foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nasza szkoła jest najlepsza

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Opolu

im.Obrońców Westerplatte

Aktualności

W tym roku po raz drugi odbyła się akcja charytatywna „Gwiazdka dla Seniora” celem, której było zebranie potrzebnych rzeczy dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej przy ul. Chmielowickiej w Opolu.
Organizatorami akcji była klasa 7a wraz z wychowawczynią Panią Aleksandrą Raniczkowską i Szklony Klub Wolontariatu wraz z opiekunką Panią Grażyną Osmęcką.
Dzięki wielkim sercom uczniów, rodziców i pracowników szkoły udało się zebrać bardzo dużą ilość słodyczy, środków higienicznych, prasy, książek, ozdób świątecznych, stroików i drobnych upominków. Po dary przyjechał bus z DPS.
Wsparcie z Państwa strony jest bezcenną nauką szacunku dla osób starszych i będących w potrzebie.
W imieniu Dyrekcji, nauczycieli, wszystkich pracowników szkoły jak i swoim gorąco dziękuję za wsparcie naszych działań.

Koordynator Akcji „Gwiazdka dla Seniora”
Aleksandra Raniczkowska

GALERIA ZDJĘĆ: FINAŁ AKCJI CHARYTATYWNEJ „GWIAZDKA DLA SENIORA” (kliknij tutaj)

Poniżej propozycje do zdalnego wykorzystania przez chętne dzieci w ramach zajęć świetlicowych.

Poniżej propozycje do zdalnego wykorzystania przez chętne dzieci w ramach zajęć świetlicowych.

Tradycje bożonarodzeniowe na świecie

  • Do przeczytania i obejrzenia:
    A może chcielibyście się dowiedzieć, jak Święta Bożego Narodzenia są obchodzone w różnych zakątkach świata. Czy na wigilijnym stole może pojawić się kurczak zamiast opłatkiem można się przełamać chałwą, powiesić na choince bombkę w kształcie ogórka, a prezentów wyczekiwać od Trzech Króli czy nawet od… górnika?
    O tym możecie się przekonać sięgając do książki Idą święta. O Bożym Narodzeniu, Mikołaju i tradycjach świątecznych na świecie autorstwa M. Utnik-Strugały i E. Poklewiskiej-Koziełło lub oglądając filmik edukacyjny Tradycje bożonarodzeniowe na świecie:

Kolejna propozycja - Rzyska J., Dudek A., Nowak M., Wszyscy świętują, Warszawa 2021 opowiada nie tylko o świętach Bożego Narodzenia, ale też o barwnym okresie karnawału, święcie Trzech Króli i wszelkich mniej i bardziej znanych świętach obchodzonych na całym świecie i związanych z nimi tradycjach.

Do poczytania i pośpiewania:
Nie zapominajmy, że święta to także okres kolędowania. W tym miejscu polecamy książkę E. Kiereś O kolędach. Gawęda z przepięknymi ilustracjami M. Oklejak. To niezwykły śpiewnik, w którym znajdują się nie tylko teksty kolęd, zapisy nutowe i chwyty gitarowe, ale też ciekawe historie przedstawione w prosty, ciekawy sposób.
Ci, którzy chcą przećwiczyć swoje kolędowe umiejętności w praktyce mogą skorzystać z propozycji gotowych podkładów muzycznych z tekstem lub bez:

Poniżej propozycje do zdalnego wykorzystania przez chętne dzieci w ramach zajęć świetlicowych:

Z przyjemnością informujemy, że Laureatem VIII edycji Wojewódzkiego Konkursu Przedsiębiorczości i Wiedzy o Gospodarce został Aleksander Magacz - uczeń klasy 8b (na zdjęciu drugi z lewej strony). Naszą szkołę reprezentowali także: Alicja Pieniążek, Hanna Trabuć i Dawid Piestrak.
Uczestnicy konkursu rozwiązywali test z wiedzy ekonomicznej. Finaliści przedstawili własne spojrzenie na dany temat oraz przygotowali prezentacje multimedialną dotyczącą m.in. emigracji zarobkowej, obrotu gotówkowego i skutków gospodarczych COVID 19.
Uczniów PSP 1 przygotował do konkursu p. Arkadiusz Wickiewicz. Serdecznie gratulujemy!

Czytaj więcej: VIII edycja Wojewódzkiego Konkursu Przedsiębiorczości i Wiedzy o Gospodarce 

Dnia 10.11.2021 roku nasza społeczność szkolna wspólnie świętowała kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości poprzez odśpiewanie w klasach o godzinie 11.11 „Mazurka Dąbrowskiego”. Uczniowie obejrzeli też prezentację przygotowaną przez klasę VIIIb dotyczącą Narodowego Święta Niepodległości.

Czytaj więcej: Projekt „Szkoła do hymnu”

SZKOŁA MISTRZÓW PROGRAMOWANIA

Op@lskie dla podstawówek - zdalne nauczanie zbliża!

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Obrońców Westerplatte w Opolu
ul. Reymonta 43, 45-072 Opole
tel./fax 77 454 28 89

Copyright © 2023 Szkoła Podstawowa nr 1 w Opolu Rights Reserved.