foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nasza szkoła jest najlepsza

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Opolu

im.Obrońców Westerplatte

Aktualności

1. Zachowaj kulturę w mowie i w piśmie. Pamiętaj o stosowaniu zwrotów grzecznościowych: „Dzień dobry”, „Dziękuję”, „Proszę”, „Przepraszam”, „Mogę prosić o powtórzenie” itp.
2. Wycisz mikrofon. Włącz wtedy, kiedy będzie Twoja kolej, by mówić.
3. Przygotuj do zajęć podręcznik, zeszyt, ćwiczenia i przybory do pisania.
4. Swoje potrzeby załatw przed zajęciami: zjedz, skorzystaj z toalety, wycisz telefon i inne rzeczy, które mogą Cię rozpraszać.
5. W czasie spotkania ogranicz rozmowy z domownikami, nie wykonuj czynności, które mogą Cię rozpraszać. Skoncentruj się na zajęciach, by móc z nich w pełni skorzystać.
6. Punktualnie dołącz do spotkania. Szanuj swój czas, czas nauczyciela i innych kolegów.
7. Nie obrażaj i nie pozwól, aby inni to robili. Takie zachowanie to HEJT, który narusza prywatność wszystkich. Jest to zachowanie karalne.
8. Pamiętaj, że nagrywanie i upublicznianie wizerunku bez zgody innych jest przestępstwem.
9. Podczas lekcji nie pisz do kolegów, nie przemieszczaj się pomiędzy kanałami, nie wysyłaj obrazków. Lekcja on-line to czas przeznaczony na naukę, a nie zabawę.
10. Pamiętaj, że wszystko, co wysyłasz lub piszesz, nie zniknie.
11. Szanuj nauczyciela i innych uczestników spotkania on-line. Pamiętaj, że zachowanie podczas korzystania z aplikacji Teams ma wpływ na Twoją ocenę z zachowania.

W LO nr 3 w Opolu odbył się finał X Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”. Laureatką konkursu została Maja Grabowska z klasy 6a. Gratulacje!


W dniach 9 i 10 listopada 2022 r. w naszej szkole odbył się konkurs Bóbr Informatyczny w kategoriach Benjamin i Skrzat. Cieszymy się, że mogliśmy brać w nim udział i z niecierpliwością czekamy na wyniki.

Dnia 10.11.2022 roku w Muzeum Śląska Opolskiego odbył się finał XVIII Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Polskiej Poezji Patriotycznej, który nasza szkoła wraz z Muzeum organizuje z okazji Święta Niepodległości.

Komisja konkursowa wyłoniła laureatów w dwóch kategoriach wiekowych.

W kategorii klas młodszych IV-VI:

  • I miejsce – Pola Utko, PSP nr 26,
  • II miejsce – Michał Pieczonka, PSP nr 11,
  • III miejsce – Adrianna Walecko, PSP nr 14.

W kategorii klas starszych VII- VIII:

  • I miejsce – Zofia Wrzeszcz, PSP nr 2,
  • II miejsce – Maja Łęgowska, PSP nr 11,
  • III miejsce – Meriem Boulkroune, PSP nr 1.

Z okazji 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Obrońców Westerplatte w Opolu i Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Nr V w Opolu nagrali cztery zwrotki hymnu Polski w Studiu M im. SBB w Radiu Opole.
Link do pobrania pliku:
https://kuratoriumopolepl-my.sharepoint.com/:v:/g/personal/mwasowski_kuratorium_opole_pl/ESXLb_2nx5JJmTgFTqH8y0YB-DZ6SXoAPeOjHtQPtVaO5g?e=GxFWZk

SZKOŁA MISTRZÓW PROGRAMOWANIA

Op@lskie dla podstawówek - zdalne nauczanie zbliża!

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Obrońców Westerplatte w Opolu
ul. Reymonta 43, 45-072 Opole
tel./fax 77 454 28 89

Copyright © 2022 Szkoła Podstawowa nr 1 w Opolu Rights Reserved.