PostHeaderIcon Aktualności

PostHeaderIcon KONKURS „Śpiewamy kolędy, pastorałki i polskie pieśni świąteczne”

Dnia 9 stycznia 2018 roku w Studenckim Centrum Kultury odbył się konkurs kolędowy ŚPIEWAMY KOLĘDY, PASTORAŁKI I POLSKIE PIEŚNI ŚWIĄTECZNE. Konkurs organizowany jest, aby kultywować polskie tradycje bożonarodzeniowe.

Opolski przegląd ma formę wspólnego śpiewania. Cieszy się dużym zainteresowaniem. Można tu wysłuchać ponad sześćdziesięciu prezentacji kolęd ze szkół podstawowych całego województwa.

W konkursie naszą szkołę reprezentowała Zosia Parasiewicz z klasy IIIa. Wyśpiewała najwyższe wyróżnienie GWIAZDĘ BETLEJEMSKĄ! Gratulacje!!!

 


 

PostHeaderIcon KONCERT „W kole kolędujmy 2018”

Tradycyjnie, opolskie Stowarzyszenie Chóralne Opolszczyzna Śpiewa zorganizowało wspólne kolędowanie chórów działających w szkołach i instytucjach na terenie województwa opolskiego. Dzieci ćwiczyły w szkołach pod okiem swoich dyrygentów. Razem śpiewaliśmy na dwóch próbach w czwartek i w niedzielę. Koncert odbył się w niedzielę 7.01.2018 r. o godz. 16.00 w kościele św. Boromeusza. Patronat honorowy nad imprezą objęli: Biskup Diecezji Opolskiej i Opolski Kurator Oświaty. Przy nowoczesnym ołtarzu oprócz chórzystów pojawiły się instrumenty: skrzypce i wiolonczela. O oprawę muzyczną – organy zadbała: p. Anna Dul.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Spotkanie ze złotym medalistą paraolimpiady w szermierce Grzegorzem Plutą

Nasze szkolne szpadzistki Patrycja Pelon i Oliwia Jaworska uczestniczyły w spotkaniu ze złotym medalistą paraolimpiady w szermierce w Londynie Grzegorzem Plutą. Zawodniczki były bardzo aktywne, np. Oliwia stoczyła walkę z mistrzem, natomiast Patrycja prowadziła ją jako sędzia. Spotkanie z olimpijczykiem wzbudziło bardzo duże zainteresowanie obecnych na tym spotkaniu dzieci i rodziców.

 

 

PostHeaderIcon Życzenia

 

 

 

PostHeaderIcon Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych „Świetlik”

Więcej…

 

PostHeaderIcon BALET PIOTRA CZAJKOWSKIEGO DZIADEK DO ORZECHÓW

Dnia 6 grudnia 2017 r. zespół wokalny i wszyscy miłośnicy muzyki z naszej szkoły pojechali do wrocławskiego Forum Muzyki na spektakl baletowy „Dziadek do orzechów”. Podczas oczekiwania na koncert uczniowie mogli zwiedzić Jarmark Świąteczny na wrocławskim rynku oraz zjeść gorące pączki. Balet wywarł na wszystkich wielkie wrażenie zwłaszcza, że tańczyły dla nas dzieci. Wspaniałej muzyce Piotra Czajkowskiego towarzyszyła świąteczna aura, która przypomniała nam, że wkrótce już Boże Narodzenie.

 

 

 

PostHeaderIcon MIĘDZYSZKOLNY FESTIWAL PIOSENKI ZIMOWEJ I ŚWIĄTECZNEJ

Już kolejny raz dzieci, które lubią śpiewać kolędy i piosenki o charakterze świątecznym spotkały się dnia 12 grudnia w auli PSP nr 5 w Opolu na Festiwalu Piosenki. W tym roku oprócz dzieci z opolskich szkół pojawili się także uczniowie z różnych miejscowości Opolszczyzny. Swoimi pięknymi piosenkami wprowadzili publiczność w prawdziwie radosny, świąteczny nastrój. Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły i solistka. Wszyscy zostali nagrodzeni.

Zespół wokalny Dylemat w składzie: Martyna Kłobut, Malwina Kulbacka, Dominika Kmiotek, Katarzyna Chrobak, Ewa Sadlo i Zuzanna Wilczek z kl. VIIb zajął I miejsce.

Zespół wokalny Dylemat Junior w składzie: Paweł Szweda, Malwina Kowalowicz, Marlena Matyjasek, Gabriela Szczygieł, Ada Sewiło, Nela Broszkiewicz, Nikola Mastalerz i Martyna Niemczyk z kl. IVc zajął II miejsce.

Solistka – Michalina Pietras z klasy Vc zajęła II miejsce. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!

 

 

 

PostHeaderIcon WARSZTATY KOLĘDOWE

Warsztaty kolędowe odbyły się dnia 11 grudnia 2017 r. w PSP nr 5 w Opolu. Organizatorem warsztatów było Stowarzyszenie Opolszczyzna Śpiewa. Celem było przygotowanie repertuaru kolędowego na koncert „W kole kolędujmy”, który odbędzie się 7 stycznia 2018 r. w kościele św. Boromeusza w Opolu. Już dzisiaj serdecznie wszystkich zapraszamy!

 

 

 

PostHeaderIcon Żywe obrazy z historii miasta – projekt szkolny poświęcony obchodom 800-lecia Opola

 

 

 

PostHeaderIcon Tydzień Świętego Marcina

W dniach 13 – 17 listopada 2017 r. każda klasa miała lekcję poświęconą
osobie Świętego Marcina.

 

 

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 10 z 30