PostHeaderIcon Konkursy

PostHeaderIcon Wojewódzki Konkurs Piosenki Polskiej „Mikrofon i ty”

Wojewódzki Konkurs Piosenki Polskiej  „Mikrofon i ty”. Dnia 18.05.2015 w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Opolu odbył się Wojewódzki Konkurs Piosenki Polskiej. Soliści, duety i zespoły wokalne z województwa opolskiego prezentowały polskie przeboje w różnych aranżacjach.

 

 

 

Więcej…

 

PostHeaderIcon Konkurs: „Jestem Polakiem i kocham swój kraj” 2015r.

Joanna Dulas z klasy  VI A zdobyła  wyróżnienie w opolskim konkursie historycznym na najlepszą prezentację multimedialną  „Jestem Polakiem i kocham swój kraj”. Dnia 16 czerwca 2015 roku odbyło się uroczyste wręczenie nagród  w Studenckim Centrum Kultury. Honorowy patronat nad konkursem objął poseł Parlamentu Europejskiego Kazimierz Michał Ujazdowski. Zadaniem uczestników było stworzenie samodzielnej prezentacji multimedialnej na temat: „Polska i Polacy podczas II wojny światowej”. Komisja konkursowa najwyżej oceniła prace, które charakteryzowały się oryginalnością, samodzielnością, innowacyjnością oraz różnorodnością zamieszczonych treści i materiałów. Spośród ponad stu nadesłanych prac wyłoniono zwycięzców w każdej kategorii wiekowej. Gratulacje!!!

 

PostHeaderIcon Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej You Can Sing

Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej You Can Sing. Język angielski stał się tak popularny, że Społeczna Szkoła TAK zorganizowała na scenie opolskiego MDK Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej You Can Sing. Impreza odbyła się 15.06.2015. Uczniowie z opolskich szkół śpiewali znane piosenki w języku angielskim.

 

 

 

Więcej…

 

PostHeaderIcon Konkurs recytatorski prozy i poezji w języku angielskim 2015r.

W środę 10.06.2015 r. w Młodzieżowym Domu Kultury odbył się 10. WOJEWÓDZKI KONKURS RECYTATORSKI PROZY I POEZJI  W JĘZYKU ANGIELSKIM DLA DZIECI. Naszą szkołę reprezentowały cztery uczennice: NATALIA NOWOSIELECKA – KL. II A  i ZOFIA SKAŁUBA- KL. III A – w kategorii klas I-III NATALIA KURDZIEKO – KL.VI B  i MARIA MIKZIŃSKA – KL.VI A – w kategorii klas IV-VI.Wszystkie uczennice wykazały się świetnym przygotowaniem, grą aktorską, doskonałą wymową. A przede wszystkim odwagą. Otrzymały dyplomy za uczestnictwo w tym trudnym konkursie. Serdecznie gratulujemy!

 

PostHeaderIcon Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży 2015r.

Nasza uczennica Oliwia Woźniak z klasy 5b została laureatką eliminacji na szczeblu wojewódzkim Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży „Bezpieczeństwo i rozwaga – tego od Ciebie każdy wymaga!" W swojej grupie wiekowej zajęła II miejsce ,a nagrodzone prace wezmą udział w finale ogólnopolskim. Laureaci Konkursu odebrali z rąk wojewody opolskiego Ryszarda Wilczyńskiego nagrody w XVII edycji rysunkowej rywalizacji. Po uroczystym wręczeniu nagród młodzi artyści zwiedzali podziemia  Urzędu Wojewódzkiego, gdzie znajduje się ekspozycja dotycząca Obrony Cywilnej z lat 80-tych oraz odwiedzili wieżę Piastowską. Oliwii Gratulujemy!!!

 

PostHeaderIcon Quiz kulturowy o Wielkiej Brytanii HERBATKA U KRÓLOWEJ

W dniu 28.05.2015 roku w naszej szkole przeprowadzony został quiz kulturowy o Wielkiej Brytanii HERBATKA U KRÓLOWEJ.
W konkursie wzięli udział uczniowie klas czwartych. Wszyscy biorący udział w konkursie wykazali się bogatą wiedzą na temat Wielkiej Brytanii, Londynu i rodziny królewskiej. GRATULUJEMY!

 

 

Pierwsze miejsce zajęła uczennica klasy IVa ALICJA MACHALSKA.
Miejsce drugie – uczennica klasy IVb  MAGDALENA MIKŁUSZKA
Trzecie miejsce – uczennica klasy IVb ANGELIKA GAWLIK oraz  uczeń klasy IVc PATRYK BARAN

 

PostHeaderIcon Konkurs matematyczny „Mistrz tabliczki mnożenia”

Międzyszkolny Konkurs Matematyczny: „MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA”
W tym roku szkolny po raz drugi nasza szkoła uczestniczyła w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym: „Mistrz Tabliczki Mnożenia”. Konkurs ten przeznaczony jest dla uczniów klas IV. Zadania rozwiązywane przez uczniów dotyczyły zastosowania tabliczki mnożenia do rozwiązywania ciekawych zadań, w tym ułożenia domina matematycznego, rozwiązania krzyżówek i rebusów matematycznych, zadań typu prawda/fałsz. Konkurs ma na celu: rozwijanie zainteresowań matematycznych uczniów, inspirowanie do odkrywania i rozwiązywania problemów matematycznych, kształcenie umiejętności wykorzystania w praktyce rachunków pamięciowych, rozwiązywanie ciekawych, nietypowych zadań matematycznych oraz możliwość sprawdzenia się uczestników konkursu podczas rywalizacji z rówieśnikami. Konkurs składał się z trzech etapach szkolnych. Z etapów szkolnych najwięcej punktów otrzymała uczennica klasy 4b Magdalena Rudy, która reprezentowała naszą szkołę 15 kwietnia w etapie międzyszkolnym. W tym etapie brało udział 26 szkół. Po zaciętej dogrywce Magda zajęła ostatecznie trzecie miejsce. Madzi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w konkursach matematycznych!

 

PostHeaderIcon Międzyszkolny Konkurs Fotograficzny 2015r.

W tym roku szkolnym już po raz dziesiąty braliśmy udział w  Międzyszkolnym Konkursie Fotograficznym. Temat brzmiał „Zjawiskowe niebo”. Wśród 182 przepięknych zdjęć od 63 uczestników z opolskich szkół  oraz pod opolskich gmin. 28 kwietnia 2015 r. odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu połączone z wręczeniem dyplomów oraz nagród. Profesjonalne jury wyróżniło 12 prac. I miejsce w kategorii kl. 4-6 zdobyła uczennica 6a PSP 1 w Opolu Ania Szyndler. Brawo!!!

 

PostHeaderIcon Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii i Krajach Anglojęzycznych

Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii i  Krajach Anglojęzycznych to konkurs, którego etap szkolny cieszył się wielkim zainteresowaniem ze strony uczniów. Wzięło w nim udział ponad 20 dziewcząt i chłopców z klas IV-VI. Szkolne eliminacje wygrali Ala Machalska z klasy IVa, Janek Machalski z klasy Vb i Ada Kępczyńska z klasy VIb.  W dniu 15 kwietnia będą reprezentować naszą szkołę na finale wojewódzkim-trzymamy za nich kciuki!

 

PostHeaderIcon Konkurs o Puchar Dyrektora PG 5” w Opolu

10 kwietnia 2015r. uczniowie naszej szkoły reprezentowali PSP 1 w „Konkursie o Puchar Dyrektora PG 5” w Opolu. Konkurs pozwalał wykazać się umiejętnościami w zakresie matematyki i języka angielskiego. Uczniowie rozwiązywali zadania matematyczne, których treść przedstawiona była w języku angielskim. Z 6b szkołę reprezentowali Kuba Golik i Filip Martyna, a z 6a Asia Dulas.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 11