foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nasza szkoła jest najlepsza

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Opolu

im.Obrońców Westerplatte

WARSZTATY PLASTYCZNE

Warsztaty plastyczne dla klas IV-VI to zajęcia plastyczne dla uczniów zainteresowanych plastyką. Lubisz rysować, malować, tworzyć przyjdź na zajęcia plastyczne. Tu poznajemy różne techniki plastyczne, doskonalimy warsztat, rozwijamy nasze talenty, uczestniczymy w konkursach i plenerach.

 

Konkurs na kartkę świąteczną
Natalia Nowosielecka z kl. 5a i Szymon Bartczak z kl. 4b odbierają nagrody w czasie uroczystości podsumowania konkursu na kartkę świąteczną w MDK.

 

 

 

 

Majówka w Skansenie
Wybrana grupa uczniów uczestniczyła w wyjeździe plenerowym na teren Muzeum Wsi Opolskiej. Wykonane w plenerze prace malarskie złożyliśmy na konkurs "Majówka w Skansenie". Wiktor Raduj zdobył I miejsce w kategorii klas IV-VI.

 

 


 

Plener malarski w Skansenie
Jak co roku uczestniczyliśmy w XX KONKURSIE PLASTYCZNYM "MAJÓWKA W SKANSENIE MISTRZ-UCZEŃ". W maju pojechaliśmy na jednodniowy plener do Bierkowic, gdzie powstały bardzo ciekawe prace plastyczne ukazujące zabytki Muzeum Wsi Opolskiej. W tym roku również udało się nam odnieść sukces Patrycja Pawełczak i Weronika Szczerbaniewicz zostały laureatkami tego konkursu w starszej grupie wiekowej.

 

Na warsztatach plastycznych poznawaliśmy różne techniki malarskie i rysunkowe. Ciekawe efekty daje technika mieszana i wydrapywanka (sgraffito). Prace plastyczne wykonane w technice sgraffito przez nasze uczennice Olę Szczerbaniewicz i Oliwię Woźniak reprezentowały naszą szkołę w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci i Młodzieży „Bezpieczeństwo i rozwaga - tego od Ciebie każdy wymaga!" Na etapie wojewódzkim Oliwia zajęła II miejsce. Gratulujemy!

 

Nasi uczniowie zostali laureatami Wojewódzkiego Konkursu na kartkę świąteczną organizowanego przez MDK. W tym roku kartki wykonywaliśmy technika mieszaną rysunkową, łączyliśmy pastele olejne, farby i wydrapywankę. Nagrody uzyskali: Ida Zawadzka kl. 1b, Maciej Kmieciak kl. 1b, Jakub Pawlik kl. 2a. GRATULUJEMY!!!

 

 

Przed świętami Bożego Narodzenia na warsztatach plastycznych wykonaliśmy ozdoby świąteczne. Z różnych materiałów powstały piękne kartki, gwiazdki, bombki i stroiki. WESOŁYCH ŚWIĄT!

 

 

 

 

Marta Łuszczyńska kl. 3a i Patrycja Pawełczak kl. 4b zostały laureatkami konkursu OPOLE KREDKĄ RYSOWANE. Ich prace można oglądać na wystawie w Młodzieżowym Domu Kultury. Gratulujemy!!!

 

 

 

 

PLENER RYSUNKOWY
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w plenerze rysunkowym „Opole kredką rysowane” organizowanym przez MDK. Podczas pleneru rysowaliśmy zabytki Opola dowolną techniką rysunkową. Młodzi artyści sami wybierali miejsce, które chcieli pokazać w swojej pracy.

  

 

 

SUKCES naszych artystów
W budynku głównym MDK odbyło się podsumowanie jesiennych plenerów rysunkowych oraz wystawa nagrodzonych prac. Nasi uczniowie: Laura Wilczek z kl. 5a, Ewa Kozieł z kl. 6a, oraz Grzegorz Janecki z kl. 6a zostali laureatami konkursu. GRATULACJE!

 

  

WITRAŻE!!! Malujemy farbkami witrażowymi. Podczas naszych środowych spotkań postanowiliśmy wykonać ozdobne witraże na okna. Mogliśmy wykorzystać swój własny projekt lub sięgnąć po gotowe szablony. Najciekawsze były oczywiście nasze własne pomysły.

 

 

 

SZKOŁA MISTRZÓW PROGRAMOWANIA

Op@lskie dla podstawówek - zdalne nauczanie zbliża!

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Obrońców Westerplatte w Opolu
ul. Reymonta 43, 45-072 Opole
tel./fax 77 454 28 89

Copyright © 2023 Szkoła Podstawowa nr 1 w Opolu Rights Reserved.