foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nasza szkoła jest najlepsza

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Opolu

im.Obrońców Westerplatte

Aktualności

Nasza szkoła otrzymała 27 laptopów z projektu „Op@lskie dla podstawówek - zdalne nauczanie zbliża!”. Projekt jest realizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego.

Załącznik 1:

1. Zachowaj kulturę w mowie i w piśmie. Pamiętaj o stosowaniu zwrotów grzecznościowych: „Dzień dobry”, „Dziękuję”, „Proszę”, „Przepraszam”, „Mogę prosić o powtórzenie” itp.
2. Wycisz mikrofon. Włącz wtedy, kiedy będzie Twoja kolej, by mówić.
3. Przygotuj do zajęć podręcznik, zeszyt, ćwiczenia i przybory do pisania.
4. Swoje potrzeby załatw przed zajęciami: zjedz, skorzystaj z toalety, wycisz telefon i inne rzeczy, które mogą Cię rozpraszać.
5. W czasie spotkania ogranicz rozmowy z domownikami, nie wykonuj czynności, które mogą Cię rozpraszać. Skoncentruj się na zajęciach, by móc z nich w pełni skorzystać.
6. Punktualnie dołącz do spotkania. Szanuj swój czas, czas nauczyciela i innych kolegów.
7. Nie obrażaj i nie pozwól, aby inni to robili. Takie zachowanie to HEJT, który narusza prywatność wszystkich. Jest to zachowanie karalne.
8. Pamiętaj, że nagrywanie i upublicznianie wizerunku bez zgody innych jest przestępstwem.
9. Podczas lekcji nie pisz do kolegów, nie przemieszczaj się pomiędzy kanałami, nie wysyłaj obrazków. Lekcja on-line to czas przeznaczony na naukę, a nie zabawę.
10. Pamiętaj, że wszystko, co wysyłasz lub piszesz, nie zniknie.
11. Szanuj nauczyciela i innych uczestników spotkania on-line. Pamiętaj, że zachowanie podczas korzystania z aplikacji Teams ma wpływ na Twoją ocenę z zachowania.

W tym roku również postanowiliśmy włączyć się do akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i połączyliśmy przyjemne z pożytecznym. Ucząc się dziergać na drutach i szydełkiem uczniowie klas 4b i 5b wraz z wychowawczyniami: p. K. Gogolok i p. U. Bartczak oraz p. K. Trojanowską dołączyli do bicia rekordu. Wydziergali kawałek szalika, który dołączony będzie do tego przeznaczonego na aukcję WOŚP-u. Mamy nadzieję na pobicie rekordu długości!!!

Aplikacja ochrony rodzicielskiej OSE - mOchrona to rozwiązanie wspierające ustalanie reguł dotyczących korzystania z sieci i aplikacji oraz pozwalające rodzicom (opcjonalnie) na dostęp do informacji o aktywności dziecka na jego urządzeniu. Można ją pobrać bezpłatnie na smartfony, tablety i komputery.

Kształtowanie bezpiecznych nawyków cyfrowych musi opierać się przede wszystkim na rozmowie i odpowiedniej wiedzy. Rozwiązania technologiczne, takie jak narzędzia ochrony rodzicielskiej, mogą być znaczącym wsparciem w tym procesie.

Więcej informacji o aplikacji można znaleźć na stronie: ose.gov.pl/mochrona

W uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2022 roku, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w organizowanym przez Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Opolu, Miasto Opole oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu Orszaku Trzech Króli pod hasłem „Dzień dziś wesoły”.

Orszak Trzech Króli, zwany też ulicznymi jasełkami, rozpoczął się na placu Jana Pawła II występem kolędowym wokalistów Studia Emisji Głosu Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu. Następnie barwny korowód ruszył w kierunku Opolskiego Rynku wraz ze Świętą Rodziną i Trzema Królami.

Uczniowie naszej szkoły tworzyli niebieski orszak afrykański króla Baltazara mając przy tym założone na głowie tradycyjne korony oraz trzymając w ręku kolorowe chorągiewki.

Po dotarciu na rynek, zgodnie z tradycją, królowie wraz ze swoimi orszakami pokłonili się Dzieciątku i Świętej Rodzinie, a także złożyli dary - złoto, kadzidło i mirrę.

Na zakończenie uczestnicy tegorocznego Orszaku, w tym również nasi uczniowie, wzięli udział we wspólnym kolędowaniu.

Poniżej propozycje do zdalnego wykorzystania przez chętne dzieci w ramach zajęć świetlicowych:

SZKOŁA MISTRZÓW PROGRAMOWANIA

Op@lskie dla podstawówek - zdalne nauczanie zbliża!

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Obrońców Westerplatte w Opolu
ul. Reymonta 43, 45-072 Opole
tel./fax 77 454 28 89

Copyright © 2022 Szkoła Podstawowa nr 1 w Opolu Rights Reserved.