Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Opolu

im. Obrońców Westerplatte

Projekty

Dnia 26.04.2018 r. odbyło się podsumowanie edukacyjnego projektu „Nasze podróże małe i duże”. W tym dniu odbyły się trzy apele. Pierwszy dla uczniów klas I–III, drugi dla uczniów IV–V i trzeci dla najstarszych uczniów VI–VII.

Uczniowie klas I–III przedstawiali swój kraj omawiając wykonany przez klasę plakat, prezentując wspólnie wykonaną flagę i tym samym zachęcając do nauki języka obcego.

Czytaj więcej: FINAŁ PROJEKTU „NASZE PODRÓŻE MAŁE I DUŻE”

Tygodniowy projekt „Irlandia – wyspa zielona” jest prowadzony na lekcjach języka angielskiego klas V-tych w marcu każdego roku. Jego finał to międzyklasowy konkurs wiedzy o Irlandii dla reprezentacji poszczególnych klas. Uczniowie wcześniej przygotowują zagadnienia na wybrane tematy dotyczące Irlandii, następnie prezentują je na zajęciach. W tym roku dwuosobowa reprezentacja w składzie Jadzia i Marysia z Vb pokonały trzyosobowe reprezentacje z klasVa – Kubę, Kamila i Natalię oraz z Vc – dwie Kingi i Julię.

W tym roku narodowemu świętu Australii, które przypada 26 stycznia towarzyszył projekt dla klas VI-tych zatytułowany „Australia – w krainie kangurów”. Uczniowie samodzielnie przygotowali prezentacje w dowolnej formie na wcześniej przydzielone tematy, m.in. fauna i flora kontynentu, ciekawe postaci ze świata literatury, muzyki czy filmu. Od inwencji, rzetelności oraz zaangażowania uczniów w przekazaniu informacji zależało przygotowanie reprezentacji klas w starciu kończącym projekt. W piątek 23 lutego podczas finału Maciek, Patrycja oraz Paweł z VIA bezapelacyjnie pokonali reprezentantów klasy VIB, Magdę oraz Jaśka. Za rok szansa na rewanż, tym razem przeniesiemy się do USA.

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 1 w Opolu Rights Reserved.