu „Nasze podróże małe i duże”. W tym dniu odbyły się trzy apele. Pierwszy dla uczniów klas I–III, drugi dla uczniów IV–V i trzeci dla najstarszych uczniów VI–VII.

Uczniowie klas I–III przedstawiali swój kraj omawiając wykonany przez klasę plakat, prezentując wspólnie wykonaną flagę i tym samym zachęcając do nauki języka obcego.

Czytaj więcej: FINAŁ PROJEKTU „NASZE PODRÓŻE MAŁE I DUŻE”

Tygodniowy projekt „Irlandia – wyspa zielona” jest prowadzony na lekcjach języka angielskiego klas V-tych w marcu każdego roku. Jego finał to międzyklasowy konkurs wiedzy o Irlandii dla reprezentacji poszczególnych klas. Uczniowie wcześniej przygotowują zagadnienia na wybrane tematy dotyczące Irlandii, następnie prezentują je na zajęciach. W tym roku dwuosobowa reprezentacja w składzie Jadzia i Marysia z Vb pokonały trzyosobowe reprezentacje z klasVa – Kubę, Kamila i Natalię oraz z Vc – dwie Kingi i Julię.

W tym roku narodowemu świętu Australii, które przypada 26 stycznia towarzyszył projekt dla klas VI-tych zatytułowany „Australia – w krainie kangurów”. Uczniowie samodzielnie przygotowali prezentacje w dowolnej formie na wcześniej przydzielone tematy, m.in. fauna i flora kontynentu, ciekawe postaci ze świata literatury, muzyki czy filmu. Od inwencji, rzetelności oraz zaangażowania uczniów w przekazaniu informacji zależało przygotowanie reprezentacji klas w starciu kończącym projekt. W piątek 23 lutego podczas finału Maciek, Patrycja oraz Paweł z VIA bezapelacyjnie pokonali reprezentantów klasy VIB, Magdę oraz Jaśka. Za rok szansa na rewanż, tym razem przeniesiemy się do USA.

SZKOŁA MISTRZÓW PROGRAMOWANIA

Op@lskie dla podstawówek - zdalne nauczanie zbliża!

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Obrońców Westerplatte w Opolu
ul. Reymonta 43, 45-072 Opole
tel./fax 77 454 28 89

Copyright © 2023 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Opolu Wszystkie prawa zastrzeżone.