PostHeaderIcon Konkursy

PostHeaderIcon Międzyszkolny Konkurs Informatyczny "Moja Podróż".

Międzyszkolny Konkurs "Moja Podróż".
15 listopada 2013r. odbył się VI Przegląd Międzyszkolnego Konkursu "Moja Podróż" w Publicznym Gimnazjum nr 4
w Opolu. Tematem wiodącym tej edycji była - woda w podróży. Dlatego gościem specjalnym był żeglarz Paweł Skrzypczyński, który opowiedział zebranym o swoich podróżach po rzekach, morzach i oceanach i innych aspektach żeglarstwa.  Prezentacja Adama Lamersa z  klasy 5A PSP 1 zająła III miejsce. Gratulujemy!!!

 

 

 

PostHeaderIcon Wojewódzki Konkurs Przyrodniczy

Wojewódzki Konkurs Przyrodniczy.
6 listopada 2013r. odbył się etap szkolny
Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego. Brało w nim udział aż 26 uczniów z klas piątych i szóstych. Aby zakwalifikować się do etapu miejskiego należało odpowiedzieć poprawnie na przynajmniej 15 pytań z 20. Gratulujemy! Kolejny etap miejski odbędzie się 9 stycznia 2014r. Życzymy dużo zapału w przygotowaniach i nauce.

 

Więcej…

 

PostHeaderIcon Konkurs W świecie baśni

KONKURS W ŚWIECIE BAŚNI
25 czerwca odbył się konkurs „W świecie baśni” dla klas czwartych. Uczniowie rozwiązywali krzyżówki, wykreślali imiona bohaterów w diagramie, oddzielali groch od fasoli, na podstawie fragmentów baśni i ilustracji odgadywali ich tytuły i autorów. Zwyciężyła klasa IV b.

 

PostHeaderIcon Wojewódzki Konkurs Recytatorski w Języku Angielskim

KONKURS RECYTATORSKI W J. ANGIELSKIM
W dniu 21 czerwca 2013r. w Młodzieżowym Domu Kultury odbył się 8. Wojewódzki Konkurs Recytatorski w Języku Angielskim dla Dzieci. Naszą szkołę reprezentowało pięć uczennic: Zosia Skałuba z klasy I a, Małgosia Forembska z klasy I b, Natalia Kurdzieko z klasy IV b, Marysia Mikzińska z klasy IV a i Agnieszka Dulas z klasy VI a. Uczennice przygotowywały się do konkursu pod kierunkiem nauczycielki Teresy Mokrzyckiej.  Wszystkie nasze uczestniczki doskonale i bezbłędnie wyrecytowały swoje utwory. Zosia, Małgosia i Natalia zastały nagrodzone dyplomami. Marysia Mikzińska zajęła trzecie miejsce w kategorii klas IV-VI, a Agnieszka Dulas miejsce drugie. Gratulujemy, zwłaszcza, że konkurencja była ogromna – 65 uczestników z całego województwa

 

PostHeaderIcon Turniej wiedzy o Harrym Porterze

 

TURNIEJ Z WIEDZY O HARRYM PORTERZE
Daniela i Małgosia uczennice klasy VI B wraz z panią Trojanowską przygotowały dwudniowy turniej wiedzy o Harrym Porterze , w którym chętni uczniowie zostali przydzieleni przez tiarę przydziału do odpowiedniego domu. Następnie musieli wykonać  znak – symbol domu i z mapą Huncwotów udać  się na poszukiwanie znaków i Pucharu, który był ukryty w sekretariacie szkoły. Ostatnim etapem turnieju były zawody sportowe, w którym należało wykazać się zręcznością i sprytem. Zwyciężył dom Slytherin.

 

PostHeaderIcon Ogólnopolskie Igrzyska w Szachach 2013r.

OGÓLNOPOLSKIE IGRZYSKA W SZACHACH
W dniach 12.05-15.05. w pięknym ośrodku Jawor  nad Soliną odbyły się Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w szachach drużynowo. Nasza szkoła, którą reprezentowali : Racławicki Kacper, Góreczny Tomasz, Kwiatkowska Agnieszka, Trusz Julia zajęła 3 miejsce. Wyprzedziły nas drużyny  z Rybnika  2 miejsce i ze Skierniewic miejsce 1. W tym roku nasza drużyna jest pierwszą drużyną w Opolu i drugą w województwie opolskim.

 

PostHeaderIcon Podsumowanie Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych

WOJEWÓDZKIE KONKURSY PRZEDMIOTOWE
Dnia 27 maja 2013 roku
w Filharmonii Opolskiej odbyło się uroczyste podsumowanie Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych zorganizowanych przez Kuratorium Opolskie w roku szkolnym 2012/2013. Naszą szkołę reprezentowały dwie laureatki :  Agnieszka Dulas – laureatka konkursu  języka angielskiego z nauczycielką  panią mgr Teresą Mokrzycką  i Julia Papierz – laureatka konkursu historycznego z panią mgr Katarzyną Trojanowską. Uczennicom towarzyszyły dumne z osiągnięć córek Mamy.

 

PostHeaderIcon II Międzyszkolny Turniej Geograficzny 2013r.

II MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ GEOGRAFICZNY 2013r.
24 kwietnia 2013 roku na terenie naszej szkoły odbył się  Turniej  Geograficzny: „Poznaj swój kraj”. Już po raz kolejny pasjonaci  przyrody zmagali się z zadaniami  z zakresu geografii Polski.  Uczniowie rozwiązywali  zadania przygotowane przez nauczycieli przyrody Panią Ewę Holc i Panią Iwonę Szewczyk  m.in.  na podstawie opisu  rozpoznawali krainy geograficzne,  odpowiadali na wylosowane pytania z quizu, wskazywali na mapie wybrane miasta, rzeki, jeziora, rozpoznawali na slajdach osobliwości przyrodnicze naszego kraju . Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Nagrody uczniom oraz podziękowania nauczycielom wręczyła Pani  Dyrektor Ewa Ziembik. Julia Jasińska uczennica kl. VI c reprezentująca PSP nr 1  zajęła drugie miejsce. Gratulujemy!

 

PostHeaderIcon Diecezjalny Konkurs Artystyczny Opole 2013

DIECEZJALNY KONKURS ARTYSTYCZNY  
W finałowym etapie Diecezjalnego Konkursu Artystycznego Opole 2013 nasi uczniowie: Helenka Szweda  kl.1a  ( I miejsce)  i   Michał Branicki  kl.2c (II miejsce)  zwyciężyli w swojej kategorii wiekowej. Tegoroczna edycja konkursu  nosiła tytuł „Ślady Boga wokół nas”. Prace naszych uczniów ukazujące piękno otaczającego nas świata powstały na zajęciach plastycznych pod opieką pani Małgorzaty Durkalec-Żytyńskiej.  Michał wykonał pastelami pracę pt. „Oto Bóg stworzył...” , natomiast Helenka namalowała „Rodzinkę”. Konkurencja była duża, na konkurs wpłynęło 571 prac plastycznych z 184 szkół naszej diecezji. Gratulujemy młodym artystom ! 

 

PostHeaderIcon Konkurs Recytatorski Poezji Jenieckiej

KONKURS RECYTATORSKI POEZJI JENIECKIEJ 
W Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach 12.04.2013 roku odbyła się XXI edycja Konkursu Recytatorskiego Poezji Jenieckiej  „Nie  traćmy pamięci”. Naszą szkołę reprezentowały: Zosia Chrobak i Julia Roemer pod opieką pani Katarzyny Trojanowskiej. W konkursie wzięło udział 77 uczestników z całego województwa. W oczekiwaniu na werdykt jury można było zwiedzić tereny poobozowe i zapoznać się z historią Łambinowic.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 11