PostHeaderIcon Aktualności

PostHeaderIcon Wystawa w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu

Wystawa w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej
25 listopada w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu odbyło się otwarcie wystawy prac laureatów XIV Wojewódzkiego Konkursu Literacko-Plastycznego „Zwierzaki” .
Wernisażowi towarzyszył występ artystyczny uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 pod kierunkiem Urszuli Bartczak. W czasie spotkania laureaci i nauczyciele otrzymali katalogi zawierające prace plastyczne i literackie nagrodzone i wyróżnione przez jury konkursu. Katalog został wydany dzięki wsparciu finansowemu Fundacji Grupy Górażdże Aktywni w Regionie. Wystawa potrwa do 15 grudnia 2013r.

 

PostHeaderIcon Akademia z okazji 95. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

13 listopada odbyła się akademia z okazji 95. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. O symbolach narodowych, ich znaczeniu, historii naszego państwa opowiadali uczniowie klasy V a. Pieśni patriotyczne wyśpiewał zespół „Dylemat” przy akompaniamencie skrzypiec – Gosia Prochota  i Natalia Kurdzieko z kl. V b oraz gitary – Szczepan Greszel z kl. VI a. 

 

Więcej…

 

PostHeaderIcon Zebrania z Rodzicami 7 listopada 2013r.

 

PostHeaderIcon Warsztaty Plastyczne

Warsztaty z sianka
23 i 24 października 2013r.
w naszej szkole gościliśmy artystów ludowych Państwa Danutę i Mariana Gałuszków, którzy zaprezentowali nam sianowie-technikę rękodzielnictwa w której przy odrobinie wyobraźni można wyrabiać i modelować różne formy: rośliny, zwierzęta, postaci itp. z materiału jakim jest siano. Dzieci uczestniczące w warsztatach poznały właściwości  siana i sposoby wykonania różnorodnych form kuli, czapy, bałwanka itp.Wszystkie wytwory były także ozdobione naturalnymi dodatkami: groszkiem, fasolką, kukurydzą. Warsztaty cieszyły się dużym powodzeniem a każdy uczestnik zabrał ze sobą ciekawe własnoręcznie wykonane prace.

 

PostHeaderIcon Informacja dla Rodziców!!!

 

PostHeaderIcon Wielkie ważenie!!!

 

PostHeaderIcon Bookcrossing

BookCrossing w szkole
BookCrossing narodził się w 2001r. w Stanach Zjednoczonych i swoim zasięgiem objęł cały świat. BookCrossing polega na celowym pozostawieniu książki na tzw. "półkach" lub w przypadkowych miejscach (ławka w parku, tramwaj, pociąg, itd.), aby znalazca mógł ją przeczytać i przekazać dalej. W naszej szole PSP nr 1 w Opolu systematycznie wzbogacamy zbiory przeznaczone do bookcrossingu. Książki są eksponowane na półce bookcrossingowej i wypożyczane przez zainteresowanych czytelników. Niektórzy z nich odnotowywali ich wypożyczenie w serwisie internetowym poświęconym uwolnionym książkom.

 

PostHeaderIcon Obchody Międzynarodowego Dnia Archiwów

ARCHIWUM PAŃSTWOWE  W OPOLU.
Klasy IV – VI uczestniczyły w dniach 10-14 czerwca 2013r., w ramach lekcji języka polskiego, w Obchodach Międzynarodowego Dnia Archiwów, które zostały zorganizowane na terenie Archiwum Państwowego w Opolu. Uczniowie mieli okazję zobaczyć m.in. bezcenne dokumenty pergaminowe oraz tzw. księgę głubczycką z XV w., o której opowiadał przebrany w strój mnicha-skryby pracownik Archiwum oraz afisze, zdjęcia i plakaty z okresu Polski Ludowej oraz mapy z terenu byłej Rejencji Opolskiej.

 

 

PostHeaderIcon Żywa lekcja historii z bractwem rycerskim KERIN

LEKCJA Z BRACTWEM RYCERSKIM KERIN
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach przeprowadzonych przez bractwo rycerskie KERIN,  które odwiedziło nas 12 czerwca 2013 roku. Młodsze klasy zapoznały się z uzbrojeniem rycerskim i zwyczajami panującymi w średniowiecznym zamku. Klasy starsze miały okazję zobaczyć kontusz szlachecki  oraz uzbrojenie husarii. Było dużo radości gdy poprzebierani uczniowie wcielali się w role polskiej szlachty i odgrywali sytuacyjne scenki.

 

 

PostHeaderIcon Festyn z Okazji Dnia Dziecka

FESTYN Z OKAZJI DNIA DZIECKA
Z okazji DNIA DZIECKA Rada Rodziców uczniów naszej szkoły zorganizowała FESTYN. Pogoda dopisała i mogliśmy cieszyć się zaplanowanymi atrakcjami, a było ich mnóstwo. Obejrzeliśmy występy szermierzy, mażoretek,  i capoeiry. Wspólnie  tańczyliśmy zumbę i licytowaliśmy prace plastyczne naszych kolegów i koleżanek.

 

Więcej…

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 następna > ostatnia >>
Strona 28 z 30