foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nasza szkoła jest najlepsza

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Opolu

im.Obrońców Westerplatte

W wrześniu dzieci rozpoczęły naukę w naszej szkole. Podczas inauguracji roku szkolnego 2021/2022 odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów dzieci klas I. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie klas pierwszych ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Dyrekcja szkoły dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion dzieci. Od tej chwili stali się oni nowymi członkami naszej szkolnej społeczności.

Od połowy września bierzemy udział w zajęciach na pływalni. Dzieci uczą się pływać pod opieką instruktora. Zajęcia na basenie są ważnym uzupełnieniem zajęć z wychowania fizycznego i gimnastyki korekcyjnej. Podstawowe korzyści wynikające z uczęszczania na zajęcia z nauki pływania to poprawa kondycji i koordynacji ruchowej, a także wspieranie pracy stawów i mięśni. Zajęcia takie dają dzieciom również dużo radości.

We wrześniu również odbyły się zajęcia integrujące zespół klasowy. Rozmawialiśmy na temat szacunku wobec uczniów i nauczycieli, jak również o tolerancji.

Świętowaliśmy w klasie Dzień Chłopaka, wtedy chłopcy dostali prezenciki i wspólnie się bawiliśmy.

Uczestniczyliśmy w zajęciach bibliotecznych. Dzieci brały udział w „głośnym czytaniu”, a także były pasowane na czytelnika naszej szkolnej biblioteki.


Byliśmy na warsztatach plastycznych w galerii, gdzie dzieci wykonały ramki z motywem jesiennym i mieliśmy możliwość obejrzeć wystawę prac Jana Cybisa.

Bierzemy udział w projekcie filmowym „Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej” i w ramach tego cyklu byliśmy w MDK-u na filmie „Jakub, Mimmi i gadające psy”.

Gościliśmy u nas w klasie mamę naszego ucznia, Bartka, która przeprowadziła warsztaty plastyczne. Dzieci wykonały bardzo ładne lampioniki techniką zdobniczą decoupage z motywem jesiennym.

Byliśmy również w Teatrze Lalki i Aktora na przedstawieniu „Psiakość”, musicalu o zwierzęcej miłości.

Świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia 25 listopada. Nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Wszystkie dzieci przyniosły swoje maskotki - przytulanki.

Wspólnie wróżyliśmy i świetnie się bawiliśmy również w Andrzejki. Ta impreza andrzejkowa dla dzieci była niezapomnianym przeżyciem.

Mieliśmy także spotkanie z Mikołajem, który to obdarował dzieci prezentami. W tym dniu świetnie się bawiliśmy i oglądaliśmy bajkę.

8 marca świętowaliśmy w klasie Dzień Kobiet. Chłopcy składali życzenia dziewczynkom obdarowując je laurkami. Każda z dziewcząt otrzymała mały prezencik. Było miło i bardzo przyjemnie, świętowaliśmy przy słodkościach.

W marcu braliśmy udział w badaniu sprawności fizycznej w Miejskim Ośrodku Sportu.

Przed świętami wielkanocnymi odwiedziliśmy Muzeum Śląska Opolskiego. Braliśmy udział w zajęciach na temat tradycji i zwyczajów Świąt Wielkanocnych. Oglądaliśmy wystawę świąteczną. Na zajęciach warsztatowych malowaliśmy i ozdabialiśmy plecionkę wielkanocną.

Jedną z kwietniowych lekcji przeprowadził Olek, kolega z klasy. Opowiadał o pracy strażaka, gdyż bardzo się tym tematem interesuje. Perfekcyjnie się do zajęć przygotował, miał mnóstwo plansz i historyjkę obrazkową do lektury „Jak Wojtek został strażakiem”. Dzieci były bardzo zainteresowane. Po takiej lekcji odwiedzili nas pracownicy Straży Pożarnej, którzy opowiedzieli o swojej pracy. Był to dzień pełen wrażeń.

Na początku maja braliśmy udział w wycieczce do zajezdni autobusowej MZK. Przyjechał po nas specjalny autobus. Przed wejściem dostaliśmy bilety, które należało skasować. Na jednym z przystanków weszli kontrolerzy, aby sprawdzić bilety. Niektórzy nawet dostali mandat za jazdę bez skasowanego biletu, ale to oczywiście nie był prawdziwy mandat. Po przyjeździe na teren zajezdni mogliśmy ją zwiedzić, poznać tajniki pracy dystrybutora i kierowcy autobusów, mogliśmy również obsługiwać kabinę kierowcy, sterować holownikiem i diagnozować autobus. Organizatorzy wycieczki obdarowali nas upominkiem. Była to niezwykła przygoda.

Pod okiem Pani Moniki Kozakiewicz nasza klasa brała udział w Konfrontacjach Teatralnych Kamishibai. Przedstawialiśmy bajkę o „Trzech Świnkach”, do której wykonywaliśmy ilustracje.

Pod koniec maja byliśmy na wycieczce w Toszku. Po dotarciu na teren zamku przewodnik oprowadził nas po lochach i średniowiecznej wieży. Z wieży widokowej podziwialiśmy panoramę okolicy. Później zwiedziliśmy wystawę „Toszek i jego mieszkańcy”. Oglądaliśmy projekcję spektaklu „Legenda o Złotej Kaczce” oraz przeżyliśmy spotkanie z zamkowym duchem „Białą Damą”. Uczestniczyliśmy w warsztatach plastycznych „W krainie zamkowych legend”. Najwięcej emocji i radości wzbudziły w nas podchody. Mieliśmy z mapą dotrzeć do zaznaczonych miejsc i rozwiązywać zadania, które doprowadziły nas do ukrytego skarbu. Bardzo dobrze bawiliśmy się na świeżym powietrzu. Był również czas na zakup pamiątek. Po atrakcjach zasiedliśmy do zjedzenia grillowanej kiełbaski z chlebkiem. Wycieczka była bardzo udana, wszyscy z uśmiechem wróciliśmy do Opola.

W połowie czerwca zaprosiliśmy rodziców do MDK-u na spektakl pt. „Ćwierćlandia”, który był zakończeniem cyklu cotygodniowych warsztatów w ramach projektu „Teatralne ABC …”. Po spektaklu z okazji rodzinnego spotkania złożyliśmy rodzicom życzenia, zaśpiewaliśmy „Sto lat” i obdarowaliśmy własnoręcznie wykonanymi upominkami.

SZKOŁA MISTRZÓW PROGRAMOWANIA

Op@lskie dla podstawówek - zdalne nauczanie zbliża!

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Obrońców Westerplatte w Opolu
ul. Reymonta 43, 45-072 Opole
tel./fax 77 454 28 89

Copyright © 2022 Szkoła Podstawowa nr 1 w Opolu Rights Reserved.