Szkoła Podstawowa Nr 1 w Opolu

im.Obrońców Westerplatte

Narodowy Spis Powszechny

Wyszukaj

Projekt "MATEMATYKA INNEGO WYMIARU - organizacja Matematycznych Mistrzostw Polski Dzieci i Młodzieży" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt "MATEMATYKA INNEGO WYMIARU - organizacja Matematycznych Mistrzostw Polski Dzieci i Młodzieży" skierowany jest on do uczniów zarówno szkół podstawowych, gimnazjalnych jak i ponadgimnazjalnych, ponieważ ważne jest systemowe podejście do rozwiązania problemów związanych z edukacją matematyki.
W naszej szkole w projekcie tym będą uczestniczyć chętni uczniowie z klas IV i V.

Program opiera się na nowoczesnych metodach nauczania z wykorzystaniem:

• technik multimedialnych
  • sposobów efektywnej nauki
  • gier strategicznych
  • wymianie wiedzy i doświadczeń pomiędzy uczestnikami projektu.

Zalety naszego programu nauczania:

• poszerza wiedzę uczniów poza „okrojony” przez ostatnie lata program nauczania matematyki
  • wprowadza ciekawostki i zagadnienia z zakresu historii matematyki
  • wprowadza wiele umiejętności mało znanych i stosowanych jak np. sztuka szybkiego liczenia
  • zachęca uczniów do rozwiązywania problemów matematycznych
  • odkrywa efektywne narzędzia rozwiązywania problemów - dzięki opanowaniu takich narzędzi uczeń może skoncentrować się na istocie problemu
  • rozwija wyobraźnię i uczy logicznego myślenia.

Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie internetowej: www.matematykainnegowymiaru.pl

Copyright © 2021 Szkoła Podstawowa nr 1 w Opolu Rights Reserved.