PostHeaderIcon Konkursy

PostHeaderIcon Bóbr Informatyczny

Zapraszamy uczniów klas IV–VII do udziału
w XII edycji Międzynarodowego Konkursu Bóbr Informatyczny
pod patronatem honorowym Ministerstwa Edukacji Narodowej
oraz Ministerstwa Cyfryzacji

 

Więcej…

 

PostHeaderIcon UWAGA UCZNIOWIE!

Szkolne eliminacje do
Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego

odbędą się 7 listopada 2017 o godzinie 14:30 w sali 31.
Zapisy do 6.11. u nauczycieli języka angielskiego,

regulamin konkursu dostępny jest na stronie MDK Opole
w zakładce Konkursy przedmiotowe.

 

PostHeaderIcon Konkurs

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych biblioteka
zaprasza uczniów do udziału w konkursach:

  • Konkurs plastyczny dla uczniów klas I–III


  • Konkurs literacki dla uczniów klas IV–VII


Więcej…

 

PostHeaderIcon OPOLE ŚPIEWA JUŻ 800 LAT

Koncert Opole śpiewa już 800 lat odbył się we wtorek 13 czerwca 2017 roku w PSP nr 5 ul. Hubala w Opolu. Projekt, w którym wystąpiły dzieci śpiewające w Stowarzyszeniu Opolszczyzna Śpiewa został dofinansowany ze środków Miasta Opola a patronował mu Prezydent Miasta Opola. Naszą szkołę reprezentował zespół wokalny Dylemat pod kier. P. Urszuli Bartczak. Punktualnie o 17.00 rozpoczęliśmy „Hejnałem Opolskim”. Zaraz po nim pojawiły się piosenki z różnych okresów funkcjonowania miasta, od ludowych – „Te opolskie dziołchy”, sentymentalnych  - jak „Kartka z Opola” w przepięknym wykonaniu p. Anny Płaczek po rozrywkowe – finałowy „Mój Krwi zew”( najnowsza piosenka autorstwa Jędrzeja Skiby–ucznia naszej szkoły). Gościem specjalnym koncertu był zespół „Bagatela” z Domu Dziennego Pobytu „Magda-Maria”, który rozbawił widownię piosenką „Cała sala śpiewa z nami”. Tekst tej piosenki doskonale obrazował nastrój spotkania ludzi w różnym wieku: wspólny, żywiołowy śpiew, spontaniczne tańce a przede wszystkim  miłość do muzyki i naszego miasta Opola.

 

PostHeaderIcon Konkurs Języka Niemieckiego-etap wojewódzki

Konkurs Języka Niemieckiego-etap wojewódzki-do tego etapu przeszła Magdalena Mikłuszka, która została FINALISTKĄ  w roku szkolnym 2016/2017!!!! To niesamowity sukces naszej uczennicy!!!!! Gratulujemy serdecznie!!!!!! Życzymy dalszych sukcesów!!!!

 

PostHeaderIcon Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych Świetlik

X edycja Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych "Świetlik"
Już po raz dziesiąty uczniowie naszej szkoły brali udział w Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych organizowanym przez Fundację Akademią Młodych Odkrywców w Krakowie. Konkurs odbywa się pod patronatem Uniwersytetu Jagiellońskiego. W ramach przygotowań uczniowie musieli wykonać na zajęciach Klubu Odkrywców Przyrody lub w domu doświadczenia opracowane przez pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego.

 

 

Więcej…

 

PostHeaderIcon Ogólnopolski Konkurs Matematyczny Alfik

XXII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego odbyła się w środę 23 listopada 2016r.

ALFIK WYNIKI

 

PostHeaderIcon Konkurs „Mistrz Tabliczki Mnożenia” 2017

Konkurs „Mistrz Tabliczki Mnożenia” jest międzyszkolnym konkursem matematycznym kierowanym do uczniów klas czwartych. Finał odbył się w PSP 14 W Opolu. Naszą szkołę reprezentowali godnie Pola Plamitzer i Kacper Kasperski.

 

PostHeaderIcon III edycja internetowego konkursu Maks Matematyczny

W czwartek 9 marca 2017r. odbyła się III edycja internetowego konkursu Maks Matematyczny. Konkurs odbył się w macierzystych szkołach uczestników. Konkurs jest objęty patronatem w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Inicjatywa promuje talenty i osiągnięcia uczniów oraz pomaga im kształtować ważne kompetencje osobiste. Patronat nad programem objęła Politechnika Wrocławska. Maks Matematyczny jest zupełnie nową koncepcją konkursu matematycznego, która wykorzystuje technologie informatyczne. Konkurs w znacznej części nie wymaga wiedzy, ale umiejętności. Stanowi przede wszystkim intelektualną rozrywkę w formie internetowych gier matematycznych. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych od klasy 2, gimnazjalistów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych, z podziałem na kategorie wiekowe. Uczeń klasy 5a-Jan Siuta-zajął w konkursie 2 miejsce w województwie.

 

PostHeaderIcon Konkurs Kangur Matematyczny 2017

Konkurs Kangur w roku 2017 przeprowadzony został w czwartek, 16 marca o godzinie 9.00. Konkurs miał charakter jednorazowego testu. Zadania oraz termin są ustalane przez władze stowarzyszenia Kangourou Sans Frontie`res. Na rozwiązanie testu przeznaczone jest 75 minut.

KONKURS KANGUR WYNIKI

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 11