Ułatwienia dostępu


foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Opolu

im. Obrońców Westerplatte

Rok szkolny 2019/2020

AWANS NASZYCH UCZNIÓW NA MISTRZOSTWA POLSKI W SZACHACH DRUŻYNOWYCH

Uczniowie naszej szkoły przebyli długą drogę, aby awansować na Ogólnopolskie Mistrzostwa, które odbędą się wiosną 2020 r.
Aby jednak tego dokonać najpierw drużyna nasza musiała zająć wysokie miejsce na szczeblu miejskim, gdzie podczas Mistrzostw Opola organizowanych przez MOS zajęła III miejsce jednocześnie awansując do Półfinałów wojewódzkich.
W mikołajki 6.12.2019 r. nasi uczniowie sprawili nam wielki prezent będąc bezkonkurencyjnym podczas Półfinałów wojewódzkich zajmując I MIEJSCE.
W dniu 16.12.2019 r. odbył się wielki finał wojewódzki, gdzie PSP nr 1 zajęła II miejsce, co dało nam awans na Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych.

Zawodnikom Gratulujemy tak wielkiego sukcesu i życzymy Powodzenia!!!

Szkołę reprezentowali:

  • Julia Wojdyła
  • Łukasz Misiak
  • Mateusz Górny
  • Maciej Gajewski

Opiekun: Bogumił Baran

 

Rok szkolny 2018/2019

Gratulacje dla naszych uczniów, którzy po 3 latach znów stanęli na podium.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Wcześniejsze wpisy

W naszej szkole jest również kółko szachowe. Na zajęciach uczniowie grają w szachy, poznają zasady gry. Mamy już spore osiągnięcia
szachowe. Nasza Szkoła w tym roku zajęła 3 miejsce w Opolu i 3 miejsce w województwie opolskim. Awansowaliśmy do Mistrzostw Polski. W naszej Szkole są uczniowie, którzy są finalistami  Mistrzostw Polski w szachach klasycznych i szachach szybkich, należą do kadry, uczestniczą w wielu turniejach szachowych organizowanych przez Opolski Związek Szachowy i nie tylko.

 

 

ZAWODY SZACHOWE O PUCHAR DYREKTORA 1
Dnia 11 stycznia 2014 roku
rozegrano w naszej szkole zawody szachowe o Puchar Dyrektora 1. W zawodach wzięło udział 25 zawodników i zawodniczek. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Grano w dwóch kategoriach I-III, IV-VI. W grupie I-III zwyciężył i puchar dyrektora zdobył Łukasz Misiak zdobywając 5 punktów z 6. W grupie IV-VI bezapelacyjnie zwyciężył Tomek Góreczny zdobywając komplet punktów (6). Drugie miejsce w kategorii  I-III zajął Mateusz Górny, trzecie Mateusz Czyż. W kategorii IV-VI drugie miejsce zajął Jan Borychowski, trzecie Jakub Wrona. Zwycięzcom i wszystkim zawodnikom gratulujemy. Już teraz zapraszamy na kolejne zawody w naszej szkole, które odbędą się w marcu.

SZKOŁA MISTRZÓW PROGRAMOWANIA

Op@lskie dla podstawówek - zdalne nauczanie zbliża!

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Obrońców Westerplatte w Opolu
ul. Reymonta 43, 45-072 Opole
tel./fax 77 454 28 89

Copyright © 2024 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Opolu Wszystkie prawa zastrzeżone.