PostHeaderIcon Aktualności

PostHeaderIcon KONKURS „BRZECHWA DZIECIOM”

KONKURS „BRZECHWA DZIECIOM”
Dnia 30 listopada 2016 roku odbyła się kolejna edycja konkursu „Brzechwa Dzieciom”. Konkurs został zorganizowany przez PSP nr 21 w Opolu aby popularyzować ponadczasową twórczość Jana Brzechwy. Zadaniem uczestników była nie tylko interpretacja wybranego wiersza J. Brzechwy, ale też odpowiednia charakteryzacja i przedstawienie postaci. Naszą szkołę reprezentował uczeń pani J.Langos – Stępień z klasy IIIb – Szymon Bartczak. Recytował wiersz pt.: „Pali się…”. Uzyskał nagrodę za najlepszą charakteryzację. Gratulacje!!!

 

 

PostHeaderIcon Robotyka i programowanie

Na zajęciach Robotyka i programowanie uczniowie budowali różnorodne obiekty z klocków lego sterowanych komputerowo oraz programują obiekty w programie scratch. Gotowy obiekt po napisaniu odpowiedniego programu i podłączeniu za pomocą kabli USB do komputera mógł sie poruszać, wydawać dźwięki, komendy oraz efekty świetlne. Ćwiczenia z programowania w Scratch rozwijały zainteresowania uczniów. Do budowania robota nie trzeba mieć specjalnych zdolności, wystarczy ciekawość świata i chęć spróbowania czegoś nowego. Tworzyliśmy, a potem „ożywialiśmy” nasze roboty bawiąc się i poznając tajniki tego cyfrowego świata. To naprawdę nic trudnego i świetna nauka przez zabawę!!!

 

PostHeaderIcon XX MIKOŁAJKOWY FESTIWAL PIOSENKI DZIECIĘCEJ

XX MIKOŁAJKOWY FESTIWAL PIOSENKI DZIECIĘCEJ
Dnia 23 listopada 2016 roku w opolskim MDK odbyły się
po raz dwudziesty eliminacje do Mikołajkowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej. Przeszło sześćdziesięciu wokalistów z opolskich szkół wykonało piosenki o tematyce mikołajkowej, świątecznej lub zimowej. Naszą szkołę reprezentowało dziewięć dziewcząt:

 

 

Więcej…

 

PostHeaderIcon 30 listopada 2016r. o godzinie 11:00 serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z pisarką Panią Anną Czerwińską-Rydel

30 listopada 2016r. o godzinie 11:00 serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z pisarką Panią Anną Czerwińską-Rydel w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, zapisy na spotkanie w Bibliotece szkolnej. Anna Czerwińska-Rydel, muzyk, pedagog, gdańska autorka książek dla dzieci i młodzieży o tematyce muzycznej, historycznej, społecznej, biograficznej. Zapraszamy!!!

 

PostHeaderIcon ZAPRASZAMY NA TURNIEJ TALENTÓW SZACHOWYCH

TURNIEJ TALENTÓW SZACHOWYCH
Dnia 19 listopada sobota w naszej szkole odbył się turniej szachowy. Gościliśmy 64 zawodników z Opola, woj. opolskiego  Nysa,  Kędzierzyn Koźle, Brzeg oraz dolnośląskiego: Wrocław. Zawodnicy rozegrali 7 partii szachowych po 15 minut na zawodnika w 5 grupach wiekowych. Bardzo dobrze zagrali nasi uczniowie Łukasz Misiak zajął I miejsce w swojej grupie wiekowej, Bartek Gawdyn i Julia Wojdyła zajęli 3 miejsca w swoich grupach wiekowych. Pozostali zawodnicy walczyli bardzo dzielnie na swoich deskach szachowych. Był to pierwszy turniej rozegrany w naszej szkole z udziałem tylu zawodników i nie ostatni.Za rok zapraszamy na kolejną edycję zmagań szachowych talentów. Turniej został zorganizowany przez PSP nr1 w Opolu, oraz Opolski Związek Szachowy.

 

ZAPRASZAMY NA TURNIEJ TALENTÓW SZACHOWYCH

19.11.2016 r. /sobota/ godz. 9.30 w PSP Nr 1 w Opolu ul. Reymonta 43
Planowane zakończenie imprezy ok. godz. 14-tej

Turniej ma charakter ogólnopolski i mogą w nim wziąć udział wszyscy chętni pod warunkiem terminowego zgłoszenia jak w pkt. 7 oraz opłacenia wpisowego w wysokości 20 zł przed zawodami. Ponadto obowiązuje potwierdzenie udziału w dniu zawodów do godziny 9:15. (WIĘCEJ INFORMACJI KLIKNIJ)

 

PostHeaderIcon Zapraszamy serdecznie na ciekawe zajęcia popołudniowe dla dzieci przedszkolnych 24.11.2016r. w godzinach 17.00-18.00

 

PostHeaderIcon XIII Międzyszkolny Konkurs Polskiej Poezji Patriotycznej

XIII Międzyszkolny Konkurs Polskiej Poezji Patriotycznej odbył się 10 listopada w Muzeum Śląska Opolskiego. Wzięło w nim udział siedemnastu uczniów z PSP nr 1,2,7,8,9,11,15,20,24 i SP TAK. Tegoroczna rywalizacja była wyrównana, co sprawiła interesująca interpretacja, wrażenie artystyczne i dobór tekstów. Laureatami konkursu zostali: Matylda Gaweł z SP TAK z utworem A. Oppmana „Orlątko”, drugie miejsce zajęła Natalia Klamut z PSP nr 15 z „Legendą o garści ziemi ojczystej”       W. Bełzy, trzecie miejsce Jakub Galon „Pieśnią o fladze” K. I. Gałczyńskiego. Nasza reprezentantka Magdalena Mikłuszka zajęła kolejne czwarte miejsce. Została szczególnie wyróżniona przez dyrektora  MŚO p. Urszulę Zajączkowską za zaprezentowanie fragmentu „Góry Chełmskiej” Norberta Bończyka podczas uroczystości 80. rocznicy pierwszego zjazdu Polaków na Górze św. Anny, który odbył się 18.10.2016. Podziękowała też naszej szkole, która zawsze uczestniczy w ważnych uroczystościach, którym patronuje lub które organizuje muzeum.
 
 
 
 

PostHeaderIcon Spotkanie z pisarką Ałbeną Grabowską odbyło się dnia 12 października 2016 roku

Spotkanie z pisarką Ałbeną Grabowską odbyło się dnia 12 października 2016 roku w Oddziale Dziecięcym Biblioteki Miejskiej w Opolu. Wzięli w nim udział uczniowie z klasy piątej A i B. Autorka jest z zawodu lekarką o bułgarskich korzeniach. Napisała wiele książek, które zdążyły już zdobyć uznanie czytelników. W swoim dorobku literackim posiada książki adresowane do najmłodszych odbiorców: „O małpce, która spadła z drzewa" oraz  seria przygód Julka i Mai, a także powieści przeznaczone dla dorosłych: „Tam, gdzie urodził się Orfeusz” oraz najnowszą „Coraz mniej olśnień”.

 

PostHeaderIcon Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa- lekcja wychowawcza „ A to historia” wpływ czytelnictwa na rozwój dzieci. Klasa IVc przyłączyła się chętnie do Programu Rozwoju Czytelnictwa.  Uczniowie na lekcji wychowawczej głośno przeczytali  opowiadanie „Aż do skutku” Kazimierza Szymeczko. Po przeczytaniu rozmawialiśmy o naszym Święcie Narodowym 11 Listopada,  o patriotyzmie, symbolach narodowych. Dzieci same  opowiadały jak można w obecnych czasach być patriotą. Słuchaliśmy tradycyjnych i współczesnych pieśni patriotycznych.  

 

PostHeaderIcon Święto Niepodległości 11 listopada

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 10 z 22
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama