Szkoła Podstawowa Nr 1 w Opolu

im.Obrońców Westerplatte

Nasza klasa liczy trzynastu uczniów. To szczęśliwa trzynastka – panuje u nas wspaniała atmosfera, jesteśmy zgranym zespołem i chętnie spędzamy razem czas.
Uwielbiamy seanse filmowe w kinie, z okazji Dnia Chłopaka wybraliśmy się więc na zabawny film o przyjaźni chłopca z czworonożnym pupilem pt. „Jak rozmawiać z psem”.
W listopadzie odwiedziliśmy Muzeum Śląska Opolskiego. Poznaliśmy tam historię polskich symboli narodowych i wzięliśmy udział w konkursie na ten temat. Podczas przygotowanych dla nas warsztatów mieliśmy możliwość własnoręcznego przygotowania kotylionów. Wizyta w muzeum bardzo nam się podobała. Na pewno tam wrócimy!

Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia rozpoczęliśmy w tym roku od własnoręcznego wykonania ozdób bożonarodzeniowych do naszej sali lekcyjnej. Było przy tym wiele zabawy – śmiechom i żartom nie było końca! Efekt naszej pracy bardzo nam się podobał. W tak przyozdobionej sali przyjemnie było zorganizować klasową wigilię. Przy dźwiękach kolęd zajadaliśmy się pierniczkami i opowiadaliśmy o świątecznych zwyczajach w naszych rodzinach.

W czym przynieść do szkoły zeszyty, podręczniki i drugie śniadanie? W marcu mieliśmy okazję wykazać się kreatywnością w tym zakresie. Pomysłowość niektórych z nas była zaskakująca! Okazuje się, że taki dzień może być świetną zabawą dla wszystkich.

W maju wybraliśmy się na niecodzienną wizytę do Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Mieliśmy możliwość zobaczyć miejsca na co dzień niedostępne dla widzów i spojrzeć na tę przestrzeń oczyma tych, dla których jest ona miejscem pracy. Niezapomnianym doświadczeniem było zobaczenie teatru z innej perspektywy: kroczyliśmy ścieżkami, którymi chodzą akustycy, oświetleniowcy, widzieliśmy jak wygląda scena i widownia z perspektywy aktora. Można było się zgubić w plątaninie wąskich korytarzy, które tworzą wyjątkowy w swoim rodzaju labirynt! Po zwiedzaniu teatralnych zakamarków wzięliśmy udział w warsztatach aktorskich rozwijających kreatywność i wyobraźnię.

Jak to jest nie mieć wzroku? Jak sobie radzą osoby niewidome lub słabowidzące? Odpowiedzi na te pytania szukaliśmy w „Niewidzialnej przestrzeni”, gdzie na krótką chwilę spróbowaliśmy doznać świata, tak jak codziennie muszą robić to osoby z tą niepełnosprawnością i nie tyle co zobaczyć, co poczuć świat bez użycia oczu. Staraliśmy się rozpoznać miejsca, przestrzenie i przedmioty za pomocą zmysłu dotyku, słuchu i węchu. Oczywiście wszystko pod fachowym okiem naszych niewidomych i … niewidzialnych przewodników. Było to niezwykłe i bardzo pouczające doświadczenie.

Podczas tegorocznego „Spotkania z przyrodą” spędzonego na zalanej słońcem Wyspie Bolko z zapałem rozwiązywaliśmy zagadki i łamigłówki botaniczne, wyszukiwaliśmy wybrane gatunki roślin, by je sfotografować. Po wykonanych zadaniach nadszedł czas na klasowy piknik. Bardzo miło wspominamy ten dzień!

Op@lskie dla podstawówek - zdalne nauczanie zbliża!

Copyright © 2022 Szkoła Podstawowa nr 1 w Opolu Rights Reserved.