foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nasza szkoła jest najlepsza

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Opolu

im.Obrońców Westerplatte

Konferencja: „Zostań mistrzem w swoim zawodzie”
W październiku nasza klasa została zaproszona do udziału w konferencji: „Zostań mistrzem w swoim zawodzie”. W środę 20 października udaliśmy się do Miejskiego Centrum Wspomagania Edukacji w Opolu. Na spotkaniu zaprezentowali się uczniowie szkół zawodowych oraz branżowych w Opolu. Opowiadali oni o placówkach, do których uczęszczają oraz o tym, jak nasze horyzonty się poszerzą, jeżeli zdecydujemy się uczęszczać do ich szkoły. Z pewnością dzięki temu wydarzeniu wiele osób z naszej klasy podjęło decyzję, gdzie chce dalej kontynuować naukę po szkole podstawowej.

Wyjście do teatru na sztukę: „Balladyna”
27 października nasza klasa wybrała się do Teatru Lalki i Aktora na sztukę „Balladyna”. Wywarła na nas bardzo pozytywne odczucia. Z pewnością ułatwi nam przyswojenie książkowej wersji „Balladyny”, którą będziemy wkrótce przerabiać na języku polskim. Wrażenia wywołane podczas spektaklu na pewno pozostaną jeszcze na długo w naszej pamięci.

 

Świąteczna akcja charytatywna
Tuż przed świętami w naszej szkole była zorganizowana zbiórka dla seniorów z Domu Pomocy Społecznej, w którą nasza klasa zaangażowała się z wielką ochotą. Czworo z nas zrobiło specjalne pudło ozdobione świątecznym papierem, a reszta klasy przekazała swoje dary dla starszych ludzi. W krótkim czasie zgromadziło się dużo upominków.

 

 

Wigilia klasowa
Z okazji świąt Bożego Narodzenia zorganizowaliśmy wigilię klasową, która odbyła się 17 grudnia. Wcześniej odbyło się losowanie. Dla wylosowanej osoby przygotowywaliśmy prezent - niespodziankę. Na spotkaniu wigilijnym nasza koleżanka wręczała nam upominki. Śpiewaliśmy też kolędy. Nasza wychowawczyni też otrzymała prezent od klasowego Mikołaja. Myślę, że każdemu zostanie w pamięci tegoroczna już ostatnia w takim gronie klasowa wigilia.

SZKOŁA MISTRZÓW PROGRAMOWANIA

Op@lskie dla podstawówek - zdalne nauczanie zbliża!

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Obrońców Westerplatte w Opolu
ul. Reymonta 43, 45-072 Opole
tel./fax 77 454 28 89

Copyright © 2022 Szkoła Podstawowa nr 1 w Opolu Rights Reserved.