Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Nasza szkoła jest najlepsza

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Opolu

im. Obrońców Westerplatte

Wyszukaj

Konkursy

X FESTIWAL PIOSENKI OBCOJEZYCZNEJ ŚPIEWAJMY RAZEM
Dnia 23 lutego 2016r. roku w PSP nr 5 w Opolu odbył się X Festiwal Piosenki Obcojęzycznej, na który przyjechały zespoły wokalne i soliści z województwa opolskiego. Naszą szkołę z sukcesami reprezentowały dwie grupy wokalne:

 

 

Czytaj więcej: X FESTIWAL PIOSENKI OBCOJEZYCZNEJ ŚPIEWAJMY RAZEM 

VI Konkurs Kultury Niemieckiej
02.06.2016  pojechała drużyna z naszej szkoły w składzie: Julia Kowalczyk, Wiktoria Gawin (obie z VIa), Magdalena Mikłuszka i Magdalena Rudy (obie z Vb) na "VI Konkurs Kultury Niemieckiej” dla szkół podstawowych Miasta Opola. Nasza drużyna zajęła III miejsce!!! Dziewczyny musiały  samodzielnie rozwiązać test , a później w drużynie odpowiedzieć jeszcze na 10 pytań. Pytania były bardzo trudne i trzeba było wykazać się dużą znajomością wiedzy o Niemczech. Bardzo gorąco gratuluję naszym dziewczynom!!! Super!!!

12 stycznia Julia Kowalczyk, Wiktoria Gawin, Jan Machalski, uczniowie klas VI a i VI b zdobyli III miejsce w V Opolskim Konkursie „Potyczki językowe szóstoklasistów” organizowanym prze PG nr 5 w Opolu. Zadania były trudne, musieli rozpoznać i poprawić błędy językowe, wykazać się znajomością związków frazeologicznych, wykonać zadanie ortograficzne i uzupełnić krzyżówkę. 

10 grudnia 2015r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie: „Człowiek – Zdrowie – Środowisko”, którego organizatorem była PSP nr 14 w Opolu. Miał on na celu kształtowanie postaw dbałości o zdrowie, rozwijanie wrażliwości na problemy zdrowotne człowieka w otaczającym go środowisku oraz popularyzowanie wiedzy przyrodniczej. Naszą szkołę reprezentował Michał Czerezdrecki z kl. V c  i Zuzanna Wójt z kl. VI a, którzy uzyskali największą liczbę punktów rozwiązując test na etapie szkolnym.  Etap finałowy przeprowadzany był na takich samych zasadach jak telewizyjny turniej „1 z 10”. Nasi uczniowie godnie reprezentowali szkołę,  Michałowi Czerezdreckiemu zabrakło trochę szczęścia, aby dostać się do ścisłej trzyosobowej czołówki, zajął 4 miejsce. Wszyscy uczestnicy finału otrzymali pamiątkowe dyplomy i plecaki. Gratulujemy!

Michał Marciniak z klasy 6a zajął III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literacko-Artystycznym w kategorii „Najlepsza praca literacka”.Gratulujemy!!! Opiekun: p. Danuta Górska.
Dlaczego to właśnie miś zasłużył sobie na miano ulubionej zabawki dziecięcej? Jaka jest jego historia? Nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Rudnie wraz z dziećmi poszukiwali odpowiedzi na te pytania. Już po raz trzeci pracownicy tej placówki edukacyjnej zaprosili uczniów klas IV-VI szkół podstawowych z całego kraju do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Literacko-Artystycznym pt. „Magiczny świat zabawek” pod patronatem honorowym: Marka Michalaka - Rzecznika Praw Dziecka, Krzysztofa Obrzuta - Wójta Gminy Rudziniec, Stanisława Fabera - Śląskiego Kuratora Oświaty, Waldemara Dombka - Starosty Gliwickiego, Jana Spałka - Nadleśniczego Nadleśnictwa Rudziniec, Regionalnego Ośrodka Metodyczno-Edukacyjnego „Metis” w Katowicach, Gminnego Ośrodka Kultury Rudziniec oraz Stowarzyszenia na Rzecz Odnowy i Rozwoju Lokalnego Sołectwa Rudno.

Czytaj więcej: Ogólnopolski konkurs literacko-artystyczny-"Magiczny świat zabawek"

W tym roku  trójka naszych uczniów wzięła udział w Wojewódzkim Dyktandzie z Języka Niemieckiego, który odbył się w Walcach dnia 19.10.2015. Uczniowie, którzy wzięli udział to: Magdalena Mikłuszka kl.Vb, Magdalena Rudy kl.Vb, Jan Machalski kl.VIb. SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

 

 

 

Czytaj więcej: Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego

W miejsko-gminnym etapie Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego naszą szkołę reprezentować będą Michał Marciniak z klasy VIa, Jan Machalski z klasy VIb, Magdalena Mikłuszka z klasy Vb i Mikołaj Bartnicki  z klasy Vc. Gratulujemy i trzymamy kciuki 7 stycznia 2016.

Szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego odbędzie się 20 listopada 2015 o godzinie 13:30 w sali 36. Regulamin Konkursu dostępny jest na stronie  opolskiego  MDK mdk.opole.pl/strony/konkursy-przedmiotowe.

Wojewódzki Konkurs Piosenki Polskiej  „Mikrofon i ty”. Dnia 18.05.2015 w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Opolu odbył się Wojewódzki Konkurs Piosenki Polskiej. Soliści, duety i zespoły wokalne z województwa opolskiego prezentowały polskie przeboje w różnych aranżacjach.

 

 

 

Czytaj więcej: Wojewódzki Konkurs Piosenki Polskiej  „Mikrofon i ty”

Joanna Dulas z klasy  VI A zdobyła  wyróżnienie w opolskim konkursie historycznym na najlepszą prezentację multimedialną  „Jestem Polakiem i kocham swój kraj”. Dnia 16 czerwca 2015 roku odbyło się uroczyste wręczenie nagród  w Studenckim Centrum Kultury. Honorowy patronat nad konkursem objął poseł Parlamentu Europejskiego Kazimierz Michał Ujazdowski. Zadaniem uczestników było stworzenie samodzielnej prezentacji multimedialnej na temat: „Polska i Polacy podczas II wojny światowej”. Komisja konkursowa najwyżej oceniła prace, które charakteryzowały się oryginalnością, samodzielnością, innowacyjnością oraz różnorodnością zamieszczonych treści i materiałów. Spośród ponad stu nadesłanych prac wyłoniono zwycięzców w każdej kategorii wiekowej. Gratulacje!!!

Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej You Can Sing. Język angielski stał się tak popularny, że Społeczna Szkoła TAK zorganizowała na scenie opolskiego MDK Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej You Can Sing. Impreza odbyła się 15.06.2015. Uczniowie z opolskich szkół śpiewali znane piosenki w języku angielskim.

 

 

 

Czytaj więcej: Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej You Can Sing

SZKOŁA MISTRZÓW PROGRAMOWANIA

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Obrońców Westerplatte w Opolu
ul. Reymonta 43, 45-072 Opole
tel./fax 77 454 28 89

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 1 w Opolu Rights Reserved.