Szkoła Podstawowa Nr 1 w Opolu

im.Obrońców Westerplatte

Klasy 2022/2023

To my, klasa 1A.
1 września rozpoczęliśmy naukę w naszej szkole. Podczas inauguracji roku szkolnego 2022/2023 odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym ślubowaliśmy być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania P. Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion dzieci. Od tej chwili z naszą nową wychowawczynią rozpoczynamy szkolną przygodę.

Czytaj więcej: Klasa 1A

Na początek
To my – klasa 4a z naszym nowym wychowawcą – panią Ewą Holc, z którą spotykamy się także na lekcjach przyrody i wychowania do życia w rodzinie.
Jesteśmy najliczniejszą klasą w szkole – jest nas 29, w tym 11 dziewczynek: Paulina, Patrycja, Nicola, Julia, Madzia, Gosia, Zuzia, Ala M., Zosia, Ala K. i Laura, i aż 18 chłopców: Kiril, Timur, Henryk, Antoni, Illia, Kuba, Patryk, Daniel, Gabryś, Igor, Andrzej, Mikołaj D., Bartek, Jacek, Mikołaj T., Olek R., Olek C. i Daniil.
W tym roku szkolnym czeka nas dużo nowych wyzwań i zmian. Nowi nauczyciele, nowe przedmioty, nowe obowiązki… Wierzymy, że odkryjemy talenty i możliwości, które są w nas. Postaramy się uczyć się i pracować na lekcjach na miarę swoich możliwości.

Czytaj więcej: Klasa 4A

Kolejny rok szkolny przed nami. W klasie 5a w roku szkolnym 2022/2023 jest 25 uczniów (14 dziewczyn i 11 chłopców). W skład Samorządu klasowego wchodzą: Szymon (przewodniczący), Julia (zastępca przewodniczącego) i Luka (skarbnik). W ramach projektu „Tłumaczymy żywioły” braliśmy udział w warsztatach matematyczno-przyrodniczych w Miejskim Centrum Wspomagania Edukacji oraz odwiedziliśmy Hydropolis we Wrocławiu.

Czytaj więcej: Klasa 5A

Witamy wszystkich w roku szkolnym 2022/2023.
Jesteśmy już uczniami klasy szóstej.
Naszą wychowawczynią jest Pani Iwona Dulas.
Klasa liczy 27 uczniów: 14 dziewczyn i 13 chłopców.
Dziewczyny to: Laura, Veronika, Iga, Martyna, Ola, Kasia, Dzhemma, trzy Julki, dwie Maje i dwie Oliwie, a chłopcy to: Jasiek, Adam, Jeremi, Sebastian, Miłosz, Igor, Borys, Staszek, Leszek, dwóch Michałów i dwóch Tomków. Jesteśmy zgraną i wesołą klasą. Lubimy chodzić do szkoły i wspólnie spędzać czas. Przed nami nowy rok szkolny, nowe wyzwania i mamy nadzieję, że wszystko uda nam się na sześć!

Czytaj więcej: Klasa 6A

Nasza klasa liczy 20 uczniów. Ośmiu chłopców i dwanaście dziewcząt. Podczas tajnego głosowania wybraliśmy w tym roku szkolnym Samorząd klasowy:
1. Przewodniczący: Mateusz Drynda.
2. Z-ca przewodniczącego: Bartłomiej Chłąd.
3. Skarbnik: Julia Szumlak.
W Samorządzie szkolnym reprezentować nas będzie Hanna Bodzioch.

Czytaj więcej: Klasa 7A

We wrześniu w Miejskim Centrum Wspomagania Edukacji rozwijaliśmy nasze umiejętności autoprezentacji – mówienie o sobie w ciekawy sposób to trudna sztuka, wymagająca niejednokrotnie wiele odwagi – zwłaszcza jeżeli robimy to publicznie, ale opanowanie tej umiejętności bardzo pomaga w życiu!

Czytaj więcej: Klasa 7B

Op@lskie dla podstawówek - zdalne nauczanie zbliża!

Copyright © 2022 Szkoła Podstawowa nr 1 w Opolu Rights Reserved.