Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Opolu

im. Obrońców Westerplatte

Nasze sukcesy

Z dumą informujemy, że dwoje naszych uczniów w mijającym tygodniu do tytułu laureata Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego dołożyło kolejny zaszczytny tytuł. Podopieczni nauczycieli języka angielskiego Magdalena Mikłuszka i Mikołaj Bartnicki znaleźli się w wąskim gronie 30 uczniów szkół podstawowych Opola, którzy otrzymali tytuł Opolskiego Orła nadawany przez prezydenta miasta za swoje osiągnięcia w konkursach. Gratulujemy uczniom, ich Rodzicom oraz nauczycielom.

Magdalena Mikłuszka – laureatka Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego
Mikołaj Bartnicki – laureat Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego

Miło nam poinformować, że dwoje naszych uczniów z klasy VIIIb dwujęzycznej Magdalena Mikłuszka i Mikołaj Bartnicki, uzyskali tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego.

Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

20 czerwca 2018 r. w CKW w Opolu odbyła się XXII gala wręczenia Orłów Opolskich. W zaszczytnym gronie wyróżnionych uczniów i uczennic szkół podstawowych znaleźli się Magdalena Mikłuszka oraz Adam Szyszka, który okazał się być najlepszym uczniem opolskich szkół w tym roku szkolnym. Oboje otrzymali symboliczne piórko, dyplom, nagrodę rzeczową i gratulacje z rąk Prezydenta Miasta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego. Uczniom klasy dwujęzycznej VIIb serdecznie gratulujemy tak prestiżowego wyróżnienia oraz życzymy dalszych sukcesów.

Adam Szyszka – laureat Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego i Historycznego
Magdalena Mikłuszka – laureatka Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego

21 lutego 2018 r. piątka naszych uczniów reprezentowała szkołę podczas finału Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego, który się odbył w Opolu w MDK. Podczas części pisemnej ponad 60 uczniów i uczennic z całego województwa zmagało się z problemami gramatyczno-leksykalnymi, musieli też się wykazać umiejętnością rozumienia ze słuchu. W części ustnej uczestnicy odpowiadali na pytania komisji i wypowiadali się na różne tematy z życia codziennego. W wyniku eliminacji trójka naszych uczniów uzyskała tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego. Amelia Lizoń z klasy VIA oraz Magdalena Mikłuszka i Adam Szyszka z klasy VIIB dwujęzycznej osiągnęli wynik powyżej 85% punktów niezbędnych do zdobycia tytułu. Dwoje naszych uczniów Wiktoria Haczkiewicz oraz Mikołaj Bartnicki, oboje także z klasy VIIB, uzyskali tytuł finalisty plasując się tuż poniżej limitu.

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 1 w Opolu Rights Reserved.