Od 13 lipca 2024 roku, szkoły w Polsce mają obowiązek wydawania legitymacji szkolnych wyłącznie w formie plastikowej karty, znanej jako e-legitymacja. Papierowe legitymacje wydane przed tym terminem zachowują ważność do zakończenia nauki przez ucznia w danej szkole.

W związku z tym, Firma Vulcan – operator dziennik Elektronicznego będzie nam te e- legitymacje przygotowywał. Aby taką legitymację otrzymał uczeń rodzic powinien przesłać zdjęcie na adres: sekretariat@psp1.opole.pl

Fotografia o wymiarach 26 mm wysokości i 19 mm szerokości w rozdzielczości co najmniej 300 dpi, w formacie jpg.

Powinna być ostra i wyraźna, twarz bez nakrycia głowy i okularów z ciemnym szkłem. Na zdjęciu powinna być widoczna cała głowa i górna część barków, twarz na wprost, oczy otwarte. Tło powinno być jednolite, najlepiej w jasnym kolorze, bez cieni i innych zakłóceń, które mogłoby utrudnić identyfikację osoby.

Każde zdjęcie musi być opisane imieniem i nazwiskiem oraz podaniem klasy, do której uczęszcza uczeń/uczennica. Prosimy wysyłać zdjęcia jak najszybciej, najpóźniej do 23 września br.!

W pierwszej kolejności nowe legitymacje otrzymają uczniowie pierwszych klas.

Dlatego też, przede wszystkim rodzice uczniów klas pierwszych oraz nowych uczniów proszeni są o wysłanie zdjęć swoich dzieci. Uczniowie, którzy posiadają legitymacje papierowe nie muszą się martwić, ponieważ są one ważne do końca nauki w szkole. Proszę mieć świadomość, że legitymacja nie zostanie wydana z dnia na dzień, okres oczekiwania może być nawet około miesiąca.

W związku z powyższym w razie potrzeby wystawiamy zaświadczenie uprawniające do zniżek.

W tym przejściowym okresie rodzice jak i uczniowie proszeni są o wyrozumiałość.

DZIĘKUJEMY!