PostHeaderIcon Konkursy

PostHeaderIcon Międzynarodowy Turniej Szermierczy

 

Międzynarodowy  Turniej Szermierczy
Ada Kępczyńska, Sonia Rup i Zuzanna Zarek
  reprezentowały szkołę  na Międzynarodowym  Turnieju Szermierczym „ Challenge Wratislavia”, który odbył się 28.03.2014r. we Wrocławiu. Zawody zwane „ małymi Mistrzostwami Europy” gościły zawodników z Włoch, Izraela, Szkocji, Niemiec, Finlandii, Czech, Słowacji, Białorusi, Bułgarii, Ukrainy i Rosji.  Dziewczęta  wygrywając walki w grupie zakwalifikowały się do eliminacji bezpośredniej, w której tylko Adzie udało się wygrać  ze szpadzistką z Izraela . Wygrana pozwoliła  jej przejść do następnego etapu. Startowało w tej kategorii wiekowej 120 zawodników.

 

 

 

PostHeaderIcon Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

W  Szkole Podstawowej nr 2 podczas finału Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych naszą  Jedynkę reprezentować będą Kasia Nowek klasa VIa, Asia Dulas klasa Va i Jaś Machalski klasa IVb. Trzymamy kciuki!

 

PostHeaderIcon Konkurs literacki ”Sport to fraszka”

 

19 marca – uczeń klasy 4a Michał Marciniak otrzymał wyróżnienie w konkursie literackim ”Sport to fraszka” organizowanym przez Publiczne Gimnazjum nr 1 w Opolu. Pani Polit- Szczotka wysłała na ten konkurs wybrane prace uczniów: wiersz i opowiadanie Michała oraz opowiadanie Tytusa Łysiaka, którzy wygrali etap szkolny konkursu.

 

 

 

PostHeaderIcon Ogólnopolskie Zawody Szermiercze

Na Ogólnopolskich Zawodach Szermierczych „ Moda na szermierkę” odbywających się we Wrocławiu nasza uczennica Ada Kępczyńska wywalczyła  miejsce na podium. Zajęła drugie miejsce przegrywając pojedynek z wrocławianką tylko jednym punktem (8:7). Serdecznie gratulujemy!!!

 

PostHeaderIcon I Powiatowe Dyktando Języka Angielskiego

3 grudnia 2013r. w naszej szkole wielbiciele języka angielskiego mieli okazje sprawdzić swe umiejętności w I Powiatowym Dyktandzie Języka Angielskiego. Niektórzy uczniowie wykazali się świetną znajomością angielskiej ortografii. Oficjalne wyniki rywalizacji międzyszkolnej zostaną ogłoszone 20 grudnia przez organizatora dyktanda Centrum Helen Doron. Aż siedmioro naszych uczniów znalazło się w ścisłym 20 osobowym finale I Powiatowego Dyktanda Języka Angielskiego. W eliminacjach wzięło udział 400 uczniów z powiatu opolskiego i krapkowickiego. Uroczyste rozdanie nagród odbędzie się w czerwcu razem z zakończeniem roku szkolnego centrum językowego Helen Doron-organizatora dyktanda.

 

 

 

PostHeaderIcon European Day of Languages 2013

European Day of Languages 2013
Nasz konkurs na najciekawszy plakat przygotowany przez klasy I-VI z okazji Europejskiego Dnia Języków została zakończony wystawą prac . W kategorii klas młodszych
I miejsce zajęła klasa Ic z pracą  nt. Wielkiej Brytanii,
II miejsce zajęła klasa Ib z pracą o Wielkiej Brytanii ,
III miejsce zajęła klasa IIb z plakatem o Francji.
W kategorii klas starszych najwięcej punktów zdobyła praca klasy IVa z pracą o Włoszech, II miejsce zajęła klasa Va z plakatem o Hiszpanii, zaś III miejsce przypadło klasie VIc i plakatowi poświęconemu Grecji. Laureatom gratulujemy!

 

 

PostHeaderIcon Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego 2014r.

WOJEWÓDZKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO
Miło nam przekazać,że aż czworo spośród naszych uczniów znalazło się w finale Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego, który się odbędzie 11 lutego 2014. Gratulujemy Kasi, Szczepanowi, Krzyśkowi i Pawłowi. W poniedziałek 25 listopada w naszej szkole odbyły się eliminacje do Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego. „Jedynkę” na etapie gminnym 14 stycznia 2014 reprezentować będą: Kasia Nowek i Szczepan Greszel z VIa, Krzyś Krukowski i Weronika Szybyłowicz  z VIb oraz Paweł Mikziński z VI c. Congratulations and good luck!

 

PostHeaderIcon Międzyszkolny Konkurs Informatyczny "Moja Podróż".

Międzyszkolny Konkurs "Moja Podróż".
15 listopada 2013r. odbył się VI Przegląd Międzyszkolnego Konkursu "Moja Podróż" w Publicznym Gimnazjum nr 4
w Opolu. Tematem wiodącym tej edycji była - woda w podróży. Dlatego gościem specjalnym był żeglarz Paweł Skrzypczyński, który opowiedział zebranym o swoich podróżach po rzekach, morzach i oceanach i innych aspektach żeglarstwa.  Prezentacja Adama Lamersa z  klasy 5A PSP 1 zająła III miejsce. Gratulujemy!!!

 

 

 

PostHeaderIcon Wojewódzki Konkurs Przyrodniczy

Wojewódzki Konkurs Przyrodniczy.
6 listopada 2013r. odbył się etap szkolny
Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego. Brało w nim udział aż 26 uczniów z klas piątych i szóstych. Aby zakwalifikować się do etapu miejskiego należało odpowiedzieć poprawnie na przynajmniej 15 pytań z 20. Gratulujemy! Kolejny etap miejski odbędzie się 9 stycznia 2014r. Życzymy dużo zapału w przygotowaniach i nauce.

 

Więcej…

 

PostHeaderIcon Konkurs W świecie baśni

KONKURS W ŚWIECIE BAŚNI
25 czerwca odbył się konkurs „W świecie baśni” dla klas czwartych. Uczniowie rozwiązywali krzyżówki, wykreślali imiona bohaterów w diagramie, oddzielali groch od fasoli, na podstawie fragmentów baśni i ilustracji odgadywali ich tytuły i autorów. Zwyciężyła klasa IV b.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 11
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama