Ułatwienia dostępu


foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Opolu

im. Obrońców Westerplatte

Aktualności

Linki:

Jak co roku zbliżające się Walentynki były dla nas okazją do przygotowania kartek z życzeniami w języku angielskim, do czego pracowicie zabrało się wielu uczniów naszej szkoły. Autorzy najpiękniejszych prac otrzymali dyplomy i nagrody.

Walentynkowe święto było okazją do wizyty przedszkolaków w naszej szkole. Nasi młodsi koledzy i koleżanki wzięli udział w zajęciach przygotowanych przez uczniów kl. VId z wychowawcą, każdy z nich miał okazję wykonać własną kartkę walentynkową z życzeniami w języku angielskim. Na koniec każdy gość otrzymał mały prezent, a nasze zajęcia wszystkim bardzo się podobały.

Tradycyjnie, opolskie Stowarzyszenie Chóralne Opolszczyzna Śpiewa zorganizowało wspólne kolędowanie chórów działających w szkołach i instytucjach na terenie województwa opolskiego. Dzieci ćwiczyły w szkołach pod okiem swoich dyrygentów. Koncert odbył się w niedzielę 2.02.2020 r. o godz. 16.00 w kościele św. Boromeusza. Patronat honorowy nad imprezą objęli: Biskup Diecezji Opolskiej i Opolski Kurator Oświaty. Po raz trzeci nasi uczniowie zagrali również w zespole kameralnym, który akompaniował wykonawcom. W tym roku oprócz kolęd wykonaliśmy pieśni świąteczne skomponowane przez p. Cezarego Cesarza i p. Annę Płaczek.

Naszą szkołę reprezentował zespół Dylemat pod kierownictwem p. Urszuli Bartczak w składzie:

 1. Ewa Dudzińska kl. VI b
 2. Zuzanna Nowak
 3. Hanna Puńko
 4. Hanna Bartczak
 5. Szymon Bartczak – saksofon
 6. Maja Stark
 7. Julia Broda kl. V a
 8. Maciej Gołąbek
 9. Meriem Boulkroune kl. V c
 10. Natalia Letka kl. V d
 11. Dorota Śmiałkowska
 12. Yelizaveta Koliesnik kl. VI a
 13. Weronika Bienias

Występ został gorąco przyjęty przez publiczność. Wszystkim wokalistkom oraz ich rodzicom, bez których zaangażowania i wsparcia koncert nie byłby tak udany – serdeczne podziękowania!

20 grudnia 2019 roku zostały zorganizowane Jasełka. Wzięli w nich udział uczniowie klas VI b, VI a i VI d oraz zespół wokalny z towarzyszeniem instrumentalistów z klas VII i VIII. Tym tradycyjnym przedstawieniem wprowadziliśmy w naszej szkole świąteczny klimat a serca napełnione dobrym słowem i kolędą mogliśmy zanieść do naszych domów.

W czwartek 30 stycznia 2020 roku o godz. 10.00 przypomnieliśmy nasze świąteczne przedstawienie dla dzieci z Niepublicznego Przedszkola im. bł. Matki Teresy i Przedszkola 42. Miło było przenieść się choć na chwilę w spokojny i pełen ciepła klimat Świąt. Przedszkolaki śpiewały z nami kolędy, a na koniec wykonaliśmy piosenkę „Święta” z choreografią, która stała się okazją do wspólnej zabawy.

SZKOŁA MISTRZÓW PROGRAMOWANIA

Op@lskie dla podstawówek - zdalne nauczanie zbliża!

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Obrońców Westerplatte w Opolu
ul. Reymonta 43, 45-072 Opole
tel./fax 77 454 28 89

Copyright © 2023 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Opolu Wszystkie prawa zastrzeżone.