PostHeaderIcon Konkursy

PostHeaderIcon V Opolski Konkurs „Potyczki językowe szóstoklasistów”

12 stycznia Julia Kowalczyk, Wiktoria Gawin, Jan Machalski, uczniowie klas VI a i VI b zdobyli III miejsce w V Opolskim Konkursie „Potyczki językowe szóstoklasistów” organizowanym prze PG nr 5 w Opolu. Zadania były trudne, musieli rozpoznać i poprawić błędy językowe, wykazać się znajomością związków frazeologicznych, wykonać zadanie ortograficzne i uzupełnić krzyżówkę. 

 

PostHeaderIcon Konkurs: „Człowiek – Zdrowie – Środowisko”

10 grudnia 2015r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie: „Człowiek – Zdrowie – Środowisko”, którego organizatorem była PSP nr 14 w Opolu. Miał on na celu kształtowanie postaw dbałości o zdrowie, rozwijanie wrażliwości na problemy zdrowotne człowieka w otaczającym go środowisku oraz popularyzowanie wiedzy przyrodniczej. Naszą szkołę reprezentował Michał Czerezdrecki z kl. V c  i Zuzanna Wójt z kl. VI a, którzy uzyskali największą liczbę punktów rozwiązując test na etapie szkolnym.  Etap finałowy przeprowadzany był na takich samych zasadach jak telewizyjny turniej „1 z 10”. Nasi uczniowie godnie reprezentowali szkołę,  Michałowi Czerezdreckiemu zabrakło trochę szczęścia, aby dostać się do ścisłej trzyosobowej czołówki, zajął 4 miejsce. Wszyscy uczestnicy finału otrzymali pamiątkowe dyplomy i plecaki. Gratulujemy!

 

PostHeaderIcon Ogólnopolski konkurs literacko-artystyczny-"Magiczny świat zabawek"

Michał Marciniak z klasy 6a zajął III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literacko-Artystycznym w kategorii „Najlepsza praca literacka”.Gratulujemy!!! Opiekun: p. Danuta Górska.
Dlaczego to właśnie miś zasłużył sobie na miano ulubionej zabawki dziecięcej? Jaka jest jego historia? Nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Rudnie wraz z dziećmi poszukiwali odpowiedzi na te pytania. Już po raz trzeci pracownicy tej placówki edukacyjnej zaprosili uczniów klas IV-VI szkół podstawowych z całego kraju do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Literacko-Artystycznym pt. „Magiczny świat zabawek” pod patronatem honorowym: Marka Michalaka - Rzecznika Praw Dziecka, Krzysztofa Obrzuta - Wójta Gminy Rudziniec, Stanisława Fabera - Śląskiego Kuratora Oświaty, Waldemara Dombka - Starosty Gliwickiego, Jana Spałka - Nadleśniczego Nadleśnictwa Rudziniec, Regionalnego Ośrodka Metodyczno-Edukacyjnego „Metis” w Katowicach, Gminnego Ośrodka Kultury Rudziniec oraz Stowarzyszenia na Rzecz Odnowy i Rozwoju Lokalnego Sołectwa Rudno.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego

W tym roku  trójka naszych uczniów wzięła udział w Wojewódzkim Dyktandzie z Języka Niemieckiego, który odbył się w Walcach dnia 19.10.2015. Uczniowie, którzy wzięli udział to: Magdalena Mikłuszka kl.Vb, Magdalena Rudy kl.Vb, Jan Machalski kl.VIb. SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

 

 

 

Więcej…

 

PostHeaderIcon Miejsko-gminny etap Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego

W miejsko-gminnym etapie Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego naszą szkołę reprezentować będą Michał Marciniak z klasy VIa, Jan Machalski z klasy VIb, Magdalena Mikłuszka z klasy Vb i Mikołaj Bartnicki  z klasy Vc. Gratulujemy i trzymamy kciuki 7 stycznia 2016.

Szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego odbędzie się 20 listopada 2015 o godzinie 13:30 w sali 36. Regulamin Konkursu dostępny jest na stronie  opolskiego  MDK mdk.opole.pl/strony/konkursy-przedmiotowe.

 

PostHeaderIcon Wojewódzki Konkurs Piosenki Polskiej „Mikrofon i ty”

Wojewódzki Konkurs Piosenki Polskiej  „Mikrofon i ty”. Dnia 18.05.2015 w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Opolu odbył się Wojewódzki Konkurs Piosenki Polskiej. Soliści, duety i zespoły wokalne z województwa opolskiego prezentowały polskie przeboje w różnych aranżacjach.

 

 

 

Więcej…

 

PostHeaderIcon Konkurs: „Jestem Polakiem i kocham swój kraj” 2015r.

Joanna Dulas z klasy  VI A zdobyła  wyróżnienie w opolskim konkursie historycznym na najlepszą prezentację multimedialną  „Jestem Polakiem i kocham swój kraj”. Dnia 16 czerwca 2015 roku odbyło się uroczyste wręczenie nagród  w Studenckim Centrum Kultury. Honorowy patronat nad konkursem objął poseł Parlamentu Europejskiego Kazimierz Michał Ujazdowski. Zadaniem uczestników było stworzenie samodzielnej prezentacji multimedialnej na temat: „Polska i Polacy podczas II wojny światowej”. Komisja konkursowa najwyżej oceniła prace, które charakteryzowały się oryginalnością, samodzielnością, innowacyjnością oraz różnorodnością zamieszczonych treści i materiałów. Spośród ponad stu nadesłanych prac wyłoniono zwycięzców w każdej kategorii wiekowej. Gratulacje!!!

 

PostHeaderIcon Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej You Can Sing

Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej You Can Sing. Język angielski stał się tak popularny, że Społeczna Szkoła TAK zorganizowała na scenie opolskiego MDK Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej You Can Sing. Impreza odbyła się 15.06.2015. Uczniowie z opolskich szkół śpiewali znane piosenki w języku angielskim.

 

 

 

Więcej…

 

PostHeaderIcon Konkurs recytatorski prozy i poezji w języku angielskim 2015r.

W środę 10.06.2015 r. w Młodzieżowym Domu Kultury odbył się 10. WOJEWÓDZKI KONKURS RECYTATORSKI PROZY I POEZJI  W JĘZYKU ANGIELSKIM DLA DZIECI. Naszą szkołę reprezentowały cztery uczennice: NATALIA NOWOSIELECKA – KL. II A  i ZOFIA SKAŁUBA- KL. III A – w kategorii klas I-III NATALIA KURDZIEKO – KL.VI B  i MARIA MIKZIŃSKA – KL.VI A – w kategorii klas IV-VI.Wszystkie uczennice wykazały się świetnym przygotowaniem, grą aktorską, doskonałą wymową. A przede wszystkim odwagą. Otrzymały dyplomy za uczestnictwo w tym trudnym konkursie. Serdecznie gratulujemy!

 

PostHeaderIcon Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży 2015r.

Nasza uczennica Oliwia Woźniak z klasy 5b została laureatką eliminacji na szczeblu wojewódzkim Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży „Bezpieczeństwo i rozwaga – tego od Ciebie każdy wymaga!" W swojej grupie wiekowej zajęła II miejsce ,a nagrodzone prace wezmą udział w finale ogólnopolskim. Laureaci Konkursu odebrali z rąk wojewody opolskiego Ryszarda Wilczyńskiego nagrody w XVII edycji rysunkowej rywalizacji. Po uroczystym wręczeniu nagród młodzi artyści zwiedzali podziemia  Urzędu Wojewódzkiego, gdzie znajduje się ekspozycja dotycząca Obrony Cywilnej z lat 80-tych oraz odwiedzili wieżę Piastowską. Oliwii Gratulujemy!!!

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 12