foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nasza szkoła jest najlepsza

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Opolu

im.Obrońców Westerplatte

Wyszukaj

Aktualności

Dni wolne od zajęć dydaktycznych:

 • Dzień Edukacji Narodowej - 14 października 2021 r. (czwartek);
 • 2 listopada 2021 r. (wtorek);
 • 12 listopada 2021 r. (piątek);
 • 7 stycznia 2022 r. (piątek);
 • 2 maja 2022 r. (poniedziałek);
 • egzamin ósmoklasisty: 24 - 26 maja 2022 r.;
 • 17 czerwca 2022 r. (piątek).

W tych dniach będą zorganizowane zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w świetlicy szkolnej w godzinach od 6.30 do 16.30. W tych dniach stołówka szkolna będzie nieczynna.

Bezpłatne zajęcia

„Majsterkowicz 2.0 – warsztaty elektrotechniki i robotyki dla początkujących”

Warsztaty mają za zadanie zachęcić do aktywnego uczestnictwa i urozmaicić zajęcia edukacyjne
o charakterze ścisłym. Zajęcia z robotyki dla uczniów ostatnich klas szkół podstawowych to okazja do poznania nauk ścisłych od ich praktycznej strony, to również szansa na naukę nowych umiejętności oraz poznanie podstawowych pojęć związanych z mechatroniką i robotyką. Celem będzie poznanie od podstaw najprostszych urządzeń elektronicznych, poznanie podstawowych elementów w zakresie budowy, działania, pomiarów i sprawdzania elementów, zapoznanie z montażem układów, praktyką w zakresie lutowania oraz uruchamiania układów.

Zajęcia odbywać się będą w październiku i listopadzie, w siedzibie PNT w Opolu na ul. Technologicznej 2 (za C.H. Karolinka), w 2 grupach ośmioosobowych. Wszystkie informacje oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie internetowej majsterkowicz20.pnt.opole.pl

W razie pytań proszę o kontakt z p. Aleksandrą Szubryt pod tel. 77 443 89 35 lub e-mailem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Rekrutacja została zakończona.

Przygotuj online bezpłatne zdjęcie do mLegitymacji 

mLegitymacja to nic innego jak elektroniczny rodzaj tradycyjnej, papierowej legitymacji szkolnej. Zapewnia ona szereg korzyści wynikających z klasycznej wersji i posiada tę samą wartość prawną.

Kreator zdjęć do mLegitymacji powstał po to, aby bez wychodzenia z domu i w jak najłatwiejszy sposób, wykonać fotografie do elektronicznej legitymacji szkolnej. Korzystać z niego mogą wszyscy uczniowie szkoły, która przystąpiła do programu mLegitymacja. Obsługa tego narzędzia jest niezwykle prosta, a cały proces można przejść w kilka minut, z poziomu smartfona.

Wykonaj zdjęcie do mLegitymacji w kilka sekund

Do wygenerowania zdjęć wystarczy zwykła fotografia wykonana za pomocą telefonu. Oprogramowanie przeprowadzi Cię przez cały proces tworzenia zdjęcia, przy okazji dzieląc się z Tobą wskazówkami jak odpowiednio je wykonać. Miejsce ich zrobienia nie ma znaczenia, liczy się tylko ustawienie twojej twarzy. Całą resztą zajmie się kreator, który w kilka sekund dokona niezbędnych przeróbek: zastąpi tło, poprawi oświetlenie a następnie odpowiednio przytnie zdjęcie. 

Pamiętaj, by przy wykonywaniu zdjęcia zadbać o następujące elementy:

 1. Patrz prosto w obiektyw i nie przechylaj głowy na boki.
 2. Zdjęcie nie może być tzw. selfie - najlepiej poproś kogoś, by Ci pomógł.
 3. Zamknij usta.
 4. Znajdź miejsce z równomiernym oświetleniem, jak na przykład ściana na przeciwko okna. Cienie przechodzące przez twarz nie są dozwolone.

Możesz wgrać tyle zdjęć, ile tylko chcesz, a potem wybrać najkorzystniejszą wersję. 

Na koniec wyślij zdjęcie do sekretariatu

Jedyne co musisz zrobić teraz to przesłać zdjęcie do sekretariatu. Kreator jest bezpłatny. Co więcej ‒ zapewnia stuprocentową gwarancję akceptacji zdjęcia.

Nie musisz również obawiać się o swoją prywatność, ponieważ oprogramowanie nie przechowuje twoich zdjęć, a cały system jest odpowiednio zabezpieczony - Kreator korzysta z szyfrowanego połączenia z certyfikatami SSL. Możesz być pewien, że Twoje dane są bezpieczne. 

Link do kreatora zdjęć do mLegitymacji znajdziesz pod tym linkiem: https://passport-photo.online/pl/zdjecie-do-mlegitymacji 

Następnie postępuj według instrukcji dostępnych na stronie.

Klasa Procentowy wynik
1a 81%
1b 81%
2a 95%
2b 100% - I miejsce
3a 86%
3c 95%
4a 52%
4b 100% - I miejsce
5a 77%
5b 100% - I miejsce
6a 73%
6b 100% - I miejsce
7a 94%
7b 50%
7c 94%
7d 44%
7e 100% - I miejsce
8a 44%
8b 52%
8c 17%
8d 84%

GALERIA ZDJĘĆ: MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI (kliknij tutaj)

SZKOŁA MISTRZÓW PROGRAMOWANIA

Op@lskie dla podstawówek - zdalne nauczanie zbliża!

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Obrońców Westerplatte w Opolu
ul. Reymonta 43, 45-072 Opole
tel./fax 77 454 28 89

Copyright © 2022 Szkoła Podstawowa nr 1 w Opolu Rights Reserved.