PostHeaderIcon Aktualności

PostHeaderIcon Projekt „Z Ekologią Za Pan Brat”

Projekt edukacyjny „Z ekologią za pan brat” realizowany był ciągu roku szkolnego 2016/2017. Projekt skierowany był do uczniów klas 1-2. W realizacji programu zaangażowani byli również rodzice. Główna myśl przyświecająca realizacji projektu zakładała poznawanie zagrożeń dla środowiska przyrodniczego wynikających z niszczycielskiej działalności ludzi, doskonalenie umiejętności obserwacji przyrody ożywionej i nieożywionej, wyrabianie właściwego stosunku do ochrony środowiska

 

 

Więcej…

 

PostHeaderIcon SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W PIŁCE RĘCZNEJ.

Kwiecień był miesiącem, w którym nasi mali szczypiorniści, osiągali ogromne sukcesy zarówno w Opolu, na terenie naszego województwa, jak również poza nim. Wielkie gratulacje należą się chłopcom z rocznika 2006. Nasi najmłodsi szczypiorniści awansowali bowiem do Finału Mini Handball Ligii organizowanego przez klub sportowy ORZEŁ OPOLE, oraz zajęli II miejsce w Turnieju Mini Piłki Ręcznej o Puchar Dyrektora organizowanym przez SP nr 4 w Ziębicach, w województwie dolnośląskim. Ważną informacją jest również fakt, iż w szeregach uczniów naszej szkoły posiadamy już mistrzów województwa. Są to: Przemysław Stachera klasa VI B, Andrzej Matysiak VI A, Andrzej Molewko VI A, Damian Górniak VI A, oraz Paweł Gałwa z klasy Va  GRATULUJEMY!!!

 

Więcej…

 

PostHeaderIcon Z okazji Narodowego Święta Konstytucji

Z okazji Narodowego Święta Konstytucji dnia 5 maja 2017 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia dla całej społeczności szkolnej przygotowana przez uczniów klas piątych i szóstych pod opieką pani Katarzyny Trojanowskiej. Uczniowie przygotowali Galerię Postaci Historycznych wzbogaconą o prezentację komputerową profesjonalnie przygotowaną przez Łukasza Kołodzieja z klasy VI C.

 

PostHeaderIcon VII MIĘDZYSZKOLNY FESTIWAL PIOSENKI WIOSENNEJ LUB DOWOLNEJ

VII MIĘDZYSZKOLNY FESTIWAL PIOSENKI WIOSENNEJ LUB DOWOLNEJ.  Odbył się 25 kwietnia 2017 roku w PSP nr 5 w Opolu. Jak co roku udział w festiwalu zadeklarowało około sześćdziesięciu wykonawców z całego województwa opolskiego: solistów i grup wokalnych. Naszą szkołę reprezentował zespół Dylemat - Junior oraz solistka Barbara Kuśmińska z klasy IIa.

 

 

 

Więcej…

 

PostHeaderIcon Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja

 

PostHeaderIcon Wojewódzkie Konfrontacje Muzyczne

WOJEWÓDZKIE KONFRONTACJE MUZYCZNE
Dnia 27 kwietnia 2017 roku zespół wokalny Dylemat prowadzony przez panią Urszulę Bartczak wziął udział w Wojewódzkich Konfrontacjach Muzycznych organizowanych przez opolski MDK. Jak co roku do rywalizacji przystąpiły zespoły z całego województwa. Dziewczyny zaśpiewały dwie piosenki: „Pół kroku stąd” z filmu Vaiana oraz Chodź, pomaluj mój świat” z rep. 2 plus 1zdobywając III miejsce. Gratulacje!

 

 

Więcej…

 

PostHeaderIcon Życzenia Świąteczne Wielkanocne

 

PostHeaderIcon Serdecznie zapraszamy na Kiermasz Świąteczny w Jedynce 2017r.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA ŚWIĄTECZNY KIERMASZ WIELKANOCNY 
KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ 10-11 kwietnia 2017r.
W PSP 1 W OPOLU OD 9:30-14:30.

Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na potrzeby dzieci.
Dziękujemy wszystkim za ogromne zaangażowanie.

 

PostHeaderIcon Sonia Rup Złote Dziecko!!!

Sonia Rup Złote Dziecko!!!
Sonia Rup uczennica kl. VIc została zakwalifikowana do udziału w II edycji programu "Złote Dziecko" w 2017r. Program ten, to unikatowy projekt w skali regionu, który przygotowuje uczestników do jak najlepszego funkcjonowania w sporcie i pomaga im w rozwoju kariery. Wykazuje się dużą aktywnością od najmłodszych lat szkolnych. Była laureatem wielu zawodów sportowych ogólnopolskich i międzynarodowych oraz artystycznych na szczeblu wojewódzkim. Otrzymała tytuł Orła Opolskiego. Sonia cechuje się dużą kulturą osobistą i stanowi wzór do naśladowania.

 

PostHeaderIcon St. Patrick's Day 2017r.

Dnia 17 marca 2017 w naszej szkole zazieleniło się, gdyż tradycyjnie obchodzili my dzień Św. Patryka. Z tej okazji odbył się konkurs „na najbardziej zieloną klasę”. W klasach I-III prawie wszyscy uczniowie stanęli  na wysokości zadania. I tak oto:I miejsce zajęły klasy: I A i III B, II miejsce otrzymały klasy: II E i II D, III miejsce  wywalczyły klasy: III C i III D. PONADTO KLASĘ II E ODZWIEDZIŁ IRLANDZKI SKRZAT- LEPRECHAUN, w rolę  którego wcielił się Filip Mendrek. Za odwagę i bardzo oryginalny strój  Filip otrzymał słodką nagrodę. W klasach IV-VI  bezapelacyjnie. I miejsce zdobyła radosna i zielona klasa IVC. FUNDATOREM NAGRÓD W KONKURSIE BYŁA RADA RODZICÓW, dzięki której wszystkie przebrane klasy otrzymały słodkie nagrody. Wszystkim, którzy przyłączyli się do zabawy serdecznie dziękujemy, a zwycięzcom GRATULUJEMY!

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 9 z 24
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama