PostHeaderIcon Konkursy

PostHeaderIcon Międzyszkolny Konkurs Polskiej Poezji Patriotycznej

Po raz jedenasty odbyły się w naszej szkole eliminacje do Międzyszkolnego Konkursu Polskiej Poezji Patriotycznej. O przejście do kolejnego etapu walczyło sześcioro uczniów z oryginalnymi utworami, których w poprzednich edycjach nie mieliśmy okazji wysłuchać :

 

 

Więcej…

 

PostHeaderIcon Eliminacje do Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego

Eliminacje do Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego. Uwaga wielbiciele języka angielskiego! 17 listopada o godzinie 13:40 w sali numer 31 odbędą się szkolne eliminacje do Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego. O szczegóły pytajcie swoich nauczycieli przedmiotu. W szkolnych eliminacjach do Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego udział wzięło aż 26 uczniów. Minimum kwalifikacyjne osiągnęło 75% osiągnęło czworo uczniów: Asia i Grześ z klasy VIa, Ada z VIb i Michał z Va. Trzymamy za nich kciuki w styczniu podczas eliminacji gminnych.

 

PostHeaderIcon Śladami bohaterów z Westerplatte

 

Krzysztof Krukowski zajął  I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie na prezentację multimedialną „Śladami bohaterów z Westerplatte” zorganizowanym z okazji XXXI Ogólnopolskiego Sympozjum Klubu Szkół Westerplatte. Nagrodę odbierał osobiście z rąk prezesa Klubu Szkół Westerplatte pana Adama Szatkowskiego  w czasie sympozjum dnia 29 maja 2014 roku w Kielcach. GRATULACJE!!!

 

 

PostHeaderIcon Międzynarodowy Turniej Szermierczy

 

Międzynarodowy  Turniej Szermierczy
Ada Kępczyńska, Sonia Rup i Zuzanna Zarek
  reprezentowały szkołę  na Międzynarodowym  Turnieju Szermierczym „ Challenge Wratislavia”, który odbył się 28.03.2014r. we Wrocławiu. Zawody zwane „ małymi Mistrzostwami Europy” gościły zawodników z Włoch, Izraela, Szkocji, Niemiec, Finlandii, Czech, Słowacji, Białorusi, Bułgarii, Ukrainy i Rosji.  Dziewczęta  wygrywając walki w grupie zakwalifikowały się do eliminacji bezpośredniej, w której tylko Adzie udało się wygrać  ze szpadzistką z Izraela . Wygrana pozwoliła  jej przejść do następnego etapu. Startowało w tej kategorii wiekowej 120 zawodników.

 

 

 

PostHeaderIcon Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

W  Szkole Podstawowej nr 2 podczas finału Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych naszą  Jedynkę reprezentować będą Kasia Nowek klasa VIa, Asia Dulas klasa Va i Jaś Machalski klasa IVb. Trzymamy kciuki!

 

PostHeaderIcon Konkurs literacki ”Sport to fraszka”

 

19 marca – uczeń klasy 4a Michał Marciniak otrzymał wyróżnienie w konkursie literackim ”Sport to fraszka” organizowanym przez Publiczne Gimnazjum nr 1 w Opolu. Pani Polit- Szczotka wysłała na ten konkurs wybrane prace uczniów: wiersz i opowiadanie Michała oraz opowiadanie Tytusa Łysiaka, którzy wygrali etap szkolny konkursu.

 

 

 

PostHeaderIcon Ogólnopolskie Zawody Szermiercze

Na Ogólnopolskich Zawodach Szermierczych „ Moda na szermierkę” odbywających się we Wrocławiu nasza uczennica Ada Kępczyńska wywalczyła  miejsce na podium. Zajęła drugie miejsce przegrywając pojedynek z wrocławianką tylko jednym punktem (8:7). Serdecznie gratulujemy!!!

 

PostHeaderIcon I Powiatowe Dyktando Języka Angielskiego

3 grudnia 2013r. w naszej szkole wielbiciele języka angielskiego mieli okazje sprawdzić swe umiejętności w I Powiatowym Dyktandzie Języka Angielskiego. Niektórzy uczniowie wykazali się świetną znajomością angielskiej ortografii. Oficjalne wyniki rywalizacji międzyszkolnej zostaną ogłoszone 20 grudnia przez organizatora dyktanda Centrum Helen Doron. Aż siedmioro naszych uczniów znalazło się w ścisłym 20 osobowym finale I Powiatowego Dyktanda Języka Angielskiego. W eliminacjach wzięło udział 400 uczniów z powiatu opolskiego i krapkowickiego. Uroczyste rozdanie nagród odbędzie się w czerwcu razem z zakończeniem roku szkolnego centrum językowego Helen Doron-organizatora dyktanda.

 

 

 

PostHeaderIcon European Day of Languages 2013

European Day of Languages 2013
Nasz konkurs na najciekawszy plakat przygotowany przez klasy I-VI z okazji Europejskiego Dnia Języków została zakończony wystawą prac . W kategorii klas młodszych
I miejsce zajęła klasa Ic z pracą  nt. Wielkiej Brytanii,
II miejsce zajęła klasa Ib z pracą o Wielkiej Brytanii ,
III miejsce zajęła klasa IIb z plakatem o Francji.
W kategorii klas starszych najwięcej punktów zdobyła praca klasy IVa z pracą o Włoszech, II miejsce zajęła klasa Va z plakatem o Hiszpanii, zaś III miejsce przypadło klasie VIc i plakatowi poświęconemu Grecji. Laureatom gratulujemy!

 

 

PostHeaderIcon Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego 2014r.

WOJEWÓDZKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO
Miło nam przekazać,że aż czworo spośród naszych uczniów znalazło się w finale Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego, który się odbędzie 11 lutego 2014. Gratulujemy Kasi, Szczepanowi, Krzyśkowi i Pawłowi. W poniedziałek 25 listopada w naszej szkole odbyły się eliminacje do Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego. „Jedynkę” na etapie gminnym 14 stycznia 2014 reprezentować będą: Kasia Nowek i Szczepan Greszel z VIa, Krzyś Krukowski i Weronika Szybyłowicz  z VIb oraz Paweł Mikziński z VI c. Congratulations and good luck!

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 11