Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Opolu

im. Obrońców Westerplatte

Aktualności

W związku z przerwą świąteczną prosi się o wpłatę za obiady za miesiąc grudzień do 16.12.2019 r.

Dnia 4 listopada 2019 roku w opolskim MDK odbył się Finał XXIII Mikołajkowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej. Wśród czternastu laureatów naszą szkołę reprezentowało aż sześciu wykonawców w pięciu nagrodzonych piosenkach:
1. „Sen o św. Mikołaju” - Zuzanna Nowak
2. „Gwiazdki świecą nad stajenką” - Barbara Kuśmińska
3. „Świąteczny śnieg” - Zofia Parasiewicz
4. „Hej ludzie idą święta” - Julia Poluszyńska
5. „Kochany panie Mikołaju” - Hanna Bartczak oraz Szymon Bartczak na saksofonie

Tradycyjnie pojawił się prawdziwy Mikołaj, który wręczył zwycięzcom nagrody – duże świąteczne paczki! Gratulujemy!

Eliminacje do Festiwalu odbyły się w opolskim MDK w środę 23 listopada 2019 roku. Wokaliści ze wszystkich szkół opolskich wykonywali wybraną przez siebie piosenkę o tematyce świątecznej, zimowej lub mikołajkowej. Naszą szkołę reprezentowało jedenaście dziewcząt i jeden chłopak:

1.  Amelia Zając III b
  2. Kaja Zimnicka III b
  3. Kalina Szczepańska III b
  4. Zuzanna Nowak III b
  5. Barbara Kuśmińska IV a
  6. Natalia Letka V d
  7. Zofia Parasiewicz V a
  8. Julia Broda V a
  9. Julia Poluszyńska VI a
  10. Yelizaveta Koliesnik VI a
  11. Hanna Bartczak VI b
  12. Szymon Bartczak VI b

Jury nagrodziło aż sześciu uczniów naszej szkoły:
  1. Zuzanna Nowak
  2. Barbara Kuśmińska
  3. Zofia Parasiewicz
  4. Julia Poluszyńska
  5. Hanna Bartczak
  6. Szymon Bartczak

Będzie można ich usłyszeć na koncercie finałowym, który odbędzie się już 4 grudnia 2019 r. o godz. 18:00 w budynku głównym MDK przy ul. Strzelców Bytomskich 1. Wszystkim finalistom serdecznie gratulujemy!

15 listopada 2019 roku odbył się koncert „Opole śpiewa pieśni Moniuszki”. Zespół wokalny „Dylemat” pod dyrekcją p. Urszuli Bartczak gościł w auli PSP nr 5 w Opolu na ul. Majora Hubala. Już od godz.16.00 chóry i zespoły wokalne z opolskich szkół działające pod patronatem Stowarzyszenia „Opolszczyzna Śpiewa” spotkały się na próbie generalnej. Po chwili odpoczynku o 18.00 koncert rozpoczął się występem zespołu Pieśni i Tańca – Opole Podziwialiśmy pięknego Poloneza a następnie Mazura Stanisława Moniuszki.
W pierwszej części koncertu zaprezentowano pieśni St. Moniuszki, które oprócz współpracujących chórów wykonali: Zespół Wokalny - Canto con Gioia i wokalistka a jednocześnie prowadząca koncert p. Anna Płaczek. Aranżacje pieśni i akompaniament przygotował p. Cezary Cesarz.
W drugiej części obecni na widowni goście zostali zaproszeni do wspólnego wykonania pieśni patriotycznych. Występ przyjęto z wielkimi owacjami a chóry zostały nagrodzone pamiątkowymi statuetkami i cukierkami.

W środę 13 listopada 2019 roku od godz. 17.00 do 20.00 w sali kameralnej Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu odbył się finał Festiwalu Piosenki Ekologicznej połączony z Koncertem Mistrzów. Konkurs organizowany był przez opolski MDK w ramach projektu Wspólna akcja segregacja – w gminach Opole, Komprachcice i Turawa. Projekt realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego
Uczestnikami festiwalu byli wyłącznie soliści w kategoriach: kl. I-III i kl. IV-VIII szkół podstawowych. Eliminacje odbyły się elektronicznie po przesłaniu pliku mp3 z roboczym nagraniem własnego wykonania piosenki o tematyce ekologicznej w języku polskim.
Do finału zakwalifikowały się dwie reprezentantki naszej szkoły:
Kalina Szczepańska z klasy III b – zaśpiewała piosenkę „Ziemia – zielona wyspa” zdobywając II miejsce oraz Hanna Bartczak z klasy VI b. Piosenką „Do kosza” wywalczyła III miejsce.
Dziewczyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Gratulujemy!

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 1 w Opolu Rights Reserved.