PostHeaderIcon Aktualności

PostHeaderIcon TERMIN KONKURSU ALFIK MATEMATYCZNY

 

 

 

PostHeaderIcon XV MIĘDZYSZKOLNY KONKURS POLSKIEJ POEZJI PATRIOTYCZNEJ

9 listopada 2018 odbył się

XV Międzyszkolny Konkurs

Polskiej Poezji Patriotycznej

organizowany przez naszą szkołę i Muzeum Śląska Opolskiego.


Brało w nim udział 19 uczniów z dziesięciu szkół podstawowych z Opola. Recytatorów i ich interpretacje oceniało jury złożone z nauczycieli polonistów. Jak co roku poziom konkursu był wysoki.


I miejsce zajął Kacper Lubiewski z PSP nr 20

II miejsce – Matylda Gaweł ze Szkoły TAK

III miejsce – Jadwiga Wolny z PSP nr 1

wyróżnienie otrzymała Pola Plamitzer z PSP nr 1

Uroczystość umili uczniowie klas ósmych prezentując pieśni uznawane za narodowe hymny i utwory patriotyczne w składance „Z pieśnią przez wieki” oraz Michalina Pietras, która grała na harfie, a prowadzili ją Ewa Sadlo i Michał Branicki.



Zarówno uczestnicy konkursu jak i wykonawcy mieli okazję zwiedzić muzeum i przedpremierowo obejrzeć wystawę „Polska Zmartwychwstała”.

 

 

 

 

PostHeaderIcon 100. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Uroczysty apel z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbędzie się 9 listopada 2018 r. (piątek) o godzinie 11.00 w sali gimnastycznej.

 

 

 

PostHeaderIcon XV Międzyszkolny Konkurs Polskiej Poezji Patriotycznej

26 października odbył się szkolny etap

XV MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU

POLSKIEJ POEZJI PATRIOTYCZNEJ

poświęconego obchodom 100-lecia odzyskania niepodległości

 

I miejsce - Pola Plamitzer kl. 6a

II miejsce - Jadwiga Wolny kl. 6b

III miejsce - Meriem Boulkroune kl. 4c

 


Wszyscy pozostali uczestnicy otrzymali zasłużone wyróżnienie.

Natalia Nowosielecka kl. 6a

Michalina Pietras kl. 6c

Lidia Szmyt kl. 4a

Zofia Parasiewicz kl. 4a

Julia Broda kl. 4a

Ksawery Wiśniewski kl. 4a


Biorąc pod uwagę całą społeczność szkolną tylko uczestnicy konkursu podjęli wyzwanie, mieli odwagę, poświęcili swój prywatny czas na przygotowanie się do recytacji. Cieszy nas bardzo zainteresowanie uczniów klas czwartych.


Pola i Jadwiga będą reprezentowały nas na etapie międzyszkolnym, który odbędzie się 9 listopada 2018 r. w Muzeum Śląska Opolskiego.

 

 

Gratulujemy!

 

 

 

PostHeaderIcon NAUCZYCIEL NA MEDAL 2018

Miło nam poinformować, że nauczyciel naszej szkoły – Ludmiła Małgorzata Sobolewska otrzymała nominację do nagrody w wielkim plebiscycie NAUCZYCIEL NA MEDAL w kategorii klas I-III.


Nominacja została zgłoszona przez uczniów i ich rodziców. Niewątpliwie jest dowodem wielkiego uznania i sympatii.

Głosowanie będzie trwać do wtorku, 6 listopada do godz. 20.
Głosujemy poprzez wysłanie SMS-a na numer 72355 o treści TNM.127 (Koszt 2,46 zł z VAT) lub na https://nto.pl/p/kandydaci/nauczyciel-na-medal%2C1002071/?groupId=14661.


Serdecznie zapraszamy do głosowania!

 

 

 

PostHeaderIcon WYNIKI XVIII PLEBISCYTU NA SUPER-GOGA „JEDYNKI”

W wyniku XVIII Plebiscytu na Super-Goga „Jedynki” organizowanego przez p. D. Polit-Szczotkę tytuł w poszczególnych kategoriach otrzymali:

  • Nauczyciel Mistrz: p. Ewa Holc

  • Nauczyciel Kumpel: p. Juliusz Trusz

  • Nauczyciel Kosa: p. Elżbieta Pasternak

 

Gratulujemy!

 

 

PostHeaderIcon DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

W dniu 15 października odbędzie się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

 

 

 

PostHeaderIcon XVIII EDYCJA KONKUSU NA SUPER-GOGA „JEDYNKI”


Nauczyciele nominowani

do tytułu Super-Goga „Jedynki” 2018/2019

klas IV–VIII

w kategoriach:


I  Nauczyciel Mistrz:

p. Urszula Bartczak
p. Małgorzata Durkalec-Żytyńska
p. Katarzyna Gogolok
p. Ludwina Gordon
p. Dominika Gruszecka
p. Ewa Holc
p. Iwona Kępczyńska
p. Mariola Klimkowska
p. Dorota Polit-Szczotka
p. Iwona Szewczyk
p. Krystyna Szpak
p. Bogumił Baran
p. Maciej Gołąbek
p. Jerzy Sowiński
p. Juliusz Trusz
p. Arkadiusz Wickiewicz


II  Nauczyciel Kumpel:

p. Anna Grabińska
p. Ewa Holc
p. Martyna Otorowska-Zomb
p. Iwona Kępczyńska
p. Iwona Szewczyk
p. Mariola Wojciechowska
p. Arkadiusz Jagieniak
p. Jerzy Sowiński
p. Juliusz Trusz


III  Nauczyciel Kosa:

p. Iwona Dulas
p. Danuta Górska
p. Mariola Klimkowska
p. Ewa Kwaśniewska-Bogdał
p. Dorota Polit-Szczotka
p. Elżbieta Pasternak
p. Aleksandra Raniczkowska
p. Krystyna Szpak
p. Krzysztof Dynak
p. Maciej Gołąbek
p. Arkadiusz Jagieniak
p. Jerzy Sowiński


Wyniki plebiscytu zostaną podane 15.10.2018 r.



p. D. Polit-Szczotka pomysłodawca i organizator konkursu

 

 

 

PostHeaderIcon ZAJĘCIA POZALEKCYJNE ROZWIJAJĄCE ZAINTERESOWANIA

Nazwa prowadzonych zajęć Imię i nazwisko nauczyciela Termin odbywania się zajęć Sala
Koło plastyczne p. Małgorzata Durkalec-Żytyńska Wtorek 14.35–15.20
24
Koło języka angielskiego p. Martyna Otorowska-Zomb Czwartek  15.30–16.15 27
Koło języka angielskiego p. Aleksandra Raniczkowska
Czwartek  15.35–16.20 27
Robotyka p. Danuta Górska
Czwartek 14.35–15.20
15.30–16.15
36
Odyseja Umysłu p. Ewa Holc Poniedziałek 14.35–15.20 32
Odyseja Umysłu p. Ewa Holc Wtorek 14.35–15.20 32
Szermierka p. Mariola Wojciechowska Czwartek 13.40–14.25 15.30–16.15 sala gimnastyczna
SKS p. Bogumił Baran Środa 7.00–7.45 sala gimnastyczna
SKS p. Bożena Łysiak Środa 16.15–17.00 sala gimnastyczna
SKS p. Dominika Gruszecka Poniedziałek 7.00–7.45 sala gimnastyczna
Koło taneczne p. Dominika Gruszecka Poniedziałek 16.00–16.45
Piątek 15.20–16.00
sala gimnastyczna
Koło polonistyczne p. Dorota Polit-Szczotka Poniedziałek 14.35–15.20 37
Koło chemiczne p. Elżbieta Pasternak Czwartek 15.30–16.15 32
Koło matematyczne p. Iwona Dulas Piątek 8.00–8.45 36
Koło informatyczne p. Anna Wilk Poniedziałek 14.35–15.20 36
Koło języka hiszpańskiego p. Katarzyna Krupińska
Poniedziałek 15.20–16.05
Wtorek 15.20–16.05
25
Koło wokalne p. Urszula Bartczak Środa 14.35–15.20
Piątek 8.50–9.35
35
Koło szachowe p. Juliusz Trusz Poniedziałek 13.40-14.25 27
Gimnastyka korekcyjna p. Mariola Wojciechowska Wtorek 11.45–12.30
12.40–13.25
sala gimnastyczna
Zajęcia ruchowe zajęcia prowadzone przez nauczyciela z MOS-u Poniedziałek 15.45–16.30
Piątek 12.40–14.00
sala MDK -
ul. Targowa
Zajęcia szachowe/ odpłatne „Czarny Koń” – firma z zewnątrz Wtorek 14.35–15.20 26

 

 

 

PostHeaderIcon ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się 3 września 2018 r. (poniedziałek) o godzinie 9.00:

  • klas I i klas III w sali gimnastycznej,
  • klas II i klas IV–VIII w wyznaczonych salach.

 

 

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 29
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama