PostHeaderIcon Konkursy

PostHeaderIcon Konkurs literacki ”Sport to fraszka”

 

19 marca – uczeń klasy 4a Michał Marciniak otrzymał wyróżnienie w konkursie literackim ”Sport to fraszka” organizowanym przez Publiczne Gimnazjum nr 1 w Opolu. Pani Polit- Szczotka wysłała na ten konkurs wybrane prace uczniów: wiersz i opowiadanie Michała oraz opowiadanie Tytusa Łysiaka, którzy wygrali etap szkolny konkursu.

 

 

 

PostHeaderIcon Ogólnopolskie Zawody Szermiercze

Na Ogólnopolskich Zawodach Szermierczych „ Moda na szermierkę” odbywających się we Wrocławiu nasza uczennica Ada Kępczyńska wywalczyła  miejsce na podium. Zajęła drugie miejsce przegrywając pojedynek z wrocławianką tylko jednym punktem (8:7). Serdecznie gratulujemy!!!

 

PostHeaderIcon I Powiatowe Dyktando Języka Angielskiego

3 grudnia 2013r. w naszej szkole wielbiciele języka angielskiego mieli okazje sprawdzić swe umiejętności w I Powiatowym Dyktandzie Języka Angielskiego. Niektórzy uczniowie wykazali się świetną znajomością angielskiej ortografii. Oficjalne wyniki rywalizacji międzyszkolnej zostaną ogłoszone 20 grudnia przez organizatora dyktanda Centrum Helen Doron. Aż siedmioro naszych uczniów znalazło się w ścisłym 20 osobowym finale I Powiatowego Dyktanda Języka Angielskiego. W eliminacjach wzięło udział 400 uczniów z powiatu opolskiego i krapkowickiego. Uroczyste rozdanie nagród odbędzie się w czerwcu razem z zakończeniem roku szkolnego centrum językowego Helen Doron-organizatora dyktanda.

 

 

 

PostHeaderIcon European Day of Languages 2013

European Day of Languages 2013
Nasz konkurs na najciekawszy plakat przygotowany przez klasy I-VI z okazji Europejskiego Dnia Języków została zakończony wystawą prac . W kategorii klas młodszych
I miejsce zajęła klasa Ic z pracą  nt. Wielkiej Brytanii,
II miejsce zajęła klasa Ib z pracą o Wielkiej Brytanii ,
III miejsce zajęła klasa IIb z plakatem o Francji.
W kategorii klas starszych najwięcej punktów zdobyła praca klasy IVa z pracą o Włoszech, II miejsce zajęła klasa Va z plakatem o Hiszpanii, zaś III miejsce przypadło klasie VIc i plakatowi poświęconemu Grecji. Laureatom gratulujemy!

 

 

PostHeaderIcon Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego 2014r.

WOJEWÓDZKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO
Miło nam przekazać,że aż czworo spośród naszych uczniów znalazło się w finale Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego, który się odbędzie 11 lutego 2014. Gratulujemy Kasi, Szczepanowi, Krzyśkowi i Pawłowi. W poniedziałek 25 listopada w naszej szkole odbyły się eliminacje do Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego. „Jedynkę” na etapie gminnym 14 stycznia 2014 reprezentować będą: Kasia Nowek i Szczepan Greszel z VIa, Krzyś Krukowski i Weronika Szybyłowicz  z VIb oraz Paweł Mikziński z VI c. Congratulations and good luck!

 

PostHeaderIcon Międzyszkolny Konkurs Informatyczny "Moja Podróż".

Międzyszkolny Konkurs "Moja Podróż".
15 listopada 2013r. odbył się VI Przegląd Międzyszkolnego Konkursu "Moja Podróż" w Publicznym Gimnazjum nr 4
w Opolu. Tematem wiodącym tej edycji była - woda w podróży. Dlatego gościem specjalnym był żeglarz Paweł Skrzypczyński, który opowiedział zebranym o swoich podróżach po rzekach, morzach i oceanach i innych aspektach żeglarstwa.  Prezentacja Adama Lamersa z  klasy 5A PSP 1 zająła III miejsce. Gratulujemy!!!

 

 

 

PostHeaderIcon Wojewódzki Konkurs Przyrodniczy

Wojewódzki Konkurs Przyrodniczy.
6 listopada 2013r. odbył się etap szkolny
Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego. Brało w nim udział aż 26 uczniów z klas piątych i szóstych. Aby zakwalifikować się do etapu miejskiego należało odpowiedzieć poprawnie na przynajmniej 15 pytań z 20. Gratulujemy! Kolejny etap miejski odbędzie się 9 stycznia 2014r. Życzymy dużo zapału w przygotowaniach i nauce.

 

Więcej…

 

PostHeaderIcon Konkurs W świecie baśni

KONKURS W ŚWIECIE BAŚNI
25 czerwca odbył się konkurs „W świecie baśni” dla klas czwartych. Uczniowie rozwiązywali krzyżówki, wykreślali imiona bohaterów w diagramie, oddzielali groch od fasoli, na podstawie fragmentów baśni i ilustracji odgadywali ich tytuły i autorów. Zwyciężyła klasa IV b.

 

PostHeaderIcon Wojewódzki Konkurs Recytatorski w Języku Angielskim

KONKURS RECYTATORSKI W J. ANGIELSKIM
W dniu 21 czerwca 2013r. w Młodzieżowym Domu Kultury odbył się 8. Wojewódzki Konkurs Recytatorski w Języku Angielskim dla Dzieci. Naszą szkołę reprezentowało pięć uczennic: Zosia Skałuba z klasy I a, Małgosia Forembska z klasy I b, Natalia Kurdzieko z klasy IV b, Marysia Mikzińska z klasy IV a i Agnieszka Dulas z klasy VI a. Uczennice przygotowywały się do konkursu pod kierunkiem nauczycielki Teresy Mokrzyckiej.  Wszystkie nasze uczestniczki doskonale i bezbłędnie wyrecytowały swoje utwory. Zosia, Małgosia i Natalia zastały nagrodzone dyplomami. Marysia Mikzińska zajęła trzecie miejsce w kategorii klas IV-VI, a Agnieszka Dulas miejsce drugie. Gratulujemy, zwłaszcza, że konkurencja była ogromna – 65 uczestników z całego województwa

 

PostHeaderIcon Turniej wiedzy o Harrym Porterze

 

TURNIEJ Z WIEDZY O HARRYM PORTERZE
Daniela i Małgosia uczennice klasy VI B wraz z panią Trojanowską przygotowały dwudniowy turniej wiedzy o Harrym Porterze , w którym chętni uczniowie zostali przydzieleni przez tiarę przydziału do odpowiedniego domu. Następnie musieli wykonać  znak – symbol domu i z mapą Huncwotów udać  się na poszukiwanie znaków i Pucharu, który był ukryty w sekretariacie szkoły. Ostatnim etapem turnieju były zawody sportowe, w którym należało wykazać się zręcznością i sprytem. Zwyciężył dom Slytherin.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 12