foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nasza szkoła jest najlepsza

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Opolu

im.Obrońców Westerplatte

Wyszukaj

Aktualności

Zoja Jędrocha - II miejsce w plastycznym konkursie ogólnopolskim GSW pt. „Brrrum”. Rozdanie nagród odbyło się w salonie samochodowym grupy Lellek, która była partnerem galerii. Na zdjęciach Zoja z grupą nagrodzonych i organizatorami oraz z mamą, a także wygrana Zoi - autorska deskorolka ozdobiona przez Józefa Chyżego.

22 czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w corocznym projekcie „Spotkanie z przyrodą”, w tym roku zorganizowanym pod hasłem „W drodze do gwiazd”. Celem zajęć dydaktyczno-wychowawczych realizowanych w ramach międzyprzedmiotowego projektu była popularyzacja astronomii i astronautyki oraz rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań tymi dziedzinami, uświadamianie, że każdy z nas jest cząstką kosmosu, a życie człowieka jest od niego ściśle uzależnione. Innym ważnym elementem projektu była reintegracja zespołów klasowych i środowiska szkolnego. Przez kilka godzin w parku na wyspie Bolko dzieci i młodzież rozwiązywali ciekawe zadania m.in. kosmici w plenerze, kosmiczny pojazd, rozwiązywali zadania konkursów: astronomicznego, ekologicznego, „In space” - łamigłówki językowe, jaka to melodia?, aktywnie uczestniczyli w kosmicznej rozgrzewce a przede wszystkim wspaniale się bawili.

Czwórka naszych uczniów (Jakub Garmulewicz, Natalia Nowosielecka, Pola Plamitzer i Jadwiga Wolny) wywalczyła tytuł finalisty podczas organizowanego przez Publiczne Liceum Ogólnokształcące w Opolu konkursu języka angielskiego o Puchar Dyrektora. W minionym tygodniu uczestniczyli oni (niemal w komplecie) w gali - podsumowaniu tej imprezy, otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Nasi uczniowie wzięli również udział w warsztatach językowych, mieli też okazję porozmawiać z uczniami PLO nr V.

 

Zgodnie z wprowadzoną zmianą od dnia 28 maja 2021 r. oprócz szczepień dziewcząt urodzonych w 2009 r. (12-letnich) dopuszczona zostaje również możliwość szczepień przeciwko wirusowi HPV pierwszą dawką dziewcząt urodzonych w 2008 r. (13-letnich), które z wyjątkowych powodów nie mogły zostać zaszczepione w 2020 r. (np. z powodu obostrzeń pandemicznych, kwarantanny, izolacji, choroby, itp.).
Warunkiem bezpłatnego zaszczepienia będzie pozytywna kwalifikacja lekarska do szczepienia oraz podpisanie przez rodzica/opiekuna dziewczynki 13-letniej oświadczenia o wystąpieniu wyjątkowych okoliczności, które uniemożliwiły jej szczepienie w roku poprzednim. Termin szczepienia rodzice mogą ustalić osobiście w poradni dziecięcej przy ul. Kościuszki 2 lub telefonicznie 77 40 20 302; 77 40 20 391 lub e-mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Udział w programie dziewczynek urodzonych w 2008 i 2009 roku będzie możliwy przez kolejnych 7 miesięcy czyli do grudnia 2021 r.

Dokumenty wymagane do szczepień:

SZKOŁA MISTRZÓW PROGRAMOWANIA

Op@lskie dla podstawówek - zdalne nauczanie zbliża!

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Obrońców Westerplatte w Opolu
ul. Reymonta 43, 45-072 Opole
tel./fax 77 454 28 89

Copyright © 2022 Szkoła Podstawowa nr 1 w Opolu Rights Reserved.