Ułatwienia dostępu


foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Opolu

im. Obrońców Westerplatte

Konkursy Języka Angielskiego i Języka Niemieckiego

Po raz pierwszy w naszej szkole rozgrywaliśmy konkurs o tytuł Mistrza/Mistrzyni Angielskiej Ortografii. O zaszczytny tytuł Master of Spelling walczyło trzynaście osób z klas VI-VIII. Klara z klasy VIIId zdeklasowała laureatów II i III miejsca, Przemka i Adama z klasy VIIIc zdobywając 113 pkt. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku też będą chętni do udziału w niełatwym przecież konkursie i wejdzie on na stałe do kalendarza 6 konkursów związanych z językiem angielskim w naszej szkole .

Szkolne eliminacje do Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego zawsze cieszą się sporym zainteresowaniem ze strony uczniów naszej szkoły. Nie inaczej było w tym roku, gdzie udział wzięło 23 uczestników spośród, których do etapu gminnego zakwalifikowano sześcioro. 11 stycznia 2022 roku „jedynkę” będą reprezentować Ania, Kinga, Zuzia, Julian i Oleg z klasy VIIIb dwujęzycznej i Agnieszka z klasy VIIIc. Gratulujemy i trzymamy za nich kciuki.

Mimo obostrzeń pandemicznych 17 śmiałków stanęło do walki w szkolnych eliminacjach Konkursu Języka Angielskiego o Puchar Dyrektora V LO. Test obejmował zagadnienia z zakresu słownictwa, gramatyki, poprawności oraz znajomości struktur. Wszyscy uczniowie uzyskali minimum 50% dające możliwość udziału w finale, który się odbędzie 30 marca w V LO. O liczbie zakwalifikowanych uczniów zdecyduje organizator.

SZKOŁA MISTRZÓW PROGRAMOWANIA

Op@lskie dla podstawówek - zdalne nauczanie zbliża!

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Obrońców Westerplatte w Opolu
ul. Reymonta 43, 45-072 Opole
tel./fax 77 454 28 89

Copyright © 2023 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Opolu Wszystkie prawa zastrzeżone.