PostHeaderIcon Aktualności

PostHeaderIcon Międzyszkolny Festiwal Talentów

SZKOLNY FESTIWAL TALENTÓW
Tradycyjnie, w pierwszym dniu wiosny 21 marca 2017
roku odbył się w naszej szkole kolejny już Festiwal Talentów. Konkurs dla uczniów, którzy mają ciekawe pasje i chcą je zaprezentować przed szkolną społecznością. Przesłuchania odbywały się w dwóch kategoriach: klasy I – III oraz IV – VI. Każda klasa zgłaszała dwie prezentacje wyłonione wcześniej w konkursie klasowym.

 

 

Więcej…

 

PostHeaderIcon 11 marca 2017r. odbył się Dzień Otwarty Szkoły PSP nr 1 w Opolu

DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY
Dzień otwarty naszej  szkoły odbył się w marcu przedszkolaki wraz z Rodzicami odwiedziły naszą szkołę oraz uczestniczyły  w różnych ciekawych zajęciach w krainie bajek, sportu oraz eksperymentów. Zajęcia bardzo się podobały uczestnikom.

 

PostHeaderIcon Dzień Otwarty Szkoły 11 marca 2017r. Zapraszamy serdecznie!!!

 

PostHeaderIcon Walentynki 2017r.

Walentynki po angielsku
Tuż  przed Walentynkami dziesiątki uczniów naszej szkoły zabrało się za pisanie stosownych kartek z życzeniami – obowiązkowo – po angielsku. Spośród naprawdę wielu pomysłowych kartek jury wybrało 3 najciekawsze, a ich twórcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Lista nagrodzonych:
1. miejsce - Zuzanna Chłąd (kl. IVc).
2. miejsce -  Marta Gordon (kl. IIc).
3. miejsce – Natalia Radecka (kl. IId).
Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom „Walentynek po angielsku” gratulujemy!

 

PostHeaderIcon Projekt prozdrowotny: „Żyj zdrowo”- SPIŻARNIA „U BABUNI”

Projekt-ŻYJ ZDROWO SPIŻARNIA „U BABUNI”
Uczniowie przynoszą przetwory oraz przepisy, które otrzymali od babci, mamy, cioci…, Pogadanka na lekcjach wychowawczych na temat: Przetwory na zimę, Witaminy przez cały rok. Degustacja w klasach.
Prezentacja przepisów na gazetce klasowej. Przygotowanie klasowego zbioru przepisów „Spiżarnia u babuni”. (jednakowy format, przepisy pisane ręcznie, ozdabiane według pomysłu ucznia).
Grupowe wykonanie okładki do „Spiżarni u babuni”.
Klasowy plebiscyt na najlepszy przepis. Prezentacja książek z przepisami na szkolnej wystawie – maj.

Więcej…

 

PostHeaderIcon REGULAMIN FESTIWALU TALENTÓW

REGULAMIN FESTIWALU TALENTÓW
Celem Festiwalu Talentów jest wypromowanie poprzez publiczną prezentację zainteresowań i pasji uczniów naszej szkoły.
1. W festiwalu, który odbędzie się 21 marca 2017r. mogą uczestniczyć uczniowie lub grupy/zespoły wytypowane w drodze konkursu wewnątrz klasowego przez wychowawcę.
2. Uczniowie mogą zaprezentować dowolny talent (śpiew, taniec, piłkę nożną, malarstwo, zdolności aktorskie itp.) a czas prezentacji nie powinien przekroczyć 10 minut. 
3. Festiwal odbędzie się dla dwóch kategorii wiekowych dla klas I – III i IV – VI.
4. Wychowawca zgłasza u organizatora dwie prezentacje z klasy do 15 marca 2017 r.
5. Warunkiem uczestnictwa w Festiwalu jest wypełnienie przez wytypowanego ucznia/uczniów karty zgłoszenia-do pobrania u wychowawcy. Uczestnik przygotowuje krótką słowną prezentację o swojej pasji, która w dniu pokazu zostanie odczytana przez konferansjera.
6. Podkłady muzyczne uczestnik dostarcza organizatorowi na płycie CD - Audio lub w formacie mp3 na pamięci przenośnej.
7. Zwycięzców wybiera kapituła złożona z nauczycieli i uczniów naszej szkoły (z każdej klasy wychowawca typuje jedno dziecko). Honorowymi członkami jury są uczniowie, którzy zajęli pierwsze miejsce w ostatniej edycji.
8. Tegoroczni zwycięzcy będą reprezentowali naszą szkołę w Opolskim Międzyszkolnym Festiwalu Talentów, który odbędzie się w PSP nr 29 w Opolu.

 

PostHeaderIcon Ferie zimowe 2017r.

 

PostHeaderIcon Projekt Młodzi Odkrywcy

31 stycznia w ramach projektu grupa czterdziestu uczniów brała udział w zajęciach warsztatowych w Teatrze Lalki i Aktora im. A Smolki w Opolu. Podzieleni na grupy mieli możliwość skorzystania z zajęć prowadzonych przez aktorów i związanych z ruchem scenicznym, kostiumografią, podjęli próbę inscenizacji wybranej baśni. Po warsztatach uczestniczyli w spektaklu „Trzej muszkieterowie”:

 

PostHeaderIcon Spotkanie z wolontariuszkami programu AISEC

Spotkanie z wolontariuszkami programu AISEC
2 lutego w naszej szkole odbyło się niezwykłe spotkanie z równie niezwykłymi osobami. Celine, Hutri oraz Anytha to tegoroczne wolontariuszki pracujące w ramach projektu organizacji AISEC o tytule: „Discover Lower Silesia”. Właśnie z tej okazji zawitały one w naszej szkole przekazując podstawowe informacji o państwach z których pochodzą: Malezji, Indonezji i Ghany. Mówiły o swoich zwyczajach i tradycjach oraz o problemach swoich regionów. Oczywiście zadawaliśmy pytania w języku angielskim. To spotkanie dostarczyło wszystkim uczniom i nauczycielom wiele rozrywki i wiedzy. Uświadomiło nam, że warto uczyć się języka angielskiego, by móc porozumieć się z osobami z całego świata!

 

PostHeaderIcon Dzień Bezpiecznego Internetu 7 lutego 2017r.

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) realizatorów unijnego programu Safer Internet.

 

 

Więcej…

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 10 z 24
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama