Dnia 10.11.2021 roku nasza społeczność szkolna wspólnie świętowała kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości poprzez odśpiewanie w klasach o godzinie 11.11 „Mazurka Dąbrowskiego”. Uczniowie obejrzeli też prezentację przygotowaną przez klasę VIIIb dotyczącą Narodowego Święta Niepodległości.
W środę poprzedzającą Narodowe Święto Niepodległości odbyła się już XVII edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Polskiej Poezji Patriotycznej dla uczniów szkół podstawowych Opola. W tym roku konkurs odbywał się w ramach miejskich obchodów 100. rocznicy plebiscytu i III powstania śląskiego.
Do Muzeum Śląska Opolskiego przybyło 23 finalistów etapu szkolnego w dwóch kategoriach wiekowych.
W części artystycznej wystąpił zespół wokalny naszej szkoły i chór V Liceum Ogólnokształcącego pod opieką pani Urszuli Bartczak. Przyłączyliśmy się też do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu” i odśpiewaliśmy „Mazurek Dąbrowskiego” o godzinie 11.11.
Po wysłuchaniu wszystkich recytacji jury nagrodziło w kategorii klas IV-VI:
w kategorii klas VII-VIII:
Urząd Miasta Opola, Muzeum Śląska Opolskiego i nasza szkoła przygotowały nagrody dla wszystkich uczestników. Dyplomy wraz z nagrodami wręczyła Dyrektor Muzeum Śląska Opolskiego pani Iwona Solisz.
Przybyli też zaproszeni goście: Naczelnik Wydziału Oświaty w Opolu pan Aleksander Iszczuk i Starszy Kustosz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu pani Mariola Urbaniak. Uroczystość otwarła Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 pani Ewa Ziembik, a nad całością czuwała pani Katarzyna Trojanowska i pani Dorota Polit-Szczotka. Dziękujemy wszystkim za udział, zaangażowanie i zapraszamy w przyszłym roku!
Plan lekcji (kliknij tu) dostępny jest na stronie internetowej.
Poprawiono: 04 listopad 2021
Zachęcamy uczniów kl. I-VIII do udziału w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym BÓBR.
Zapraszamy do udziału w konkursie uczniów, którzy:
Zachęcamy do rywalizacji i trzymamy kciuki!
Tegoroczna edycja Konkursu Informatycznego Bóbr startuje 15 listopada. Konkursy odbędą się w dniach 15-18 listopada. Każdego dnia jedna z grup wiekowych będzie rozwiązywać zadania w tym samym czasie - zmagania rozpoczynają się o godz. 12.00.
Harmonogram:
• Senior (szkoły ponadpodstawowe) - 15 listopada, godz. 12.00,
• Junior (szkoły podstawowe VII-VIII) - 16 listopada, godz. 12.00,
• Benjamin (szkoły podstawowe IV-VI) - 17 listopada, godz. 12.00,
• Skrzat (szkoły podstawowe I-III) - 18 listopada, godz. 12.00.
Udział w konkursie jest bezpłatny.
Uczniów zainteresowanych udziałem w konkursie prosimy o zgłaszanie się osobiście lub za pomocą wiadomości opiekuna ucznia na e-dzienniku do pani Anny Wilk w terminie do dnia 4 listopada.
Zmagania uczestników odbywają się na bezpłatnej platformie edukacyjnej Dzwonek.pl - www.dzwonek.pl
Strona konkursu: http://bobr.edu.pl/
Informacje o konkursie https://www.bobr.edu.pl/kompendium-wiedzy-o-bobrze/
Tym uczniom, którzy dotychczas nie brali udziału w konkursie, polecamy zadania z 2020 roku, a także zadania z wcześniejszych edycji: https://www.bobr.edu.pl/2020/12/17/zadania-z-roku-2020/ Zestawy zadań są udostępniane w dwóch wersjach – konkursowej i z wyjaśnieniami rozwiązań. Polecamy zwłaszcza tę drugą wersję. Przypominamy też sposób liczenia punktów podczas konkursu. Konkurs będzie składał się z zadań podzielonych na trzy grupy ze względu na stopień trudności. Wynik obliczany jest w następujący sposób: za poprawną odpowiedź uczeń otrzymuje 3, 4 lub 5 pkt, w zależności od stopnia trudności pytania; za brak odpowiedzi uczeń otrzymuje 0 pkt; za błędną odpowiedź uczeń otrzymuje –0,75, –1 lub –1,25 pkt, w zależności od stopnia trudności pytania.
Dni wolne od zajęć dydaktycznych:
W tych dniach będą zorganizowane zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w świetlicy szkolnej w godzinach od 6.30 do 16.30. W tych dniach stołówka szkolna będzie nieczynna.