PostHeaderIcon Konkursy

PostHeaderIcon Podsumowanie Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych

WOJEWÓDZKIE KONKURSY PRZEDMIOTOWE
Dnia 27 maja 2013 roku
w Filharmonii Opolskiej odbyło się uroczyste podsumowanie Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych zorganizowanych przez Kuratorium Opolskie w roku szkolnym 2012/2013. Naszą szkołę reprezentowały dwie laureatki :  Agnieszka Dulas – laureatka konkursu  języka angielskiego z nauczycielką  panią mgr Teresą Mokrzycką  i Julia Papierz – laureatka konkursu historycznego z panią mgr Katarzyną Trojanowską. Uczennicom towarzyszyły dumne z osiągnięć córek Mamy.

 

PostHeaderIcon II Międzyszkolny Turniej Geograficzny 2013r.

II MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ GEOGRAFICZNY 2013r.
24 kwietnia 2013 roku na terenie naszej szkoły odbył się  Turniej  Geograficzny: „Poznaj swój kraj”. Już po raz kolejny pasjonaci  przyrody zmagali się z zadaniami  z zakresu geografii Polski.  Uczniowie rozwiązywali  zadania przygotowane przez nauczycieli przyrody Panią Ewę Holc i Panią Iwonę Szewczyk  m.in.  na podstawie opisu  rozpoznawali krainy geograficzne,  odpowiadali na wylosowane pytania z quizu, wskazywali na mapie wybrane miasta, rzeki, jeziora, rozpoznawali na slajdach osobliwości przyrodnicze naszego kraju . Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Nagrody uczniom oraz podziękowania nauczycielom wręczyła Pani  Dyrektor Ewa Ziembik. Julia Jasińska uczennica kl. VI c reprezentująca PSP nr 1  zajęła drugie miejsce. Gratulujemy!

 

PostHeaderIcon Diecezjalny Konkurs Artystyczny Opole 2013

DIECEZJALNY KONKURS ARTYSTYCZNY  
W finałowym etapie Diecezjalnego Konkursu Artystycznego Opole 2013 nasi uczniowie: Helenka Szweda  kl.1a  ( I miejsce)  i   Michał Branicki  kl.2c (II miejsce)  zwyciężyli w swojej kategorii wiekowej. Tegoroczna edycja konkursu  nosiła tytuł „Ślady Boga wokół nas”. Prace naszych uczniów ukazujące piękno otaczającego nas świata powstały na zajęciach plastycznych pod opieką pani Małgorzaty Durkalec-Żytyńskiej.  Michał wykonał pastelami pracę pt. „Oto Bóg stworzył...” , natomiast Helenka namalowała „Rodzinkę”. Konkurencja była duża, na konkurs wpłynęło 571 prac plastycznych z 184 szkół naszej diecezji. Gratulujemy młodym artystom ! 

 

PostHeaderIcon Konkurs Recytatorski Poezji Jenieckiej

KONKURS RECYTATORSKI POEZJI JENIECKIEJ 
W Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach 12.04.2013 roku odbyła się XXI edycja Konkursu Recytatorskiego Poezji Jenieckiej  „Nie  traćmy pamięci”. Naszą szkołę reprezentowały: Zosia Chrobak i Julia Roemer pod opieką pani Katarzyny Trojanowskiej. W konkursie wzięło udział 77 uczestników z całego województwa. W oczekiwaniu na werdykt jury można było zwiedzić tereny poobozowe i zapoznać się z historią Łambinowic.

 

PostHeaderIcon SPELLING BEE 2013R.

SPELLING BEE
W dniu 11.04.2013
uczniowie naszej szkoły, którzy najlepiej napisali dyktando z języka angielskiego, przygotowane przez nauczycieli PG4 wzięli udział w konkursie SPELLING BEE dla klas szóstych. Wszystkie zadania przygotowane były na tablicy interaktywnej i sprawdzały znajomość alfabetu angielskiego. Nasi uczniowie dzielnie walczyli, ale niestety, nie doszli do finału. Głowa do góry!

 

 

 

PostHeaderIcon Opolskie Młode Talenty 2013r.

OPOLSKIE MŁODE TALENTY!
W pierwszej edycji Festiwalu Artystycznego OPOLSKIE MŁODE TALENTY, który odbył się 12 kwietnia w Młodzieżowym Domu Kultury  w kategorii plastycznej naszą szkołę reprezentowały: Helena Szweda z kl.1a i Ewa Kozieł z kl.5a. Podczas konkursu każdy uczestnik wykonał pracę na dowolny temat   w wybranej przez siebie technice plastycznej.  Ewa Kozieł   została  laureatką  w kategorii plastycznej.

 

PostHeaderIcon Wojewódzki Konkurs Historyczny 2013r.

WOJEWÓDZKI KONKURS HISTORYCZNY
Laureatką Wojewódzkiego Konkursu Historycznego została Julia Papierz Gratulacje. Finalistami Wojewódzkiego Konkursu Historycznego zostali: Julia Papierz klasa VIa, Jakub Witelus klasa VIb  Gratulacje. 
 

 

 

PostHeaderIcon Konkurs Wiedzy Matematyczno-Przyrodniczej o puchar Dyrektora PG 4

KONKURS MATEMATYCZNO–PRZYRODNICZY
Dnia 13 marca 2013r. w PG 4
odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Matematyczno – Przyrodniczej  pod hasłem „Energia wokół nas” dla uczniów klas szóstych. Z naszej szkoły w konkursie wzięła udział drużyna trzyosobowa w składzie: Julia Jasińska, Oliwia Wieczorek i Maciej Karawan.

 

Więcej…

 

PostHeaderIcon VI Konkurs o puchar Dyrektora PG 5

VI KONKURS O PUCHAR DYREKTORA PG 5
W  dniu 13.03.2013
w PG nr5 odbył się VI Międzyszkolny Konkurs o Puchar Dyrektora. Był to konkurs matematyczny ale w języku angielskim. W potyczkach wzięli udział nasi uczniowie: Agnieszka Dulas, Jakub Witelus i Jakub Kaziszyn.  Pierwsza część konkursu to indywidualne rozwiązywanie 20 zadań, druga część – zespołowa. Uczniowie naszej szkoły zajęli drugie miejsce. Gratulujemy!

 

PostHeaderIcon IV Międzyszkolny Festiwal Piosenki Zimowej i Świątecznej 2012r.

IV MIĘDZYSZKOLNY FESTIWAL PIOSENKI ZIMOWEJ I ŚWIĄTECZNEJ
Dnia 12 grudnia 2012 roku w PSP nr 5 w Opolu
odbył się czwarty Międzyszkolny Festiwal Piosenki Zimowej i Świątecznej. Naszą szkołę reprezentowali soliści i zespół wokalny Dylemat. Dzieci z różnych szkół Opolszczyzny w miłej, świątecznej atmosferze śpiewały piosenki o tematyce zimowej oraz kolędy. Wszyscy nasi wykonawcy zostali nagrodzeni:

 

Więcej…

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 9
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama