PostHeaderIcon Aktualności

PostHeaderIcon SZKOLNY FESTIWAL TALENTÓW – koncert laureatów

W dniu 6 kwietnia 2018 r. odbył się w naszej szkole koncert laureatów Szkolnego Festiwalu Talentów. Oprócz nagrodzonych wystąpili gościnnie „Faceci w czerni” – grupa teatralna z klasy VIIc, której opiekunem jest p. Urszula Bartczak. Ich pantomima – „Ewolucja tańca” wywołała spontaniczną reakcję zgromadzonej publiczności. Wszyscy świetnie się bawili.


Po występie, zwycięzcom i wyróżnionym zostały wręczone nagrody i pamiątkowe dyplomy. W tym roku Rada Rodziców PSP nr 1 zasponsorowała finalistom bilety do kina oraz talony na lody. Bardzo dziękujemy i gratulujemy!!!

 

 

 

PostHeaderIcon Konkurs PCK

W dniu 12 kwietnia w naszej szkole odbył się etap szkolny XVI edycji Wojewódzkiego Turnieju Polskiego Czerwonego Krzyża ph. „Człowiek i Jego Środowisko”, skierowanego do uczniów klas IV-VII szkół podstawowych.

Celem konkursu jest:

  • inspirowanie i tworzenie warunków do zgłębiania problematyki zdrowotnej oraz problematyki dotyczącej środowiska, człowieka oraz jego działalności w przyrodzie
  • kształtowanie zachowań i warunków życia sprzyjających poprawie i ochronie zdrowia oraz ochronie środowiska naturalnego
  • kształtowanie wśród uczniów postaw i zachowań prozdrowotnych i proekologicznych.

Etap szkolny, pozwalający wyłonić reprezentantów naszej szkoły na etap rejonowy, został przeprowadzony na podstawie załączonego testu. Wzięło w nim udział 26 uczniów.

Do etapu rejonowego, który odbędzie się w maju zakwalifikowało się 3 siódmoklasistów:

  1. Adam Szyszka – klasa 7b
  2. Jan Harupa – klasa 7c
  3. Mateusz Kowalowicz – klasa 7b.

    Gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnym etapie konkursu!

 

 

 

PostHeaderIcon IV EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU LITERATURY FANTASY „ŹRÓDŁA MARZEŃ – SOURCES OF DREAMS”

16 marca odbyła się w naszej szkole IV EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU LITERATURY FANTASY „ŹRÓDŁA MARZEŃ – SOURCES OF DREAMS” 2018. Brało w nim udział 23 naszych uczniów.

 

 

 

Więcej…

 

PostHeaderIcon PODSUMOWANIE PROJEKTU DLA KLAS V-TYCH

Co roku w połowie marca obchodzimy w naszej szkole Dzień Świętego Patryka, któremu towarzyszy projekt dla klas V-tych „Irlandia – wyspa zielona”. W tym roku do konkursu podsumowującego projekt stanęły trzy klasy V-te. Bezapelacyjnie wygrała reprezentacja klasy Vb uzyskując wielopunktową przewagę nad klasami Va i Vc. Zwycięzcy oraz wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

 

 

 

PostHeaderIcon FINAŁ WOJEWÓDZKI KONKURSU WIEDZY ASTRONOMICZNEJ

6 marca 2018 r. na terenie naszej szkoły odbył się Konkurs Wiedzy Astronomicznej. Trzynaścioro uczniów klas VI–VII przez 90 minut, zmagało się z niezwykle trudnymi zadaniami, z niecierpliwością oczekiwali na wyniki konkursu. Uczniowie z klasy VIIb zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego, który odbył się 20 marca w Publicznej Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Chróścicach. Reprezentanci naszej szkoły wykazali się ogromną wiedzą z astronomii, uzyskali bardzo dobry wynik (ponad 75% poprawnych rozwiązań).

Łukasz Kołodziej zdobył II miejsce a Kacper Doszczak – III miejsce. Chłopcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz cenne nagrody lunetę i lornetkę.

Gratulacje dla Łukasza Kołodzieja i Kacpra Doszczaka oraz ich opiekuna p. Iwony Szewczyk.

 

 

PostHeaderIcon 27 FINAŁ OGÓLNOPOLSKI ODYSEI UMYSŁU

W miniony weekend 24–25 marca odbył się Finał Odysei Umysłu.

226 drużyn, około 1500 najbardziej kreatywnych Odyseuszy z całej Polski przyjechało do Gdyni, aby przedstawić rozwiązanie problemu długoterminowego.

Odyseusze: Barbara Czerwiak, Zofia Heleniak, Pola Plamitzer, Olgierd Garbowicz, Mateusz Kostur, Natalia Nowosielecka, Olivia Grudzińska wystąpili w kolejnym etapie konkursu, prezentując rozwiązanie problemu: „Nieziemska miejscówka”. Podczas konkursu zespół musiał się zmierzyć z Problemem spontanicznym zadaniem – niespodzianką, którego treści nie znał do ostatniej chwili a rozwiązanie stworzył w kilka minut. Nasi uczniowie wykazali się dużą kreatywnością. Godnie reprezentowali Opole i opolską Jedynkę.

Bardzo dziękujemy Pani Dyrektor Ewie Ziembik oraz Rodzicom za finansowe wsparcie. Jesteśmy wdzięczni naszym nauczycielom za wyrozumiałość podczas przygotowań oraz wsparcie finansowe na kiermaszu, na którym udało nam się zebrać 730 zł.

Gratulujemy Odyseuszom oraz ich trenerom p. Iwonie Szewczyk oraz p. Ewie Holc.

 

 

PostHeaderIcon Życzenia

 

 

 

PostHeaderIcon SZKOLNY FESTIWAL TALENTÓW

W pierwszym dniu wiosny – 21 marca 2018 roku powitaliśmy ją artystycznie! W naszej szkole odbył się kolejny Festiwal Talentów. Konkurs dla uczniów, którzy mają ciekawe pasje i chcą je zaprezentować przed szkolną społecznością.

Przesłuchania odbywały się w dwóch kategoriach: klasy I–III oraz IV–VII.

Każda klasa zgłaszała dwie prezentacje wyłonione wcześniej w konkursie klasowym.

Więcej…

 

PostHeaderIcon WYNIKI KONKURSU NA NAJBARDZIEJ ZIELONĄ KLASĘ W DNIU ŚWIĘTEGO PATRYKA

KLASY I–III
I MIEJSCE – KLASA IB 20 uczniów
II MIEJSCE – KLASA IA 16 uczniów
III MIEJSCE – KLASA IIIC 15 uczniów

KLASY IV–VII
I MIEJSCE KLASA – IVC 20 uczniów


ZWYCIĘZCOM GRATULUJEMY I ZAZDROŚCIMY SŁODKIEGO GARNCA IRLANDZKIEGO SKRZATA LEPRECHAUNA

Więcej…

 

PostHeaderIcon FINAŁ WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Miło nam poinformować, że trójka naszych uczniów uzyskała tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego. Amelia Lizoń z klasy VIa oraz Magdalena Mikłuszka i Adam Szyszka z klasy VIIb dwujęzycznej osiągnęli wynik powyżej 85% punktów niezbędnych do zdobycia tytułu. Należy dodać, że Adam został w tym roku także laureatem Wojewódzkiego Konkursu Historycznego. Dwoje naszych uczniów Wiktoria Haczkiewicz oraz Mikołaj Bartnicki, oboje także z klasy VIIb, uzyskali tytuł finalisty plasując się tuż poniżej limitu. Zarówno laureatom, jak i finalistom serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów.

 


 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 5 z 28
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama