foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nasza szkoła jest najlepsza

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Opolu

im.Obrońców Westerplatte

Aktualności

Projekt objął klasy IV – VII. Zaplanowany został jako cykl zajęć odbywający się w ciągu miesiąca grudnia podczas lekcji muzyki i plastyki.
Istotą zajęć dydaktyczno-wychowawczych realizowanych w ramach projektu było zainteresowanie uczniów postacią znanego kompozytora polskiego Stanisława Moniuszki, którego setną rocznicę urodzin obchodziliśmy 5 maja 2019 roku oraz jego osiągnięciami dla muzyki polskiej.
Podsumowanie projektu „2019 – rok Stanisława Moniuszki” odbyło się 16 grudnia 2019 roku w sali gimnastycznej naszej szkoły. Do rywalizacji stanęły klasy IV - V oraz VI - VII. Ich zadaniem było grupowe wykonanie wylosowanej wcześniej pieśni St. Moniuszki.
Jury jednogłośnie przyznało trzy pierwsze miejsca klasom:

  • V a za interpretację pieśni „Chochlik”
  • V c za prezentację pieśni „Kum i kuma”
  • VII c za wykonanie pieśni „Przylecieli sokołowie”.

Konkurs plastyczny był dedykowany wszystkim uczniom. Należało wykonać pracę dowolną techniką, w formacie A3. Tematem mogła być dowolnie wybrana pieśń St. Moniuszki. W tej konkurencji płytami i książkami nagrodzone zostały:

I miejsce – Jadwiga Wolny kl. VII b
II miejsce – Karolina Białas kl. V e
III miejsce – Agnieszka Ptak kl. VI c
III miejsce – Joanna Bajcer kl. VII c
wyróżnienie – Natasza Szymaczewska kl. VI a
wyróżnienie – Natalia Nowosielecka kl. VII b

Wszystkim dzieciom gratulujemy prezentacji!

Odbyło się w środę 18 grudnia 2019 roku w opolskim PLO nr 5. Od godziny 10.00 w auli prezentowali swoje umiejętności wokalne i językowe uczniowie z opolskich szkół i przedstawiciele PLO 5. W ich wykonaniu usłyszeliśmy znane pieśni bożonarodzeniowe w różnych językach. Nie zabrakło polskich kolęd oraz piosenek autorskich.
Naszą szkołę reprezentowała grupa dziewcząt z klasy 7a i 7c pod opieką p. Urszuli Bartczak. Zaśpiewały kolędę niemiecką „O Tannenbaum” i piosenkę angielską „Let it snow”.
Występy zakończyły się wspólnym śpiewaniem oraz słodkim poczęstunkiem.
Skład grupy (od lewej):

Michalina Pietras kl. VII b
Natalia Nowosielecka kl. VII b
Natalia Chmurowska kl. VII b
Pola Plamitzer kl. VII b
Jadwiga Wolny kl. VII b
Barbara Czerwiak kl. VII b
Joanna Bajcer kl. VII c
Wiktoria Duchnowska kl. VII c

W sobotę 14 grudnia 2019 roku w PSP nr 7 w Opolu odbyły się warsztaty kolędowe dla szkół działających w ramach Stowarzyszenia „Opolszczyzna śpiewa”. Udział w warsztatach wziął zespół wokalny „Dylemat” p. dyr. p. U. Bartczak. Od godz.10.00 do 12.30 zajęcia prowadzili p. Anna Płaczek i p. Cezary Cesarz. W przyjemnej, rodzinnej atmosferze śpiewaliśmy kolędy i pastorałki autorstwa naszych prowadzących. Warsztaty były przygotowaniem do tegorocznego koncertu kolęd, który zaplanowany jest na 1 lutego 2020 roku.

Odbył się w czwartek 12 grudnia 2019 r. w PSP nr 5. Dzieci z opolskich szkół wykonywały kolędy i piosenki o charakterze świątecznym wprowadzając publiczność w radosny nastrój. Naszą szkołę reprezentował zespół wokalny „Dylemat”, trzy solistki i dwóch instrumentalistów. Wszyscy zostali nagrodzeni pierwszymi miejscami.
Skład grupy (od lewej):

Maciej Kmieciak (klarnet) kl. VI b
Kalina Szczepańska kl. III b
Zofia Parasiewicz (solistka) kl. V a
Joanna Miedziejko kl. III b
Meriem Boulkroune kl. V c
Zuzanna Nowak kl. III b
Hanna Bartczak (solistka) kl. VI b
Natalia Letka kl. V d
Maja Stark kl. VI b
Julia Broda (solistka) kl. V a
Hanna Puńko kl. VI b
Amelia Zając kl. III b
Zofia Sitkiewicz kl. VI b
Kaja Zimnicka kl. III b
Szymon Bartczak (saksofon) kl. VI b

 Podziękowanie głównego organizatora Szlachetnej Paczki:

Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia to świetna okazja, aby przekazać ciepłe uczucia wsparcia chorym i potrzebującym dzieciom. Razem z fundacją Mam Marzenie przeprowadziliśmy charytatywną akcję zbierania pluszaków i przekazania ich w przeddzień święta dzieciom na oddziałach szpitalnych w Opolu. Każda klasa zakupiła misia lub inny prezent, a fundacja przekazała wszystko w niedzielę 24 listopada 2019 roku w imieniu darczyńców chorym dzieciom. Dziękujemy wszystkim za dobre serce i zaangażowanie. Uśmiechy dzieci i ich radość wynagrodziły nam cały trud przygotowań.

SZKOŁA MISTRZÓW PROGRAMOWANIA

Op@lskie dla podstawówek - zdalne nauczanie zbliża!

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Obrońców Westerplatte w Opolu
ul. Reymonta 43, 45-072 Opole
tel./fax 77 454 28 89

Copyright © 2021 Szkoła Podstawowa nr 1 w Opolu Rights Reserved.