foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nasza szkoła jest najlepsza

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Opolu

im.Obrońców Westerplatte

Wyszukaj

Aktualności

Procedury bezpieczeństwa podczas wznowionych zajęć stacjonarnych w stanie zagrożenia epidemicznego:

Procedury bezpieczeństwa podczas wznowionych zajęć stacjonarnych znajdą Państwo również tutaj - zakładka Dokumenty szkolne (kliknij).

 

Szanowni Państwo,
w związku z decyzją Ministerstwa Edukacji w sprawie funkcjonowania
placówek szkolnych z dnia 13 maja 2020 r. Zespół Merytoryczny Konkursu
podjął decyzję o przeniesieniu terminu pisania testu konkursowego
XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych "Świetlik" na dzień:

22 września 2020 r.

Uczniowie przystępujący do Konkursu, napiszą test zgodnie z poziomem na jakim zostali zgłoszeni w roku szkolnym 2019/2020.

 

Od 15 do 22 czerwca br. będzie można składać wnioski do szkoły ponadpodstawowej dwujęzycznej, oddziału dwujęzycznego, oddziału międzynarodowego, oddziału przygotowania wojskowego w szkole ponadpodstawowej, oddziałów wymagających od kandydatów szczególnych indywidualnych predyspozycji, a także szkół i oddziałów prowadzących szkolenie sportowe w szkołach ponadpodstawowych.

Pełną informacje znajdują Państwo tutaj - strona Ministerstwa Edukacji Narodowej (kliknij).

Od dnia 18.05.2020 r. wznowiona jest działalność stacjonarna Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej przy ulicy Niedziałkowskiego. Możliwa jest diagnoza i terapia na terenie placówki. W związku z sytuacją epidemii obowiązują nowe środki ostrożności, które mają chronić dzieci i pracowników Poradni. Proszę się z nimi zapoznać i do nich dostosować.

Prosimy o kontakt z MPPP w szczególności rodziców dzieci, które muszą zaktualizować orzeczenie, uzyskać opinie w związku z trudnościami w nauce czy opinie wspierającą przy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

1. Zachowaj kulturę w mowie i w piśmie. Pamiętaj o stosowaniu zwrotów grzecznościowych: „Dzień dobry”, „Dziękuję”, „Proszę”, „Przepraszam”, „Mogę prosić o powtórzenie” itp.
2. Wycisz mikrofon. Włącz wtedy, kiedy będzie Twoja kolej, by mówić.
3. Przygotuj do zajęć podręcznik, zeszyt, ćwiczenia i przybory do pisania.
4. Swoje potrzeby załatw przed zajęciami: zjedz, skorzystaj z toalety, wycisz telefon i inne rzeczy, które mogą Cię rozpraszać.
5. W czasie spotkania ogranicz rozmowy z domownikami, nie wykonuj czynności, które mogą Cię rozpraszać. Skoncentruj się na zajęciach, by móc z nich w pełni skorzystać.
6. Punktualnie dołącz do spotkania. Szanuj swój czas, czas nauczyciela i innych kolegów.
7. Nie obrażaj i nie pozwól, aby inni to robili. Takie zachowanie to HEJT, który narusza prywatność wszystkich. Jest to zachowanie karalne.
8. Pamiętaj, że nagrywanie i upublicznianie wizerunku bez zgody innych jest przestępstwem.
9. Podczas lekcji nie pisz do kolegów, nie przemieszczaj się pomiędzy kanałami, nie wysyłaj obrazków. Lekcja on-line to czas przeznaczony na naukę, a nie zabawę.
10. Pamiętaj, że wszystko, co wysyłasz lub piszesz, nie zniknie.
11. Szanuj nauczyciela i innych uczestników spotkania on-line. Pamiętaj, że zachowanie podczas korzystania z aplikacji Teams ma wpływ na Twoją ocenę z zachowania.

SZKOŁA MISTRZÓW PROGRAMOWANIA

Op@lskie dla podstawówek - zdalne nauczanie zbliża!

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Obrońców Westerplatte w Opolu
ul. Reymonta 43, 45-072 Opole
tel./fax 77 454 28 89

Copyright © 2022 Szkoła Podstawowa nr 1 w Opolu Rights Reserved.