Ułatwienia dostępu


foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Opolu

im. Obrońców Westerplatte

Nasza klasa liczy 17 uczniów. Pięciu chłopców i dwanaście dziewcząt.
Dziewczyny to: Hania, Laura, Marcelina, Basia, Iza, Ola, dwie Natalie, dwie Zosie i dwie Julie.
Chłopcy: Leonard, Bartłomiej, Milan, Mateusz i Adam.
W listopadzie nasza klasa razem z klasą 6b wzięła udział w warsztatach organizowanych przez Muzeum Śląska Opolskiego „Powstanie herbu Polski”. Podczas warsztatów wysłuchaliśmy wykładu na temat powstania herbu Polski, braliśmy udział w konkursie, a także własnoręcznie wykonaliśmy kotyliony patriotyczne tj. kokardy narodowe.

 

25 listopada obchodziliśmy w szkole Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu przynieśliśmy do szkoły swoje ulubione „pluszaki”. Jako klasa zajęliśmy III miejsce w szkolnym konkursie zorganizowanym w tym dniu przez Samorząd Uczniowski.

 

 

 

 

 

Z okazji Mikołajek przygotowaliśmy dla siebie drobne upominki. Każdy z nas losował osobę, której przygotować miał „mikołajkowy upominek”. Radość z prezentów była ogromna.

 

 

 

 

 

 

Z okazji Dnia Kobiet nasi klasowi Panowie - z niewielką pomocą - przygotowali dla nas drobne upominki i poczęstunek. Dziękujemy bardzo. Z tej okazji wybraliśmy się wspólnie do kina na film pt. „Uncharted”.

 

 

 

 

 

Na lekcji wychowawczej przygotowywaliśmy wspólnie „zdrowe drugie śniadanie”. Wszyscy pracowali z zapałem, a potem wspólnie zjedliśmy przyrządzone przez nas posiłki.

 

 

 

 

 

 

 

 

W kwietniu wybraliśmy się do Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu na warsztaty organizowane przez CEK. Na początku zwiedziliśmy teatr od drugiej strony. Dowiedzieliśmy się kto za co odpowiada w teatrze oraz na czym polega praca aktora. Poznaliśmy ćwiczenia przygotowujące aktorów do odegrania roli, pracowaliśmy nad głosem i wyrażaniem emocji. Mogliśmy przygotować i zaprezentować krótkie scenki na zadane tematy. Na końcu udaliśmy się do teatralnej kawiarenki na lody.

SZKOŁA MISTRZÓW PROGRAMOWANIA

Op@lskie dla podstawówek - zdalne nauczanie zbliża!

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Obrońców Westerplatte w Opolu
ul. Reymonta 43, 45-072 Opole
tel./fax 77 454 28 89

Copyright © 2023 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Opolu Wszystkie prawa zastrzeżone.