Ułatwienia dostępu


foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Opolu

im. Obrońców Westerplatte

KÓŁKO TEATRALNE W JĘZYKU ANGIELSKIM


Główny cel:

  • wzbogacenie słownictwa,
  • nauka przez zabawę,
  • doskonalenie pisowni w języku angielskim,
  • ośmielenie ucznia przed publicznym wystąpieniem,
  • nauka dykcji,
  • ćwiczenie języka ciała (wyrażanie emocji).

 

HALLOWEEN

Grupa uczennic z Kółka Teatralnego w Języku Angielskim z okazji Halloween pod kierunkiem prowadzącej kółko Teresy Mokrzyckiej przygotowała krótkie przedstawienie „MONSTER STREET” w języku angielskim i zaprezentowała je dzieciom z przedszkola nr 28. Oprócz przedstawienia uczennice klasy IVa i IVb krótko opowiedziały historię tradycji Halloween, podkreślając, że w dzisiejszych czasach obchodzi się to święto bez odniesień do religii. Przedszkolaki przebrane w wiedźmy, szkielety, czarownice i wróżki wzięły udział w konkursie na najładniejszy i najciekawszy strój. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymali nagrody. Troje dzieci wyróżniono i one też zostały nagrodzone. Wszystkie przedszkolaki otrzymały naklejki, tatuaże, słodycze i inne drobiazgi.

 

Uczennice klasy IVa i IVb z Kółka Teatralnego Języka Angielskiego z nauczycielką Teresą Mokrzycką odwiedziły przedszkolaki. Zaprezentowały im przedstawienie świąteczne „Father Christmas” w języku angielskim. Dzieci słuchały z dużym zainteresowaniem. Mikołaj poczęstował je słodyczami. Na zakończenie wspólnie odśpiewaliśmy polskie kolędy.

 

 

W ramach edukacji prozdrowotnej uczennice należące do kółka teatralnego przygotowały krótkie przedstawienie BABA JAGA U DENTYSTY, które zaprezentowały dzieciom z przedszkola nr 28. Była też pogadanka o tym, jak mamy dbać o nasze ząbki, o zdrowym odżywianiu i ogólnie, jak powinno się dbać o zdrowie. Wspólnie z przedszkolakami zaśpiewaliśmy piosenkę SZCZOTKO, SZCZOTKO.

 

 

ST. PATRICK’S DAY
Z okazji Dnia Świętego Patryka
uczennice z kółka teatralnego, przebrane na zielono, złożyły wizytę w przedszkolu nr 28. Zaprezentowały krótkie przedstawienie w języku angielskim, zaśpiewały piosenkę. Zapoznały dzieci z tradycją obchodów święta Patryka w Irlandii, pokazały symbole tego kraju. Wszystkie przedszkolaki obdarowane zostały irlandzkimi naklejkami związanymi ze świętem Patryka i zmywalnymi tatuażami z flagą Irlandii i koniczynkami.

SZKOŁA MISTRZÓW PROGRAMOWANIA

Op@lskie dla podstawówek - zdalne nauczanie zbliża!

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Obrońców Westerplatte w Opolu
ul. Reymonta 43, 45-072 Opole
tel./fax 77 454 28 89

Copyright © 2023 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Opolu Wszystkie prawa zastrzeżone.