PostHeaderIcon Konkursy

PostHeaderIcon KONKURS RECYTATORSKI – „Młodzież recytuje poezję w języku niemieckim”

KONKURS RECYTATORSKI – „Młodzież recytuje poezję w języku niemieckim”. Dnia 11.04.2016 roku w naszej szkole odbył się szkolny etap Konkursu Recytatorskiego w języku niemieckim. W etapie szkolnym brało udział 6 uczniów naszej szkoły. Do etapu miejskiego zakwalifikowali się następujący uczniowie:

 

 

Więcej…

 

PostHeaderIcon Finał Konkursu Wiedzy o Wielkiej Brytanii i Krajach Anglojęzycznych

W wyniku szkolnych eliminacji do Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Wielkiej Brytanii i Krajach Anglojęzycznych naszą szkołę  reprezentowali Paweł Gałwa z klasy IVa, Mikołaj Bartnicki z klasy Vc oraz Janek Machalski z klasy VIb. Mikołaj otarł się o podium, niestety odpadła w dogrywce, ale Janek za to zakończyła swoją misję sukcesem-zajął I miejsce, pokonawszy uczniów z całego województwa.

 

PostHeaderIcon Szkolne eliminacje do wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o wielkiej Brytanii i krajach anglojęzycznych

Szkolne eliminacje do  wojewódzkiego  Konkursu  Wiedzy o wielkiej Brytanii i krajach anglojęzycznych odbędą się 6 kwietnia 2016 o  godzinie 13:35 w sali nr 31.

 

PostHeaderIcon Konkurs Kroszonkarski w MDK-u 2016

Konkurs Kroszonkarski w MDK-u
Nasze uczennice: Alicja Machalska, Dominika Jasińska i Klaudia Szałkiewicz-Sibelska brały udział w konkursie kroszonkarskim organizowanym przez MDK w Opolu. Zdobiły jajka tradycyjna techniką batiku. Zostały laureatkami konkursu.

 

PostHeaderIcon X FESTIWAL PIOSENKI OBCOJEZYCZNEJ ŚPIEWAJMY RAZEM

X FESTIWAL PIOSENKI OBCOJEZYCZNEJ ŚPIEWAJMY RAZEM
Dnia 23 lutego 2016r. roku w PSP nr 5 w Opolu odbył się X Festiwal Piosenki Obcojęzycznej, na który przyjechały zespoły wokalne i soliści z województwa opolskiego. Naszą szkołę z sukcesami reprezentowały dwie grupy wokalne:

 

 

Więcej…

 

PostHeaderIcon V Opolski Konkurs „Potyczki językowe szóstoklasistów”

12 stycznia Julia Kowalczyk, Wiktoria Gawin, Jan Machalski, uczniowie klas VI a i VI b zdobyli III miejsce w V Opolskim Konkursie „Potyczki językowe szóstoklasistów” organizowanym prze PG nr 5 w Opolu. Zadania były trudne, musieli rozpoznać i poprawić błędy językowe, wykazać się znajomością związków frazeologicznych, wykonać zadanie ortograficzne i uzupełnić krzyżówkę. 

 

PostHeaderIcon Konkurs: „Człowiek – Zdrowie – Środowisko”

10 grudnia 2015r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie: „Człowiek – Zdrowie – Środowisko”, którego organizatorem była PSP nr 14 w Opolu. Miał on na celu kształtowanie postaw dbałości o zdrowie, rozwijanie wrażliwości na problemy zdrowotne człowieka w otaczającym go środowisku oraz popularyzowanie wiedzy przyrodniczej. Naszą szkołę reprezentował Michał Czerezdrecki z kl. V c  i Zuzanna Wójt z kl. VI a, którzy uzyskali największą liczbę punktów rozwiązując test na etapie szkolnym.  Etap finałowy przeprowadzany był na takich samych zasadach jak telewizyjny turniej „1 z 10”. Nasi uczniowie godnie reprezentowali szkołę,  Michałowi Czerezdreckiemu zabrakło trochę szczęścia, aby dostać się do ścisłej trzyosobowej czołówki, zajął 4 miejsce. Wszyscy uczestnicy finału otrzymali pamiątkowe dyplomy i plecaki. Gratulujemy!

 

PostHeaderIcon Ogólnopolski konkurs literacko-artystyczny-"Magiczny świat zabawek"

Michał Marciniak z klasy 6a zajął III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literacko-Artystycznym w kategorii „Najlepsza praca literacka”.Gratulujemy!!! Opiekun: p. Danuta Górska.
Dlaczego to właśnie miś zasłużył sobie na miano ulubionej zabawki dziecięcej? Jaka jest jego historia? Nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Rudnie wraz z dziećmi poszukiwali odpowiedzi na te pytania. Już po raz trzeci pracownicy tej placówki edukacyjnej zaprosili uczniów klas IV-VI szkół podstawowych z całego kraju do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Literacko-Artystycznym pt. „Magiczny świat zabawek” pod patronatem honorowym: Marka Michalaka - Rzecznika Praw Dziecka, Krzysztofa Obrzuta - Wójta Gminy Rudziniec, Stanisława Fabera - Śląskiego Kuratora Oświaty, Waldemara Dombka - Starosty Gliwickiego, Jana Spałka - Nadleśniczego Nadleśnictwa Rudziniec, Regionalnego Ośrodka Metodyczno-Edukacyjnego „Metis” w Katowicach, Gminnego Ośrodka Kultury Rudziniec oraz Stowarzyszenia na Rzecz Odnowy i Rozwoju Lokalnego Sołectwa Rudno.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego

W tym roku  trójka naszych uczniów wzięła udział w Wojewódzkim Dyktandzie z Języka Niemieckiego, który odbył się w Walcach dnia 19.10.2015. Uczniowie, którzy wzięli udział to: Magdalena Mikłuszka kl.Vb, Magdalena Rudy kl.Vb, Jan Machalski kl.VIb. SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

 

 

 

Więcej…

 

PostHeaderIcon Miejsko-gminny etap Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego

W miejsko-gminnym etapie Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego naszą szkołę reprezentować będą Michał Marciniak z klasy VIa, Jan Machalski z klasy VIb, Magdalena Mikłuszka z klasy Vb i Mikołaj Bartnicki  z klasy Vc. Gratulujemy i trzymamy kciuki 7 stycznia 2016.

Szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego odbędzie się 20 listopada 2015 o godzinie 13:30 w sali 36. Regulamin Konkursu dostępny jest na stronie  opolskiego  MDK mdk.opole.pl/strony/konkursy-przedmiotowe.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 11