Szkoła Podstawowa Nr 1 w Opolu

im.Obrońców Westerplatte

Odwiedza nas 26 gości oraz 0 użytkowników.

Wydarzenia

Klasy VI-te przez ostatnie tygodnie odbywały wirtualną podróż do Australii z okazji niedawnego święta narodowego tego kraju. W ramach projektu „Australia - w krainie kangurów” podczas lekcji języka angielskiego uczniowie poznawali ten przepiękny kontynent, o którym ostatnio było głośno z racji ogromnych pożarów. Szóstoklasiści samodzielnie przygotowali i prezentowali tak rozległe zagadnienia jak na przykład: fauna i flora Australii, jej kultura czy historia. Nowymi wiadomościami mogli się pochwalić podczas turnieju międzyklasowego. W zmaganiach udział brały cztery drużyny, każda reprezentowała jedna klasę szóstą. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z klasy VIc, w składzie Zuzanna, Ada i Oleg, drugie miejsce zajęła reprezentacja klasy VIb, zaś trzecie równorzędne, klasy VIa i VId. Wszyscy, bez względu na wynik, otrzymali nagrody i już zaczynają przygotowania do konkursu wiedzy o Kanadzie.

W dniu 24.02.2020 r. uczniowie klas 5 uczęszczający na zajęcia z języka mniejszości niemieckiej odwiedzili Bibliotekę Austriacką w Opolu.
Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli prezentację i wysłuchali ciekawego wykładu na temat zwyczajów karnawałowych w Niemczech, Austrii i Szwajcarii.

Jak co roku zbliżające się Walentynki były dla nas okazją do przygotowania kartek z życzeniami w języku angielskim, do czego pracowicie zabrało się wielu uczniów naszej szkoły. Autorzy najpiękniejszych prac otrzymali dyplomy i nagrody.

Walentynkowe święto było okazją do wizyty przedszkolaków w naszej szkole. Nasi młodsi koledzy i koleżanki wzięli udział w zajęciach przygotowanych przez uczniów kl. VId z wychowawcą, każdy z nich miał okazję wykonać własną kartkę walentynkową z życzeniami w języku angielskim. Na koniec każdy gość otrzymał mały prezent, a nasze zajęcia wszystkim bardzo się podobały.

Podczas lekcji historii i kultury mniejszości narodowej niemieckiej uczniowie klas 5 przygotowywali lapbooki będące podsumowaniem wiadomości zgromadzonych w trakcie I semestru.

W Dniu Pluszowego Misia uczniowie klas 2 i 3 pochwalili się własnoręcznie przygotowanymi misiami Theo. Miś Theo jest bohaterem podręcznika „Ich und du”, z którego uczymy się na języku mniejszości niemieckiej.

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 1 w Opolu Rights Reserved.