foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nasza szkoła jest najlepsza

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Opolu

im.Obrońców Westerplatte

Witamy wszystkich na stronie naszej klasy!
Jesteśmy już w klasie piątej.
Naszą wychowawczynią jest Pani Iwona Dulas.
Klasa liczy 25 uczniów: 13 dziewczyn i 11 chłopców.
Dziewczyny to: Laura, Veronika, Iga, Martyna, Ola, Kasia, trzy Julki, dwie Maje i dwie Oliwie, a chłopcy to: Jasiek, Jeremi, Karol, Miłosz, Igor, Borys, Staszek, Leszek, dwóch Michałów i dwóch Tomków. Jesteśmy zgraną i wesołą klasą. Lubimy chodzić do szkoły. Przed nami nowy rok szkolny, nowe wyzwania i mamy nadzieję, że wszystko uda nam się na sześć!

 

 

O klasie 5A
Jeśli chcecie lepiej nas poznać, to przeczytajcie o naszych zainteresowaniach i nie tylko:
OLIWIA B.
– sportowa dziewczyna, świetnie śpiewa oraz gra, tra la la tra la la.
JASIEK (nie JAN) – gwiazda filmowa i reklamowa, świetny skoczek z szafy… ma coś z mrówkojada, chociaż mrówek On nie jada, ale za to dużo gada.
LAURA – uczennica na 102!!!!! i bardzo dużo w głowie ma.
JULKA B. – kiedy Julka się śmieje to zaraz w klasie atmosferę rozgrzeje.
VERONIKA – to miła i ładna dziewczyna, o włosach i głosie jak waleczna Merida.
TOMASZ CZ. – dla Nas Tomek – mózg, profesor… czytane książek go nęci…, ale i piłka ręczna też go kręci.
IGA – świetnie gra w tenisa i chłopaków ogrywa.
JULKA D. – kiedy Julka była mała to w siatkówce się zakochała, dużo skakała i szefową klasy została.
JEREMI – sportowiec, szybki gość, a piłka nożna to Jego miłość.
MARTYNA – to super zaradna dziewczyna świetnie recytuje i na j. polskim się popisuje.
MAJA F. – śpiew i siatka to jej zajawka.
MICHAŁ G. – nowy Ziomek w naszej klasie, całkiem spoko, lubi lego, origami oraz gadać z chłopakami.
MAJA G. – to zdolna królowa krainy lodu, która nie lubi chłodu, ładnie rysuje i dużo maluje.
KAROL – świetny gracz FORTNIGHTE, równy Ziom… lubimy Go.
OLA – dużo gada, świetnie tańczy i ma luzik jak arbuzik.
OLIWIA J.B. – to już prawie nastolatka i duża dla wszystkich zagadka.
JULKA K. – w szkole spokojna i cicha, a jej drugie imię to Anime.
KASIA – inaczej Katarzyna to jest zuch dziewczyna świetnie rysuje i dużo tańcuje.
MIŁOSZ – sportowiec, gracz, a rzut piłką na w-f to jego specjalność, spoko Ziom.
IGOR – szef… boss… sportowiec, liczyć zawsze na Niego możesz.
TOMASZ P. – dla nas Tomek – spoko Ziomek, a jego idol to Harry Potter.
BORYS – muzyk, …śpiewa…, recytuje…, cudnie wszystkich obgaduje…oraz świetnie Ziom rymuje.
STANISŁAW, a dla Nas STASIEK – sport i granie w ręczną piłkę to jego wyzwanie, a do tego bardzo lubi rysowanie.
MICHAŁ W. dla Ziomków w klasie V„a” MISIEK – miłośnik gier komputerowych, lubi rysowanki i kocha zwierzaki, których sporo ma.
LESZEK – chłopak z gitarą;) sportowiec, a piłka nożna to jego dziewczyna - sorki dziedzina.
Nasza Pani Iwonka to wiedzy matematycznej skarbonka i dla nas dużo cierpliwości ma.

 

We wrześniu wybraliśmy Samorząd klasowy
Przewodniczącym klasy jest Igor, wiceprzewodniczącymi są: Julka i Iga, skarbnikiem jest Tomek.

 

 

 

 

 

 

30 września Dzień Chłopaka
Jak co roku obchodziliśmy w klasie Dzień Chłopaka. Dziewczyny przygotowały własnoręcznie zrobione prezenty: zawieszki z koralików z imionami. Wcześniej też dziewczyny przygotowały dla chłopaków quiz, w którym musieli odpowiadać na różne pytania. Głównie dziewczyny znały na nie odpowiedzi. Był też słodki poczęstunek. Wszyscy dobrze bawiliśmy się.

 

 

Wycieczka do Wrocławia 19.11.2021 r.
W piątek 19 listopada razem z klasą 5B wyjechaliśmy na wycieczkę do Wrocławia. Najpierw poszliśmy wszyscy na Wrocławski Rynek. W czasie naszego pobytu odbywał się jarmark świąteczny. Po świątecznych zakupach i zjedzeniu ciepłych pączków, udaliśmy się do Opery Wrocławskiej, gdzie odbyły się warsztaty muzyczne oraz mieliśmy niepowtarzalną okazję zobaczyć, jak wygląda opera za kulisami. Warsztaty muzyczne polegały na nauce śpiewu i pokazywaniu ruchu muzyki. Podziwialiśmy piękno i wystrój opery. Potem udaliśmy się do Muzeum światowego kina. Muzeum znajduje się w starym, niemieckim schronie wojennym. W muzeum mieliśmy przedstawienie małego chemika. Przedstawienie polegało na zaprezentowaniu nam działania ciekłego azotu o temperaturze -190 st. C. Nadal znajdując się w muzeum przemieściliśmy się do korytarza z rekwizytami i kostiumami filmowymi. Mogliśmy podziwiać przebrania i rekwizyty używane w filmach np.: „Harry Potter" i „Kapitan Ameryka". Następnie udaliśmy się do strefy naukowej i iluzjonistycznej. Po chwili byliśmy już na Moście Czarownic. W drodze do autokaru szukaliśmy krasnali.
Wycieczka się wszystkim podobała i z chęcią pojedziemy wspólnie jeszcze raz.

 

Archiwum Państwowe w Opolu
W dniu 30 listopada wybraliśmy się do Archiwum Państwowego w Opolu. Uczestniczyliśmy tam w zajęciach na temat: „Mówiące znaki władzy – pieczęcie”. Najpierw obejrzeliśmy wystawę, następnie wysłuchaliśmy ciekawej prezentacji. Aktywnie uczestniczyliśmy w warsztatach zadając pytania i rozwiązując quizy i zagadki. Zajęcia były bardzo ciekawe i interesujące. Na pewno tu jeszcze wrócimy.

  

 

Klasowa Wigilia
W ostatnim dniu zajęć przed przerwą świąteczną zorganizowaliśmy klasową Wigilię. Najpierw wszyscy razem szykowaliśmy stół wigilijny. Rozłożyliśmy przygotowane ciasta, pierniki, cukierki i napoje. Podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie życzenia. Na naszej Wigilii nie mogło zabraknąć wspólnego kolędowania. Jednak największym „zainteresowaniem” cieszyły się prezenty. Taki prezent musiał wykonać każdy dla osoby wcześniej wylosowanej. Wigilię uważamy za udaną i życzymy wszystkim Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

 

8 marzec Dzień Kobiet
Tradycyjnie jak co roku Dzień Kobiet spędziliśmy na wspólnej zabawie podczas lekcji wychowawczej. Chłopcy przygotowali drobne upominki, słodycze, babeczki i ciasta oraz ułożyli pytania, na które dziewczyny musiały odpowiedzieć, aby otrzymać prezent. Było dużo śmiechu, wszystkim dopisywały humory i każdy dobrze się bawił.

 

 

 

Szkolny projekt - „Kobiety, które zmieniły świat”
W marcu w ramach Dnia Kobiet Samorząd Szkolny przygotował listę znanych i cenionych kobiet, które odegrały ważną role w historii. Nasza klasa wylosowała Irenę Sendlerową. Na lekcji wychowawczej dowiedzieliśmy się, kim była i jak ogromny wpływ miała na losy dzieci żydowskich podczas II wojny światowej. Podzieliliśmy się na grupy i przygotowaliśmy plakaty o jej życiu i działalności.

 

 

St. Patrick’s Day 2022
Tradycyjnie jak co roku z okazji Dnia Świętego Patryka ubraliśmy się na zielono. Szkoła tego dnia wyglądała bardzo zielono i wiosennie.

 

 

 

 

 

 

Zdrowe śniadanie
Na jednej z lekcji wychowawczych przygotowaliśmy zdrowe śniadanie. Przygotowaliśmy sałatkę owocową, w której znalazły się różnorodne owoce: jabłka, gruszki, mandarynki, pomarańcze, banany, arbuz, winogrona, ananas, kiwi, grejpfrut. Wszystkim bardzo smakowało, bo zdrowe produkty mogą być naprawdę pyszne!

 

 

Wyjście do kina
1 czerwca z okazji Dnia Dziecka wybraliśmy się całą klasą do kina na film: „Pan Wilk i spółka”. Film był pełen humoru i świetnie się bawiliśmy. Po seansie poszliśmy na pyszne lody i spacer.


Festyn z okazji Dnia Dziecka

3 czerwca z okazji Dnia Dziecka odbył się w naszej szkole festyn. Pogoda dopisała i było mnóstwo atrakcji. Nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali rozgrywki międzyklasowe. Dużą popularnością cieszyły się skoki na trampolinie i dmuchana zjeżdżalnia. Największą atrakcją była fotobudka, gdzie można było zrobić fantastyczne i zabawne zdjęcia. Mogliśmy również zjeść pyszne lody. Dzień był pełen niespodzianek i wszyscy bawili się świetnie.


Wycieczka do Krakowa

6 czerwca wspólnie z klasą 5b pojechaliśmy do Krakowa. Wycieczkę rozpoczęliśmy od Wzgórza Wawelskiego, następnie udaliśmy się na Wawel, gdzie zwiedzaliśmy z przewodnikiem katakumby. Następnie przeszliśmy Plantami na Krakowską Starówkę pod Sukiennice, gdzie mogliśmy zakupić pamiątki. Poszliśmy również do Kościoła Mariackiego, gdzie poznaliśmy historię przepięknego ołtarza Wita Stwosza. Pogoda dopisała, było ciepło i słonecznie. Do Opola wróciliśmy ok. godz. 21.00. Wycieczka wszystkim się podobała i długo jeszcze opowiadaliśmy o swoich wrażeniach.


Spotkanie z przyrodą

15 czerwca w naszej szkole zostało zorganizowane „Spotkanie z przyrodą”. Zabawę rozpoczęliśmy od rozwiązania quizu na temat świata przyrodniczego. Potem wszyscy uczniowie udali się na wyspę Bolko, gdzie rozpoczęła się rywalizacja międzyklasowa. Otrzymaliśmy różne zadania do wykonania. Były krzyżówki, wykreślani, ćwiczenia na równowagę i spostrzegawczość, rozpoznawanie kwiatów i drzew. Na koniec każda klasa ułożyła puzzle i musiała rozpoznać, jakie to drzewo. Mieliśmy ze sobą piłki, paletki, skakanki i mnóstwo dobrego humoru. Poprzez dobrą zabawę mogliśmy się wiele nauczyć.

SZKOŁA MISTRZÓW PROGRAMOWANIA

Op@lskie dla podstawówek - zdalne nauczanie zbliża!

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Obrońców Westerplatte w Opolu
ul. Reymonta 43, 45-072 Opole
tel./fax 77 454 28 89

Copyright © 2022 Szkoła Podstawowa nr 1 w Opolu Rights Reserved.