PostHeaderIcon Konkursy

PostHeaderIcon Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych Świetlik

X edycja Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych "Świetlik"
Już po raz dziesiąty uczniowie naszej szkoły brali udział w Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych organizowanym przez Fundację Akademią Młodych Odkrywców w Krakowie. Konkurs odbywa się pod patronatem Uniwersytetu Jagiellońskiego. W ramach przygotowań uczniowie musieli wykonać na zajęciach Klubu Odkrywców Przyrody lub w domu doświadczenia opracowane przez pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego.

 

 

Więcej…

 

PostHeaderIcon Ogólnopolski Konkurs Matematyczny Alfik

XXII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego odbyła się w środę 23 listopada 2016r.

ALFIK WYNIKI

 

PostHeaderIcon Konkurs „Mistrz Tabliczki Mnożenia” 2017

Konkurs „Mistrz Tabliczki Mnożenia” jest międzyszkolnym konkursem matematycznym kierowanym do uczniów klas czwartych. Finał odbył się w PSP 14 W Opolu. Naszą szkołę reprezentowali godnie Pola Plamitzer i Kacper Kasperski.

 

PostHeaderIcon III edycja internetowego konkursu Maks Matematyczny

W czwartek 9 marca 2017r. odbyła się III edycja internetowego konkursu Maks Matematyczny. Konkurs odbył się w macierzystych szkołach uczestników. Konkurs jest objęty patronatem w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Inicjatywa promuje talenty i osiągnięcia uczniów oraz pomaga im kształtować ważne kompetencje osobiste. Patronat nad programem objęła Politechnika Wrocławska. Maks Matematyczny jest zupełnie nową koncepcją konkursu matematycznego, która wykorzystuje technologie informatyczne. Konkurs w znacznej części nie wymaga wiedzy, ale umiejętności. Stanowi przede wszystkim intelektualną rozrywkę w formie internetowych gier matematycznych. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych od klasy 2, gimnazjalistów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych, z podziałem na kategorie wiekowe. Uczeń klasy 5a-Jan Siuta-zajął w konkursie 2 miejsce w województwie.

 

PostHeaderIcon Konkurs Kangur Matematyczny 2017

Konkurs Kangur w roku 2017 przeprowadzony został w czwartek, 16 marca o godzinie 9.00. Konkurs miał charakter jednorazowego testu. Zadania oraz termin są ustalane przez władze stowarzyszenia Kangourou Sans Frontie`res. Na rozwiązanie testu przeznaczone jest 75 minut.

KONKURS KANGUR WYNIKI

 

 

PostHeaderIcon Konkursy pt. „ Z angielskim za pan brat”.

Konkurs „Z angielskim za pan brat” rozstrzygnięty
Pod koniec maja uczniowie klas czwartych podjęli zmagania z językiem angielskim – rywalizowały z sobą reprezentacje poszczególnych klas składające się z trzech zawodników. W tej rywalizacji – obejmującej znajomość słownictwa i zwrotów na poziomie klasy czwartej – najlepsza okazała się IVa, pokonując kolegów i koleżanki z IVb. Oto skład zwycięskiej drużyny: Pola Plamitzer, Kamil Demel i Natalia Nowosielecka. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

PostHeaderIcon Konkurs Master of spelling

Pola – wice”Master of Spelling”!
Uczennica klasy IVa- Pola Plamitzer zajęła 2 miejsce w Wojewódzkim Konkursie „Master of Spelling”.  Musiała ona się wykazać doskonałą znajomością pisowni, wymowy i literowania w języku angielskim, a doprawdy niewiele brakowało do tytułu mistrza. Wcześniej Pola wygrała eliminacje szkolne, a w finałach wojewódzkich potwierdziła swoje: wiedzę i umiejętności. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

PostHeaderIcon Konkurs Kroszonkarski

Jak co roku przystąpiliśmy do Wojewódzkiego Konkursu Zdobienia Jaj Wielkanocnych Pisanka organizowanego przez MDK w Opolu. Alicja Machalska, Klaudia Szałkiewicz-Sibelska i Dominika Jasińska z klasy VI A reprezentowały PSP nr 1 w konkursie zdobiąc jaja tradycyjną techniką batiku. Dominice i Ali udało się zdobyć nagrody!

 

PostHeaderIcon Projekt „Irlandia –wyspa zielona”

Dnia 24 kwietnia 2017r. odbył się konkurs podsumowujący realizację projektu „Irlandia –Zielona wyspa”. W konkursie brały udział klasy piąte. Klasę V a reprezentowali: Aleksandra Strzelczyk, Jakub Kurdyna, Paweł Witosz, a klasę V b : Żaneta Dorda, Jan Posacki, Kajetan Idzi. Uczniowie musieli się wykazać znajomością kultury, tradycji, świąt  jak również geografii Irlandii.  Ważna była też znajomość języka angielskiego. Poziom był wyrównany, a przedstawiciele klas dzielnie walczyli o zwycięstwo. W efekcie I miejsce zdobyła klasa 5 a. Uczestnikom konkursu dziękujemy za zabawę i gratulujemy wiedzy o Irlandii.

 

PostHeaderIcon Projekt Kartki Wielkanocnej 2017

Projekt Kartki Wielkanocnej 2017
28 marca 2017 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Opolu odbyło się uroczyste podsumowanie tegorocznej edycji wojewódzkiego konkursu plastycznego PROJEKT KARTKI WIELKANOCNEJ. Na konkurs wpłynęło kilkaset prac wykonanych przez dzieci przedszkolne oraz uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych województwa opolskiego. Kilku uczniów naszej szkoły przygotowało przepiękne prace konkursowe. Pomimo tego, że żadna z nich nie została nagrodzona na uwagę zasługuje kartka Emmy Gołczyk z klasy VIc wyróżniona przez wystawienie jej w gablocie z nagrodzonymi projektami. Gratulujemy naszej koleżance i życzymy dalszych sukcesów!

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 12