Ułatwienia dostępu
Joanna Miedziejko z klasy 7b zdobyła w Finlandii tytuł Wicemistrzyni Świata w kategorii duet Pole Sport - klasa profesjonalistów. Jako solistka znalazła się w gronie 20 najlepszych zawodniczek świata. Wielkie gratulacje! Jesteśmy bardzo dumni!
W zeszłym roku nasza szkoła z ogromnym zaangażowaniem włączyła się do akcji „ZIMOWA PAKA DLA BEZDOMNIAKA” organizowanej przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 29 w Opolu.
Akcja miała formę zbiórki, mającej na celu wsparcie organizacji działających na rzecz bezdomnych zwierząt.
Rok temu byliśmy jedną z najbardziej zaangażowanych szkół uhonorowaną pucharem „Przyjaciela zwierząt”.
W związku z tym, teraz, podczas grudniowej świątecznej gorączki, ale także podczas mroźnych dni (tak trudnych dla naszych braci mniejszych) serdecznie zapraszamy do dołączenia do II edycji akcji „Zimowa paka dla Bezdomniaka” i podzielenia się dobrym sercem.
Ufamy, że dzięki współpracy będziemy w stanie zabezpieczyć bezdomne zwierzęta podczas zbliżającej się zimy.
A oto szczegóły.
Cele akcji:
Zebrane artykuły zostaną przekazane Miejskiemu Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Opolu i Fundacji Fioletowy Pies. W przypadku, gdy zbiórka osiągnie większą skalę, Organizator zastrzega sobie prawo do zaproponowania innej organizacji prozwierzęcej, która również otrzyma wsparcie.
Dnia 10.11.2023 roku odbył się w Muzeum Śląska Opolskiego finał XIX Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Polskiej Poezji Patriotycznej. Jury wyłoniło laureatów.
W kategorii klas IV-VI:
W kategorii klas VII-VIII:
Gratulacje dla wszystkich uczestników i podziękowania dla opiekunów, którzy zasiadali w jury konkursu. Muzeum Śląska Opolskiego dziękujemy za patronat i wspaniałą atmosferę.
GALERIA ZDJĘĆ: KONKURS INFORMATYCZNY BÓBR 2023 (kliknij tutaj)
W dniach 16-17 listopada 43 uczniów w dwóch grupach wiekowych (Benjamin kl. IV-VI, Skrzat kl. I-III) zmagało się z zadaniami Międzynarodowego Konkursu Informatycznego Bóbr. Koordynatorem konkursu była pani: Anna Wilk.
Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia analitycznego, algorytmicznego i komputacyjnego oraz popularyzacja umiejętnego posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych. Konkurs Bóbr przyczynia się również do wyrównania szans uczniów, którzy mają dostęp do komputera lub go nie mają oraz do stworzenia okazji do wymiany doświadczeń i wiedzy między uczniami i nauczycielami z różnych szkół z całego świata.
Zadania konkursowe:
W konkursie uczniowie otrzymają do rozwiązania 15-24 zadań (w zależności od grupy wiekowej). Uczestnicy zaczynają konkurs z danym kapitałem punktów, a następnie mogą otrzymać dodatkowe punkty lub je stracić, w zależności od udzielanych odpowiedzi.
Zadania są w formie testowej. Aby rozwiązać zadanie należy: wybrać jedną poprawną odpowiedź spośród na ogół czterech możliwych, wpisać odpowiedź w okienku lub wykonać inne czynności w interakcji z komputerem prowadzące do rozwiązania. Rozwiązania można poprawiać.
Zadania na ogół są związane z analizą i rozwiązaniem różnych sytuacji problemowych, które często są związane z innymi przedmiotami nauczania, takimi jak: język ojczysty, języki obce, geografia, historia, sztuka, technika, czy informatyka.