PostHeaderIcon Aktualności

PostHeaderIcon Nowości w szkolnej bibliotece! 23 kwietnia 2015r. obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Nowości w szkolnej bibliotece!
Proponujemy  doskonałą rozrywkę  dla miłośników podróży, sportu, fantasy:
„Magiczne drzewo”, „Harry Potter i zakon Feniksa”, „Piłka nożna”, „Piłkarze wszech czasów”, „Zrozumieć sport”, „Koszykówka”, „Miasta Europy: Rzym, Londyn, Paryż, Wenecja”, „Słownik angielsko-polski z gramatyką”, „Słownik niemiecko-polski z gramatyką”, „Mgiełka porzuca kotka”, „Ludzie i miejsca”, „Na ratunek Rufiemu”. P O L E C A M Y !!!

 

PostHeaderIcon Termin rekrutacji uczniów do klas pierwszych 2015/2016

TETERMIN REKRUTACJI UCZNIÓW DO KLAS PIERWSZYCH PSP NR 1 W OPOLU
09.03. - 17.04.2015r. przyjmowane są zgłoszenia i wnioski  kandydatów z obwodu i spoza
22.05.2015r. do godziny 12.00 wywieszenie listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych
27.05.2015r. do godziny 15.00 przyjmowane będą potwierdzenia rodziców woli zapisu kandydata do danej szkoły (tylko spoza obwodu szkoły)
29.05.2015r. do godziny 15.00 podanie do wiadomości publicznej listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do szkoł

Dokumenty szkolne

 

PostHeaderIcon Światowy Dzień Czytania Tolkiena

Z okazji Światowego Dnia Czytania Tolkiena 25 marca 2015 roku, głośne czytanie "Hobbita" w Miejskiej Bibliotece Publicznej rozpoczął Łukasz Kołodziej z klasy  czwartej C. Wielbiciel książek fantastycznych i dzieł Tolkiena. „…- Dla kolegów przeczytałem dziś tylko dziewięć stron, ale całą książkę sam już dawno mam za sobą. Jestem wielkim fanem przygód "Hobbita".

 

 

Więcej…

 

PostHeaderIcon XII Dzień Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej

Spotkanie autorskie z cyklu: „A to ci historia!- każdy dzień jest podróżą przez historię”. Dnia 20 marca 2015 roku klasa druga A wzięła udział w XII Dniach Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Opolu. W Pokoju bajek odbyło się spotkanie  z Andrzejem Markiem Grabowskim autorem „Wojny na pięknym brzegu”.

 

 

Więcej…

 

PostHeaderIcon Klub Turystyczno-Krajoznawczy nr 135

Nasz Szkolny Klub Turystyczno-Krajoznawczy nr 135 w składzie sił połączonych klas Vb i VIb wziął  udział w 40 jubileuszowym ”Rajdzie  z Babą„  po raz siódmy, ale bardzo efektowny. Rajdowicze zdobyli okazały puchar i  zajęli drugie miejsce  w klasyfikacji drużynowej  wśród szkół startujących w rajdowych  konkursach  na najmilszą babę, najlepsze babskie przebranie i wiedzy o Polsce i Opolszczyźnie.  

 

PostHeaderIcon Finał Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego

W  tegorocznym  finale Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego  tytuł  laureata  uzyskały  nasze dwie uczennice Joanna  Dulas oraz Ada Kępczyńska. Obu uczennicom gratulujemy!

 

 

PostHeaderIcon Bożonarodzeniowe Gody

Bożonarodzeniowe Gody
Dnia 16 stycznia 2015 roku w filii MDK na ul. Al. Przyjaźni odbył się konkurs przedstawień świątecznych „Bożonarodzeniowe Gody”. Zaprezentowała się na nim klasa VI a przedstawiając „Jasełka” przygotowane przez siostrę Sarę i p. Juliusza Trusza oraz zespół wokalny „Dylemat” pod opieką p. Urszuli Bartczak. W tym roku jasełkowe postaci mówiły w różnych językach: po polsku, niemiecku, francusku i angielsku. Były: stres, luki w pamięci, zakulisowa bieganina, rozstrojone instrumenty, ale w efekcie grupa okazała się bardzo zgrana – poradziliśmy sobie z każdym problemem. Ku naszemu wielkiemu zdziwieniu przyznano nam II miejsce. Radość była tym większa, że dla wielu aktorów występ ten był scenicznym debiutem.

 

PostHeaderIcon W kole kolędujmy dla Piotra i Pawła

W kole kolędujmy dla Piotra i Pawła
W niedzielę dnia 11 stycznia 2015 roku
po raz kolejny chóry szkolne z Opolszczyzny działające pod patronatem Stowarzyszenia Opolszczyzna Śpiewa oraz ogólnopolskiego programu Śpiewająca Polska zebrały się na wspólnym kolędowaniu. Tym razem koncert odbył się w opolskim kościele Św. Piotra i Pawła w nieco innej konwencji – jako koncert charytatywny.

 

 

Więcej…

 

PostHeaderIcon Jasełka

Dnia 19 grudnia w dniu wigilii klasowych społeczność uczniowska naszej szkoły wzięła udział w corocznych Jasełkach.Tegoroczne Jasełka przygotowali uczniowie klasy VI a. Ciekawostką było to, że niektóre sceny były przedstawiane w trzech językach: niemieckim, francuskim i angielskim. Wielkie brawa dla naszych uczniów. Przy tej okazji należy wspomnieć, że Jasełka będą przedstawiane w czwartek 8 stycznia dla rodziców, a  16 stycznia uczniowie wystąpią z programem na Ogrodach Talentów. Życzymy powodzenia.

 

PostHeaderIcon Kiermasz Świąteczny

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 następna > ostatnia >>
Strona 22 z 28
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama