PostHeaderIcon Konkursy

PostHeaderIcon Quiz kulturowy o Wielkiej Brytanii HERBATKA U KRÓLOWEJ

W dniu 28.05.2015 roku w naszej szkole przeprowadzony został quiz kulturowy o Wielkiej Brytanii HERBATKA U KRÓLOWEJ.
W konkursie wzięli udział uczniowie klas czwartych. Wszyscy biorący udział w konkursie wykazali się bogatą wiedzą na temat Wielkiej Brytanii, Londynu i rodziny królewskiej. GRATULUJEMY!

 

 

Pierwsze miejsce zajęła uczennica klasy IVa ALICJA MACHALSKA.
Miejsce drugie – uczennica klasy IVb  MAGDALENA MIKŁUSZKA
Trzecie miejsce – uczennica klasy IVb ANGELIKA GAWLIK oraz  uczeń klasy IVc PATRYK BARAN

 

PostHeaderIcon Konkurs matematyczny „Mistrz tabliczki mnożenia”

Międzyszkolny Konkurs Matematyczny: „MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA”
W tym roku szkolny po raz drugi nasza szkoła uczestniczyła w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym: „Mistrz Tabliczki Mnożenia”. Konkurs ten przeznaczony jest dla uczniów klas IV. Zadania rozwiązywane przez uczniów dotyczyły zastosowania tabliczki mnożenia do rozwiązywania ciekawych zadań, w tym ułożenia domina matematycznego, rozwiązania krzyżówek i rebusów matematycznych, zadań typu prawda/fałsz. Konkurs ma na celu: rozwijanie zainteresowań matematycznych uczniów, inspirowanie do odkrywania i rozwiązywania problemów matematycznych, kształcenie umiejętności wykorzystania w praktyce rachunków pamięciowych, rozwiązywanie ciekawych, nietypowych zadań matematycznych oraz możliwość sprawdzenia się uczestników konkursu podczas rywalizacji z rówieśnikami. Konkurs składał się z trzech etapach szkolnych. Z etapów szkolnych najwięcej punktów otrzymała uczennica klasy 4b Magdalena Rudy, która reprezentowała naszą szkołę 15 kwietnia w etapie międzyszkolnym. W tym etapie brało udział 26 szkół. Po zaciętej dogrywce Magda zajęła ostatecznie trzecie miejsce. Madzi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w konkursach matematycznych!

 

PostHeaderIcon Międzyszkolny Konkurs Fotograficzny 2015r.

W tym roku szkolnym już po raz dziesiąty braliśmy udział w  Międzyszkolnym Konkursie Fotograficznym. Temat brzmiał „Zjawiskowe niebo”. Wśród 182 przepięknych zdjęć od 63 uczestników z opolskich szkół  oraz pod opolskich gmin. 28 kwietnia 2015 r. odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu połączone z wręczeniem dyplomów oraz nagród. Profesjonalne jury wyróżniło 12 prac. I miejsce w kategorii kl. 4-6 zdobyła uczennica 6a PSP 1 w Opolu Ania Szyndler. Brawo!!!

 

PostHeaderIcon Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii i Krajach Anglojęzycznych

Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii i  Krajach Anglojęzycznych to konkurs, którego etap szkolny cieszył się wielkim zainteresowaniem ze strony uczniów. Wzięło w nim udział ponad 20 dziewcząt i chłopców z klas IV-VI. Szkolne eliminacje wygrali Ala Machalska z klasy IVa, Janek Machalski z klasy Vb i Ada Kępczyńska z klasy VIb.  W dniu 15 kwietnia będą reprezentować naszą szkołę na finale wojewódzkim-trzymamy za nich kciuki!

 

PostHeaderIcon Konkurs o Puchar Dyrektora PG 5” w Opolu

10 kwietnia 2015r. uczniowie naszej szkoły reprezentowali PSP 1 w „Konkursie o Puchar Dyrektora PG 5” w Opolu. Konkurs pozwalał wykazać się umiejętnościami w zakresie matematyki i języka angielskiego. Uczniowie rozwiązywali zadania matematyczne, których treść przedstawiona była w języku angielskim. Z 6b szkołę reprezentowali Kuba Golik i Filip Martyna, a z 6a Asia Dulas.

 

PostHeaderIcon Wojewódzki Konkurs Plastyczny

Tomasz Konon kl.5a został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego Projekt Kartki Wielkanocnej.  Na konkurs wpłynęło kilkaset prac z całego województwa . Nasz  uczeń  znalazł się wśród laureatów, a jego projekt można oglądać  na wystawie w MDK.  GRATULUJEMY!

 

PostHeaderIcon II Powiatowe Dyktando Języka Angielskiego

W same walentynki  14 lutego czworo  naszych uczniów będzie brało  udział w finale II Powiatowego Dyktanda z Języka Angielskiego. Trzymamy kciuki za Vivien Kryniewską, Joasię Dulas, Adę Kępczyńską i Grzesia Turczyńskiego.

 

 

 

PostHeaderIcon Wyniki konkursu: „Zbieraj baterie-chroń środowisko”

Wyniki konkursu: „Zbieraj baterie chroń środowisko”. Nasza szkoła była jedną  ze 132 placówek, które przystąpiły  do konkursu,  organizowanego przez  Marszałka  Województwa Opolskiego. Od 17 listopada do 28 listopada dzieci zbierały zużyte baterie i akumulatory.  Celem konkursu było podnoszenie świadomości ekologicznej  w zakresie postępowania z odpadami w postaci  zużytych baterii i akumulatorów. W ramach konkursu „Zbieraj baterie - chroń środowisko” zostało zebranych 14 081,1 kg zużytych baterii i zużytych akumulatorów (przenośnych) z terenu województwa opolskiego.

 

Więcej…

 

PostHeaderIcon Klub Odkrywców Przyrody- konkurs: „Skrzynki ekobadacza”

W grudniu 2014r. uczniowie Klubu Odkrywców Przyrody wzięli udział  konkursie: „Skrzynki ekobadacza” organizowanym w ramach projektu: „Fascynujący świat nauki i technologii” realizowanego prze Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu.  Celem konkursu było zbadanie jakości wody w naszej szkole wykorzystując  pomoce znajdujące się w Skrzynkach  Ekobadacza.  Udział w konkursie był okazją  do  odkrywania zdolności naukowych,  oraz  wykorzystywania umiejętności  pracy w grupie. Uczniowi zostali wyróżnieni  i nagrodzeni. Nagrody zostaną wręczone uczniom na „Spotkaniu z przyrodą” .

 

PostHeaderIcon Wyniki zawodników w sezonie 2014/2015

Wyniki zawodników w sezonie 2014/2015

Zawodniczki: Sonia Rup, Patrycja Pelon

 

 

 

Więcej…

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 12