Rada Rodziców

Rada Rodziców współdziała z nauczycielami i rodzicami w celu jednolitego oddziaływania na dzieci przez rodzinę i szkołę w procesie nauczania, opieki i wychowania.
                                  Statut PSP 1

CELE RADY RODZICÓW

Naszym celem jest wspieranie Uczniów, Nauczycieli, Dyrekcji i innych organów Szkoły w ciągłym doskonaleniu pracy i atmosfery naszej Szkoły. Rozumiemy to poprzez:

• współudział w organizowaniu wydarzeń szkolnych, we współpracy z Dyrekcją, Nauczycielami oraz Samorządem Uczniowskim,
  • gromadzenie funduszy i dofinansowywanie atrakcji oraz nagród dla Dzieci,
  • wspieranie działalności Samorządu Uczniowskiego,
  • zapewnienie Rodzicom rzeczywistego wpływu na działalność Szkoły,
  • organizowanie współpracy z Dyrektorem i Nauczycielami w celu poprawy jakości pracy Szkoły,
  • pobudzanie i organizowanie różnorodnych form aktywności Rodziców na rzecz wspomagania realizacji celów i zadań Szkoły,
  • występowanie we wszystkich sprawach dotyczących Szkoły do Dyrektora oraz pozostałych organów Szkoły,
  • uchwalanie, w porozumieniu z Radą Pedagogiczną, programu wychowawczego i profilaktycznego Szkoły,
  • opiniowanie projektu planu finansowego Szkoły składanego przez Dyrektora.

SKŁADKI NA RADĘ RODZICÓW

Głównym środkiem finansowania działalności Rady Rodziców i wymienionych powyżej zadań, są roczne składki pochodzące od Rodziców Dzieci z naszej Szkoły. Serdecznie zachęcamy do wpłat, aby umożliwić nam skuteczne i sprawiedliwe finansowanie inicjatyw podejmowanych przez nas dla wszystkich Dzieci w naszej Szkole.

Konto Bankowe Rady Rodziców

Rada Rodziców przy PSP nr 1 im. Obrońców Westerplatte