PostHeaderIcon Aktualności

PostHeaderIcon IX FESTIWAL PIOSENKI OBCOJEZYCZNEJ ŚPIEWAJMY RAZEM

Dnia 1 lutego 2017 roku w Zespole Szkół Integracyjnych w Opolu odbył się IX Festiwal Piosenki Obcojęzycznej, na który przyjechały zespoły wokalne i soliści z różnych stron województwa opolskiego. Chociaż dominowały piosenki w języku angielskim można było usłyszeć również repertuar niemiecki. Naszą szkołę reprezentował zespół wokalny Dylemat pod opieką p. Urszuli Bartczak

 

 

 

Więcej…

 

PostHeaderIcon W dniu 25.01.2017 r. w naszej szkole odbywały się popołudniowe zajęcia matematyczno-przyrodnicze „Mali odkrywcy”

W dniu 25.01.2017 r. w naszej szkole odbywały się popołudniowe zajęcia matematyczno-przyrodnicze „Mali odkrywcy” dla dzieci pięcio i sześcioletnich. Dzieci mogły poznać grę królów-szachy, pobawić się z nauczycielami w gry matematyczne oraz wykonać ciekawe eksperymenty pod opieką członków koła przyrodniczego. Wszyscy nasi mali Goście za zaangażowanie w warsztatach otrzymali pamiątkowe dyplomy. Serdecznie zapraszamy po raz kolejny już 11 marca w Dzień Otwarty Szkoły.

 

PostHeaderIcon Zapraszamy serdecznie na ciekawe zajęcia popołudniowe dla dzieci przedszkolnych 25.01.2017r. w godzinach 17.00-18.00

 

PostHeaderIcon OPOLSKI PRZEGLĄD MUZYCZNY „Jestem Polakiem i kocham swój kraj”.

OPOLSKI PRZEGLĄD MUZYCZNY „Jestem Polakiem i kocham swój kraj”. Już po raz trzeci w Studenckim Centrum Kultury, dnia 18 stycznia 2017r. odbył się konkurs kolędowy ŚPIEWAMY KOLĘDY, PASTORAŁKI I POLSKIE PIEŚNI ŚWIĄTECZNE. Opolski przegląd miał formę wspólnego śpiewania. Cieszył się dużym zainteresowaniem, ponieważ można było wysłuchać ponad sześćdziesięciu prezentacji kolęd ze szkół podstawowych z całego województwa. Wykonawcy, którzy zaprezentowali wysoki poziom artystyczny i skłonili odbiorców do największej refleksji, mogli zdobyć najwyższe wyróżnienie GWIAZDĘ BETLEJEMSKĄ (zaprojektowaną przez uczniów Publicznego Gimnazjum nr 7 w Opolu), najlepsi uczestnicy otrzymali wyróżnienia I stopnia.

 

Więcej…

 

PostHeaderIcon WYSTAWA POPLENEROWA NA DWORCU PKP W OPOLU z cyklu "Stacja Opole Główne"

WYSTAWA POPLENEROWA NA DWORCU PKP W OPOLU z cyklu "Stacja Opole Główne"
W dniu 17 stycznia 2017 roku Związek Polskich Artystów Plastyków Polska Sztuka Użytkowa otworzył na dworcu głównym PKP w Opolu wystawę poplenerową. Od kilku lat w Dobrej artyści z całej Polski przyjeżdżają by malować okoliczne zabytki architektury i przyrody. W tym roku zaproszono również artystów czeskich a plener malarski zyskał charakter międzynarodowy. Wystawę na Dworcu PKP Opole Główne można oglądać przez dwa tygodnie. Wystawa jest częścią obchodów 800-lecia Opola. Zespół wokalny Dylemat pod kierownictwem p. Urszuli Bartczak miał zaszczyt wystąpić z krótkim koncertem inaugurującym wystawę dzięki zaproszeniu wystosowanym przez p. Ludmiłę Sobolewską z ZPAP. W programie znalazły się kolędy i piosenki o charakterze świątecznym. Dziewczynki mogły poznać rodzimych artystów, wspólnie z rodzicami podziwiać ich prace. To było bardzo udane popołudnie. Więcej informacji i zdjęcia pod adresem: http://radio.opole.pl/101,184517,obrazy-bedzie-mozna-obejrz&#x2026

 

PostHeaderIcon WIELKI FINAŁ WOŚP

WIELKI FINAŁ WOŚP
W niedzielę 15 stycznia 2017 roku odbył się 25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas koncertu na scenie przy pl. Wolności na naszą szkołę reprezentowała finalistka Mikołajkowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej Hanna Bartczak z III b, klasy p. Jolanty Langos-Stępień.

 

 

PostHeaderIcon KONCERT W KOLE KOLĘDUJMY

KONCERT W KOLE KOLĘDUJMY
Jak co roku opolskie Stowarzyszenie Chóralne Opolszczyzna Śpiewa zorganizowało wspólne kolędowanie chórów działających w szkołach i instytucjach województwa opolskiego. Koncert odbył się w sobotę 14.01.2017 o 15.00 w opolskiej Katedrze. Patronat honorowy nad imprezą objęli: Biskup Diecezji Opolskiej i Opolski Kurator Oświaty. Przy katedralnym ołtarzu oprócz chórzystów pojawili się instrumentaliści: skrzypce, wiolonczela, flety i dzwonki chromatyczne. O oprawę muzyczną – organy zadbali: p.Cezary Cesarz p.Aldona Król i p.Anna Dul.

 

Więcej…

 

PostHeaderIcon Jasełka 2016r.

Jasełka
W ostatnim dniu zajęć przed przerwą świąteczną, tradycyjnie jak co roku, odbyły się szkolne Jasełka. Przygotowały je klasy II a i VI b z wychowawczyniami pod okiem siostry Sary i katechety p. Trusza. Nie były to tradycyjne Jasełka, ale uczniowie-aniołowie zaprezentowali świąteczne zwyczaje w Niemczech, Anglii, Francji, Hiszpanii i Polsce. Jasełka oraz kolędy można było usłyszeć w czterech różnych językach. Na swoje przedstawieni uczniowie zaprosili dzieci z opolskich przedszkoli, uczniów i nauczycieli naszej szkoły, a także rodziców i dziadków. Wszystkim przedstawienie bardzo się podobało, a szczególnie wspólne kolędowanie.

 

PostHeaderIcon Serdecznie zapraszamy na Kiermasz Świąteczny w Jedynce 7,8,19,20 XII 2016r.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA ŚWIĄTECZNY KIERMASZ
KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ:

7, 8 GRUDNIA 2016r. 10:00-14:00 W PSP 1 W OPOLU.
Do sprzedaży przygotowano świąteczne: kartki świąteczne, ciasta, pierniczki


19, 20 GRUDNIA 2016r. 10:00-14:00 W PSP 1 W OPOLU.
Do sprzedaży przygotowano świąteczne: stroiki, ciasta, bombki

Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na potrzeby dzieci.
Dziękujemy wszystkim za ogromne zaangażowanie.

 

PostHeaderIcon Dnia 30 listopada 2016 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie autorskie z Anną Czerwińską-Rydel.

Wydarzenie czytelnicze !!!
Dnia 30 listopada 2016 roku odbyło się w naszej szkole  spotkanie autorskie z Anną Czerwińską-Rydel. Pani Anna napisała czterdzieści książek adresowanych do dzieci i  jest autorką biograficznych powieści o wielkich Polakach:„W poszukiwaniu światła. Opowieść o Marii Skłodowskiej – Curie”, „Po drugiej stronie okna. Opowieść o Januszu Korczaku”, „ Piórem i mieczem. Opowieść o Henryku Sienkiewiczu” i wiele innych. Z wykształcenia jest muzykologiem i pedagogiem. Jej książka o orkiestrze symfonicznej „Wszystko gra” zdobyła wiele nagród i wyróżnień. Uczniowie klas czwartych, piątych i szósty  pytali pisarkę o jej ulubione książki, o to jak wybiera tematy do pisania i czy ma ulubione zwierzę? W tym roku biblioteka szkolna zakupiła wiele jej książek w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Zapraszamy wszystkich uczniów do korzystania ze zbirów naszej biblioteki i do czytania książek pani Anny Czerwińskiej – Rydel.

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 9 z 22
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama