foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nasza szkoła jest najlepsza

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Opolu

im.Obrońców Westerplatte

Aktualności

Plan lekcji (kliknij tu) dostępny jest na stronie internetowej.

Poprawiono: 04 listopad 2021

Uwaga! Zmiana terminów Konkursu Informatycznego Bóbr 2021.

bobr nowe daty

Zachęcamy uczniów kl. I-VIII do udziału w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym BÓBR.

Zapraszamy do udziału w konkursie uczniów, którzy:

 • są kreatywni i nie boją się wyzwań,
 • lubią rozwiązywać skomplikowane zadania wymagające logicznego i analitycznego myślenia,
 • chcą spróbować swoich sił i zdobyć pierwsze doświadczenia w programowaniu.

Zachęcamy do rywalizacji i trzymamy kciuki!

Tegoroczna edycja Konkursu Informatycznego Bóbr startuje 15 listopada. Konkursy odbędą się w dniach 15-18 listopada. Każdego dnia jedna z grup wiekowych będzie rozwiązywać zadania w tym samym czasie - zmagania rozpoczynają się o godz. 12.00.

Harmonogram:
Senior (szkoły ponadpodstawowe) - 15 listopada, godz. 12.00,
Junior (szkoły podstawowe VII-VIII) - 16 listopada, godz. 12.00,
Benjamin (szkoły podstawowe IV-VI) - 17 listopada, godz. 12.00,
Skrzat (szkoły podstawowe I-III) - 18 listopada, godz. 12.00.

Udział w konkursie jest bezpłatny.

Uczniów zainteresowanych udziałem w konkursie prosimy o zgłaszanie się osobiście lub za pomocą wiadomości opiekuna ucznia na e-dzienniku do pani Anny Wilk w terminie do dnia 4 listopada.

Zmagania uczestników odbywają się na bezpłatnej platformie edukacyjnej Dzwonek.pl - www.dzwonek.pl

Strona konkursu: http://bobr.edu.pl/

Informacje o konkursie https://www.bobr.edu.pl/kompendium-wiedzy-o-bobrze/

Tym uczniom, którzy dotychczas nie brali udziału w konkursie, polecamy zadania z 2020 roku, a także zadania z wcześniejszych edycji: https://www.bobr.edu.pl/2020/12/17/zadania-z-roku-2020/  Zestawy zadań są udostępniane w dwóch wersjach – konkursowej i z wyjaśnieniami rozwiązań. Polecamy zwłaszcza tę drugą wersję. Przypominamy też sposób liczenia punktów podczas konkursu. Konkurs będzie składał się z zadań podzielonych na trzy grupy ze względu na stopień trudności. Wynik obliczany jest w następujący sposób: za poprawną odpowiedź uczeń otrzymuje 3, 4 lub 5 pkt, w zależności od stopnia trudności pytania; za brak odpowiedzi uczeń otrzymuje 0 pkt; za błędną odpowiedź uczeń otrzymuje –0,75, –1 lub –1,25 pkt, w zależności od stopnia trudności pytania.

Dni wolne od zajęć dydaktycznych:

 • Dzień Edukacji Narodowej - 14 października 2021 r. (czwartek);
 • 2 listopada 2021 r. (wtorek);
 • 12 listopada 2021 r. (piątek);
 • 7 stycznia 2022 r. (piątek);
 • 2 maja 2022 r. (poniedziałek);
 • egzamin ósmoklasisty: 24 - 26 maja 2022 r.;
 • 17 czerwca 2022 r. (piątek).

W tych dniach będą zorganizowane zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w świetlicy szkolnej w godzinach od 6.30 do 16.30. W tych dniach stołówka szkolna będzie nieczynna.

Bezpłatne zajęcia

„Majsterkowicz 2.0 – warsztaty elektrotechniki i robotyki dla początkujących”

Warsztaty mają za zadanie zachęcić do aktywnego uczestnictwa i urozmaicić zajęcia edukacyjne
o charakterze ścisłym. Zajęcia z robotyki dla uczniów ostatnich klas szkół podstawowych to okazja do poznania nauk ścisłych od ich praktycznej strony, to również szansa na naukę nowych umiejętności oraz poznanie podstawowych pojęć związanych z mechatroniką i robotyką. Celem będzie poznanie od podstaw najprostszych urządzeń elektronicznych, poznanie podstawowych elementów w zakresie budowy, działania, pomiarów i sprawdzania elementów, zapoznanie z montażem układów, praktyką w zakresie lutowania oraz uruchamiania układów.

Zajęcia odbywać się będą w październiku i listopadzie, w siedzibie PNT w Opolu na ul. Technologicznej 2 (za C.H. Karolinka), w 2 grupach ośmioosobowych. Wszystkie informacje oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie internetowej majsterkowicz20.pnt.opole.pl

W razie pytań proszę o kontakt z p. Aleksandrą Szubryt pod tel. 77 443 89 35 lub e-mailem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Rekrutacja została zakończona.

Przygotuj online bezpłatne zdjęcie do mLegitymacji 

mLegitymacja to nic innego jak elektroniczny rodzaj tradycyjnej, papierowej legitymacji szkolnej. Zapewnia ona szereg korzyści wynikających z klasycznej wersji i posiada tę samą wartość prawną.

Kreator zdjęć do mLegitymacji powstał po to, aby bez wychodzenia z domu i w jak najłatwiejszy sposób, wykonać fotografie do elektronicznej legitymacji szkolnej. Korzystać z niego mogą wszyscy uczniowie szkoły, która przystąpiła do programu mLegitymacja. Obsługa tego narzędzia jest niezwykle prosta, a cały proces można przejść w kilka minut, z poziomu smartfona.

Wykonaj zdjęcie do mLegitymacji w kilka sekund

Do wygenerowania zdjęć wystarczy zwykła fotografia wykonana za pomocą telefonu. Oprogramowanie przeprowadzi Cię przez cały proces tworzenia zdjęcia, przy okazji dzieląc się z Tobą wskazówkami jak odpowiednio je wykonać. Miejsce ich zrobienia nie ma znaczenia, liczy się tylko ustawienie twojej twarzy. Całą resztą zajmie się kreator, który w kilka sekund dokona niezbędnych przeróbek: zastąpi tło, poprawi oświetlenie a następnie odpowiednio przytnie zdjęcie. 

Pamiętaj, by przy wykonywaniu zdjęcia zadbać o następujące elementy:

 1. Patrz prosto w obiektyw i nie przechylaj głowy na boki.
 2. Zdjęcie nie może być tzw. selfie - najlepiej poproś kogoś, by Ci pomógł.
 3. Zamknij usta.
 4. Znajdź miejsce z równomiernym oświetleniem, jak na przykład ściana na przeciwko okna. Cienie przechodzące przez twarz nie są dozwolone.

Możesz wgrać tyle zdjęć, ile tylko chcesz, a potem wybrać najkorzystniejszą wersję. 

Na koniec wyślij zdjęcie do sekretariatu

Jedyne co musisz zrobić teraz to przesłać zdjęcie do sekretariatu. Kreator jest bezpłatny. Co więcej ‒ zapewnia stuprocentową gwarancję akceptacji zdjęcia.

Nie musisz również obawiać się o swoją prywatność, ponieważ oprogramowanie nie przechowuje twoich zdjęć, a cały system jest odpowiednio zabezpieczony - Kreator korzysta z szyfrowanego połączenia z certyfikatami SSL. Możesz być pewien, że Twoje dane są bezpieczne. 

Link do kreatora zdjęć do mLegitymacji znajdziesz pod tym linkiem: https://passport-photo.online/pl/zdjecie-do-mlegitymacji 

Następnie postępuj według instrukcji dostępnych na stronie.

SZKOŁA MISTRZÓW PROGRAMOWANIA

Op@lskie dla podstawówek - zdalne nauczanie zbliża!

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Obrońców Westerplatte w Opolu
ul. Reymonta 43, 45-072 Opole
tel./fax 77 454 28 89

Copyright © 2022 Szkoła Podstawowa nr 1 w Opolu Rights Reserved.