STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH – są to konkretnie spisane reguły, zasady, praktyki, które gwarantują, że małoletni w naszej szkole są bezpieczni, nie doznają krzywdzenia ze strony dorosłych czy rówieśników.

Jako PSP nr 1 im. Obrońców Westerplatte w Opolu ustanowiliśmy i wprowadziliśmy w życie „standardy Ochrony Małoletnich” przed krzywdzeniem. Dokument ten stanowi zbiór zasad i procedury postępowania w sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa małoletniego. Jego najważniejszym celem jest ochrona uczniów przed różnymi formami przemocy oraz budowanie bezpiecznego i przyjaznego środowiska w Szkole.

Zapraszamy do zapoznania się z poniższymi dokumentami w zakładce dokumenty lub w uproszczonej formie poniżej.