PostHeaderIcon Konkursy

PostHeaderIcon Klub Odkrywców Przyrody- konkurs: „Skrzynki ekobadacza”

W grudniu 2014r. uczniowie Klubu Odkrywców Przyrody wzięli udział  konkursie: „Skrzynki ekobadacza” organizowanym w ramach projektu: „Fascynujący świat nauki i technologii” realizowanego prze Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu.  Celem konkursu było zbadanie jakości wody w naszej szkole wykorzystując  pomoce znajdujące się w Skrzynkach  Ekobadacza.  Udział w konkursie był okazją  do  odkrywania zdolności naukowych,  oraz  wykorzystywania umiejętności  pracy w grupie. Uczniowi zostali wyróżnieni  i nagrodzeni. Nagrody zostaną wręczone uczniom na „Spotkaniu z przyrodą” .

 

PostHeaderIcon Wyniki zawodników w sezonie 2014/2015

Wyniki zawodników w sezonie 2014/2015

Zawodniczki: Sonia Rup, Patrycja Pelon

 

 

 

Więcej…

 

PostHeaderIcon Opolski Międzygimnazjalny Konkurs Informatyczny "Moja podróż - Świat w podróży"

 

Opolski Międzygimnazjalny Konkurs Informatyczny "Moja podróż - Świat w podróży", odbył się w piątek 05.12.2014 r. w Publicznym Gimnazjum Nr 4 w Opolu. Był zorganizowany przez PG 4 w Opolu i MODN Opole. Gościem specjalnym w tym roku szkolnym był p.Olgierd Neyman. Naszą szkołę reprezentowała Joanna Dulas, Julia Jura, Wiktoria Zawadzka z klasy 6A. Joanna Dulas z klasy 6A zajęła II miejsce w konkursie otrzymała dyplom oraz nagrody. Gratulujemy sukcesu!!!

 

 

PostHeaderIcon „Kocham Cię Europo” to międzyszkolny konkurs z wiedzy o Unii Europejskiej

 

„Kocham Cię Europo” to międzyszkolny konkurs z wiedzy o Unii Europejskiej organizowany przez Publiczne Gimnazjum nr 5 w Opolu. W tym roku Joanna Dulas i Grzegorz Turczyński pod opieką mgr Katarzyny Trojanowskiej zdobyli III miejsce w konkursie. Konkurs ten to dobra okazja do sprawdzenia swojej wiedzy, świetna zabawa oraz możliwość poznania szkoły gimnazjalnej.

 

PostHeaderIcon Międzyszkolny Konkurs Plastyczno-Recytatorski

26 listopada 2014 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 21 w Opolu odbył się Międzyszkolny Konkurs Plastyczno-Recytatorski „Brzechwa Dzieciom”. Jego uczestnikami byli uczniowie klas I –III. Naszą szkołę reprezentowała Magdalena Piechota z III B, która wzięła udział w I kategorii konkursu – recytacja wybranego wiersza z poezji dziecięcej Jana Brzechwy. Magda zaprezentowała się znakomicie, płynnie i z wielką ekspresją wydeklamowała wiersz pt. „Chrząszcz”. Do konkursu przygotowywała ją Pani Katarzyna Skrzyszowska, a kapitalny strój chrząszcza uszyła dla niej Pani Iwona Bartnicka. Naszej uczennicy życzymy dalszych recytatorskich sukcesów!

 

PostHeaderIcon Międzyszkolny Konkurs Wiedzy i Erudycji „Omnibus”

Po raz pierwszy wzięliśmy udział w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy i Erudycji „Omnibus” organizowanym dla uczniów szkół podstawowych przez Publiczne Gimnazjum nr 8 w Opolu z okazji Dnia Patrona – Marszałka Józefa Piłsudskiego i Dnia Niepodległości. Dwuosobowe drużyny przeszły w pierwszym etapie test pisemny, który miał wszechstronny charakter i obejmował zakres nauczania wszystkich przedmiotów. W drugim etapie odpowiadały na pytania z różnych dziedzin, wykraczające poza zakres wiedzy szkolnej. Nas reprezentowali Grzegorz Turczyński z kl. VI a i Jakub Golik z kl. VI b. i zajęli piąte miejsce.   

 

PostHeaderIcon Konkurs Opole kredką rysowane

Marta Łuszczyńska kl.3a i Patrycja Pawełczak kl.4b zostały laureatkami konkursu Opole kredką rysowane. Ich prace można oglądać na wystawie w Młodzieżowym Domu Kultury. Gratulujemy !!!

 

PostHeaderIcon Międzyszkolny Konkurs Polskiej Poezji Patriotycznej

Po raz jedenasty odbyły się w naszej szkole eliminacje do Międzyszkolnego Konkursu Polskiej Poezji Patriotycznej. O przejście do kolejnego etapu walczyło sześcioro uczniów z oryginalnymi utworami, których w poprzednich edycjach nie mieliśmy okazji wysłuchać :

 

 

Więcej…

 

PostHeaderIcon Eliminacje do Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego

Eliminacje do Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego. Uwaga wielbiciele języka angielskiego! 17 listopada o godzinie 13:40 w sali numer 31 odbędą się szkolne eliminacje do Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego. O szczegóły pytajcie swoich nauczycieli przedmiotu. W szkolnych eliminacjach do Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego udział wzięło aż 26 uczniów. Minimum kwalifikacyjne osiągnęło 75% osiągnęło czworo uczniów: Asia i Grześ z klasy VIa, Ada z VIb i Michał z Va. Trzymamy za nich kciuki w styczniu podczas eliminacji gminnych.

 

PostHeaderIcon Śladami bohaterów z Westerplatte

 

Krzysztof Krukowski zajął  I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie na prezentację multimedialną „Śladami bohaterów z Westerplatte” zorganizowanym z okazji XXXI Ogólnopolskiego Sympozjum Klubu Szkół Westerplatte. Nagrodę odbierał osobiście z rąk prezesa Klubu Szkół Westerplatte pana Adama Szatkowskiego  w czasie sympozjum dnia 29 maja 2014 roku w Kielcach. GRATULACJE!!!

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 11
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama