PostHeaderIcon Aktualności

PostHeaderIcon Turniej Skakankowy 16.05.2013r.

Turniej Skakankowy 16.05.2013r.
Cała społeczność szkolna
bierze udział w projekcie „Młodzi od wagi” który promuje zdrowy styl życia, dużo ruchu dla młodzieży na świeżym powietrzu i  zdrowe odżywianie. Realizując te założenia dnia 16 maja w czwartek na długiej przerwie rozegrany został międzyklasowy Turniej Skakankowy w dwóch kategoriach dla klas  I –III i klas IV -  VI.. Uczniowie walczyli o Arbuza dla całej klasy. W młodszej kategorii wiekowej wygrał Bartek z III A  w starszej Kasia z VB .Zwycięzcy otrzymywali  słodkiego ananasa i gromkie brawa..

 

PostHeaderIcon Sprawdzian Uczniów Klas Szóstych 2013

TEST SZÓSTOKLASISTÓW
Uczniowie klas szóstych z „Jedynki” przystąpili do ogólnopolskiego sprawdzianu. Uczniowie rozwiązywali zadania sprawdzające umiejętność czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji i wykorzystania wiedzy w praktyce. Zdaniem uczniów test nie był trudny a jak go zdali przekonamy się w czerwcu.

 

PostHeaderIcon Pierwszy Dzień Wiosny 21.03.2013r.

PIERWSZ DZIEŃ WIOSNY
Z tej okazji spotkaliśmy się na Sali
sportowej aby godnie przywitać WIOSNĘ. Uczniowie klas szóstych przygotowali GALERIĘ POSTACI HISTORYCZNYCH czyli przegląd postaci i ich wpływ na dzieje ludzkości od Kleopatry do Wisławy Szymborskiej. Następnie uczniowie z Klubu Europejskiego przeprowadzili quiz „Kocham Cię Europo” dla klas piątych i „Rzeczpospolita Polska – ustrój i władze” dla szóstoklasistów. Zabawy i hałasu było mnóstwo! 

 

 

PostHeaderIcon Uroczystość wręczenia nagród w VII edycji konkursu "Śmieci mniej - Ziemi lżej, Opole 2012".

UROCZYSTOŚĆ WRĘCZENIA NAGRÓD
12 stycznia br. w auli Karola Musioła opolskim Ratuszu
odbyła się uroczystość wręczenia nagród w VII edycji konkursu "Śmieci mniej - Ziemi lżej, Opole 2012". Nasza szkoła zajęła III miejsce w Opolu w zbiórce surowców wtórnych. Zebraliśmy 405 kg baterii i 137 kg makulatury. Otrzymaliśmy dyplom i nagrodę. W konkursie indywidualnym nasza absolwentka Angelika Błaszczyk zajęła III miejsce zebrała w zeszłym roku około 10000 szt. baterii. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom naszej szkoły biorącym udział w tym konkursie.

 

 

PostHeaderIcon Zmiana konta Rady Rodziców Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Opolu

Informujemy, że nastąpiła zmiana konta Rady Rodziców

Podajemy nowy numer konta Rady Rodziców
Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Opolu
45-072 Opole, ul. Reymonta 43
Bank Zachodni WBK S.A.  6 Oddział w Opolu
46 1500 1575 1215 7007 9389 0000

 

PostHeaderIcon "Zbiórka baterii" konkurs ekologiczny

SZKOLNY KONKURS EKOLOGICZNY "Zbiórka baterii" termin konkursu 1.12.2012 - 15.05.2013r.
Szanowni Rodzice! Drodzy Uczniowie! Nasza szkoła  po raz kolejny przystąpiła do programu: Zbiórki zużytych baterii prowadzonego prze Reba Organizacje Odzysku S.A. Zebrane baterie ważymy, przeliczamy na punkty a punkty  zamieniamy na nagrody dla uczniów  i pomoce dla szkoły.

 

Więcej…

 

PostHeaderIcon Podziękowanie

 

PostHeaderIcon Projekt „Reaguj i żyj bezpiecznie”

PROJEKT „REAGUJ I ŻYJ BEZPIECZNIE”
W pierwszych dniach grudnia uczniowie klas I-III naszej szkoły
uczestniczyli w sztuce teatralnej pt.: "Pinokio na zakręcie – czyli współczesne perypetie drewnianego chłopca”. Artyści gościli w naszej placówce dzięki Regionalnemu Ośrodkowi Polityki Społecznej w Opolu, w ramach projektu „Reaguj i żyj bezpiecznie”.

 

Więcej…

 

PostHeaderIcon Ciekawe zajęcia

CIEKAWE ZAJĘCIA
Klasy VI a i VI c opracowywały w inny niż do tej pory sposób lektury szkolne
; „Sposób na Alcybiadesa” i „Ten obcy”. Na podstawie instrukcji uczniowie w grupach mieli za zadanie uzupełnić załączniki, m.in. ułożyć chronologicznie plan wydarzeń, określić problemy bohaterów, znaleźć odpowiednie hasła w słownikach języka polskiego i wyrazów obcych,

 

Więcej…

 

PostHeaderIcon Światowy Dzień Pluszowego Misia 2012r.

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA.
23 listopada 2012 roku odbył się w
naszej szkole ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA. Uczniowie przynieśli swoje ukochane pluszaki, które przypominały  nam, że należy być miłym i przyjacielskim wobec siebie,   bo takie zachowanie buduje pozytywne relacje  z otoczeniem.

 

Więcej…

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 następna > ostatnia >>
Strona 27 z 28
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama