Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Opolu

im. Obrońców Westerplatte

Konkursy

Konkurs organizowany od 1998 roku. Skierowany jest do uczniów szkół podstawowych (klasy 4-8) i szkół ponadpodstawowych.
Jego główne cele to: zachęcenie do czytania i poszukiwań literackich, popularyzacja literatury pięknej, dbałość o żywe słowo oraz poszukiwanie rozwiązań interpretacyjnych utworów poetyckich
Każdego roku do konkursu zgłasza się kilkudziesięciu młodych recytatorów prezentujących różnorodne teksty literackie.

Koordynatorka konkursu: Agnieszka Włoch

W dniach 16-17 listopada odbył się Konkurs Informatyczny „BÓBR 2023” w kategoriach Benjamin i Skrzat.
Konkurs Bóbr jest międzynarodowym konkursem z zakresu informatyki zainicjowanym w roku 2004 na Litwie. W Polsce organizatorami Konkursu Bóbr są: Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, firma Learnetic z Gdańska oraz Oddział Kujawsko-Pomorski Polskiego Towarzystwa Informatycznego (OKP-PTI).
Konkurs realizowany jest za pośrednictwem platformy dzwonek.pl należącej do firmy Learnetic.

Dzięki udziałowi w Konkursie „Bóbr” uczniowie mogli zmierzyć się z rówieśnikami z całej Polski.

Najlepiej w szkole wypadli:

Kategoria SKRZAT – klasy I-III:

Bianka Kiwus, klasa IIIb  I m-ce
Alicja Cisowska, klasa IIa  II m-ce
Maria Nowacka, klasa IIIa  III m-ce

Kategoria BENJAMIN – klasy IV-VI:

Anna Nowacka, klasa VIb – I m-ce
Natalia Błażewska, klasa VIb – II m-ce
Zuzanna Sokołowska, klasa Va – III m-ce

Zadania konkursowe wraz z rozwiązaniami można zobaczyć na stronie www.bobr.edu.pl.
Wyniki konkursu zostały wywieszone na drzwiach pracowni informatycznej.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Zachęcamy uczniów kl. I-VI do udziału w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym BÓBR.

Zapraszamy do udziału w konkursie uczniów, którzy:

• są kreatywni i nie boją się wyzwań,
  • lubią rozwiązywać skomplikowane zadania wymagające logicznego i analitycznego myślenia,
  • chcą spróbować swoich sił i zdobyć pierwsze doświadczenia w programowaniu.

Zachęcamy do rywalizacji i trzymamy kciuki!

Tegoroczna edycja Konkursu Informatycznego Bóbr startuje 14 listopada. Konkursy odbędą się w dniach 14 - 17 listopada. Każdego dnia jedna z grup wiekowych będzie rozwiązywać zadania w tym samym czasie - zmagania rozpoczynają się o godz. 12.00.

Harmonogram:

• Senior (szkoły ponadpodstawowe) - 14 listopada, godz. 12.00,
  • Junior (szkoły podstawowe VII-VIII) - 15 listopada, godz. 12.00,
  • Benjamin (szkoły podstawowe IV-VI) - 16 listopada, godz. 12.00,
  • Skrzat (szkoły podstawowe I-III) - 17 listopada, godz. 12.00.

Udział w konkursie jest bezpłatny.

Uczniów zainteresowanych udziałem w konkursie prosimy o zgłaszanie się osobiście lub za pomocą wiadomości opiekuna ucznia na e-dzienniku do p. Anny Wilk w terminie do dnia 8 listopada.

Zmagania uczestników odbywają się na bezpłatnej platformie edukacyjnej Dzwonek.pl - www.dzwonek.pl

Strona konkursu: https://www.bobr.edu.pl/

Informacje o konkursie https://www.bobr.edu.pl/kompendium-wiedzy-o-bobrze/

Tym uczniom, którzy dotychczas nie brali udziału w konkursie, polecamy zadania z 2022 roku, a także zadania z wcześniejszych edycji: https://www.bobr.edu.pl/2022/12/06/zadania-z-roku-2022/ Zestawy zadań są udostępniane w dwóch wersjach – konkursowej i z wyjaśnieniami rozwiązań.

Op@lskie dla podstawówek - zdalne nauczanie zbliża!

Copyright © 2024 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Opolu Wszystkie prawa zastrzeżone.