PostHeaderIcon Konkursy

PostHeaderIcon Konkursy pt. „ Z angielskim za pan brat”.

Konkurs „Z angielskim za pan brat” rozstrzygnięty
Pod koniec maja uczniowie klas czwartych podjęli zmagania z językiem angielskim – rywalizowały z sobą reprezentacje poszczególnych klas składające się z trzech zawodników. W tej rywalizacji – obejmującej znajomość słownictwa i zwrotów na poziomie klasy czwartej – najlepsza okazała się IVa, pokonując kolegów i koleżanki z IVb. Oto skład zwycięskiej drużyny: Pola Plamitzer, Kamil Demel i Natalia Nowosielecka. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

PostHeaderIcon Konkurs Master of spelling

Pola – wice”Master of Spelling”!
Uczennica klasy IVa- Pola Plamitzer zajęła 2 miejsce w Wojewódzkim Konkursie „Master of Spelling”.  Musiała ona się wykazać doskonałą znajomością pisowni, wymowy i literowania w języku angielskim, a doprawdy niewiele brakowało do tytułu mistrza. Wcześniej Pola wygrała eliminacje szkolne, a w finałach wojewódzkich potwierdziła swoje: wiedzę i umiejętności. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

PostHeaderIcon Konkurs Kroszonkarski

Jak co roku przystąpiliśmy do Wojewódzkiego Konkursu Zdobienia Jaj Wielkanocnych Pisanka organizowanego przez MDK w Opolu. Alicja Machalska, Klaudia Szałkiewicz-Sibelska i Dominika Jasińska z klasy VI A reprezentowały PSP nr 1 w konkursie zdobiąc jaja tradycyjną techniką batiku. Dominice i Ali udało się zdobyć nagrody!

 

PostHeaderIcon Projekt „Irlandia –wyspa zielona”

Dnia 24 kwietnia 2017r. odbył się konkurs podsumowujący realizację projektu „Irlandia –Zielona wyspa”. W konkursie brały udział klasy piąte. Klasę V a reprezentowali: Aleksandra Strzelczyk, Jakub Kurdyna, Paweł Witosz, a klasę V b : Żaneta Dorda, Jan Posacki, Kajetan Idzi. Uczniowie musieli się wykazać znajomością kultury, tradycji, świąt  jak również geografii Irlandii.  Ważna była też znajomość języka angielskiego. Poziom był wyrównany, a przedstawiciele klas dzielnie walczyli o zwycięstwo. W efekcie I miejsce zdobyła klasa 5 a. Uczestnikom konkursu dziękujemy za zabawę i gratulujemy wiedzy o Irlandii.

 

PostHeaderIcon Projekt Kartki Wielkanocnej 2017

Projekt Kartki Wielkanocnej 2017
28 marca 2017 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Opolu odbyło się uroczyste podsumowanie tegorocznej edycji wojewódzkiego konkursu plastycznego PROJEKT KARTKI WIELKANOCNEJ. Na konkurs wpłynęło kilkaset prac wykonanych przez dzieci przedszkolne oraz uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych województwa opolskiego. Kilku uczniów naszej szkoły przygotowało przepiękne prace konkursowe. Pomimo tego, że żadna z nich nie została nagrodzona na uwagę zasługuje kartka Emmy Gołczyk z klasy VIc wyróżniona przez wystawienie jej w gablocie z nagrodzonymi projektami. Gratulujemy naszej koleżance i życzymy dalszych sukcesów!

 

PostHeaderIcon Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego

W dniu 15.11.2016 odbędzie się  etap szkolny Konkursu Języka Niemieckiego o godzinie 11.45 w sali nr 33. Serdecznie zapraszam!

 

PostHeaderIcon VII Wielkie Wojewódzkie Dyktando Języka Niemieckiego

Dnia 18.10.2016 uczennice Alicja Machalska i Magdalena Rudy wzięły udział w VII Wielkim Wojewódzkim Dyktandzie Języka Niemieckiego w miejscowości Walce. Bardzo gratuluję dziewczynom  udziału i życzę najwyższych wyników!!

 

 

 

Więcej…

 

PostHeaderIcon IX Międzyszkolny Konkurs Ekologiczno - Informatyczny

W dniu 10 czerwca 2016r. odbył się finał IX Międzyszkolnego Konkursu Ekologiczno - Informatycznego pod hasłem "Jak chronić środowisko". W konkursie uczestniczyli uczniowie klas IV - VI opolskich szkół podstawowych. Michał Marciniak z klasy 6A wykonał plakat i zdobył wyróżnienie. Gratulujemy!!! W bieżącym roku szkolnym w konkursie oceniane były prace w dwóch kategoriach: plakat wykonany w dowolnym programie graficznym oraz prezentacja w programie Photo Story.Wykonane przez uczniów na komputerze prace graficzne przedstawiały współczesne zagrożenia związane z degradacją środowiska naturalnego i pomysły na działania proekologiczne.

 

PostHeaderIcon VI Konkurs Kultury Niemieckiej

VI Konkurs Kultury Niemieckiej
02.06.2016  pojechała drużyna z naszej szkoły w składzie: Julia Kowalczyk, Wiktoria Gawin (obie z VIa), Magdalena Mikłuszka i Magdalena Rudy (obie z Vb) na "VI Konkurs Kultury Niemieckiej” dla szkół podstawowych Miasta Opola. Nasza drużyna zajęła III miejsce!!! Dziewczyny musiały  samodzielnie rozwiązać test , a później w drużynie odpowiedzieć jeszcze na 10 pytań. Pytania były bardzo trudne i trzeba było wykazać się dużą znajomością wiedzy o Niemczech. Bardzo gorąco gratuluję naszym dziewczynom!!! Super!!!

 

PostHeaderIcon XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Twórczość dziecięca”

25 maja  2016 w Publicznej Szkole Podstawowej nr 20 w Opolu odbył się XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Twórczość dziecięca”. Naszą szkołę reprezentowali: Kamil Znaniecki klasa I b, Hanna Kapluk klasa II D, I Bartek Drewniak klasa III C. Rywalizacja jak co roku była bardzo zacięta. Uczniowie wykazali się dużym talentem recytatorskim.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 11