PostHeaderIcon Konkursy

PostHeaderIcon IRLANDIA – WYSPA ZIELONA

Tygodniowy projekt „Irlandia – wyspa zielona” jest prowadzony na lekcjach języka angielskiego klas V-tych w marcu każdego roku. Jego finał to międzyklasowy konkurs wiedzy o Irlandii dla reprezentacji poszczególnych klas. Uczniowie wcześniej przygotowują zagadnienia na wybrane tematy dotyczące Irlandii, następnie prezentują je na zajęciach. W tym roku dwuosobowa reprezentacja w składzie Jadzia i Marysia z Vb pokonały trzyosobowe reprezentacje z klasVa – Kubę, Kamila i Natalię oraz z Vc – dwie Kingi i Julię.

PostHeaderIcon KONKURS NA KARTKĘ WIELKANOCNĄ

PostHeaderIcon Eliminacje do Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych i Wielkiej Brytanii

PostHeaderIcon MIĘDZYNARODOWY KONKURS – KANGUR MATEMATYCZNY

PostHeaderIcon FINAŁ WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO

21 lutego 2018 r. piątka naszych uczniów reprezentowała szkołę podczas finału Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego, który się odbył w Opolu w MDK. Podczas części pisemnej ponad 60 uczniów i uczennic z całego województwa zmagało się z problemami gramatyczno-leksykalnymi, musieli też się wykazać umiejętnością rozumienia ze słuchu. W części ustnej uczestnicy odpowiadali na pytania komisji i wypowiadali się na różne tematy z życia codziennego. W wyniku eliminacji trójka naszych uczniów uzyskała tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego. Amelia Lizoń z klasy VIA oraz Magdalena Mikłuszka i Adam Szyszka z klasy VIIB dwujęzycznej osiągnęli wynik powyżej 85% punktów niezbędnych do zdobycia tytułu. Dwoje naszych uczniów Wiktoria Haczkiewicz oraz Mikołaj Bartnicki, oboje także z klasy VIIB, uzyskali tytuł finalisty plasując się tuż poniżej limitu.

PostHeaderIcon „AUSTRALIA – W KRAINIE KANGURÓW”

W tym roku narodowemu świętu Australii, które przypada 26 stycznia towarzyszył projekt dla klas VI-tych zatytułowany „Australia – w krainie kangurów”. Uczniowie samodzielnie przygotowali prezentacje w dowolnej formie na wcześniej przydzielone tematy, m.in. fauna i flora kontynentu, ciekawe postaci ze świata literatury, muzyki czy filmu. Od inwencji, rzetelności oraz zaangażowania uczniów w przekazaniu informacji zależało przygotowanie reprezentacji klas w starciu kończącym projekt. W piątek 23 lutego podczas finału Maciek, Patrycja oraz Paweł z VIA bezapelacyjnie pokonali reprezentantów klasy VIB, Magdę oraz Jaśka. Za rok szansa na rewanż, tym razem przeniesiemy się do USA.

PostHeaderIcon WYNIKI KONKURSU BÓBR INFORMATYCZNY

Kategoria Benjamin:

• I miejsce w szkole KACPER KASPERSKI
  • II miejsce w szkole ALICJA PIENIĄŻEK
  • III miejsce w szkole ADRIAN KLUBKOWSKI

Kategoria Junior:

• I miejsce w szkole MICHAŁ CZEREZDRECKI
  • II miejsce w szkole MATEUSZ KOWALOWICZ
  • III miejsce w szkole ANTONI MATULA

Wszystkim uczestnikom gratulujemy
i życzymy dalszych sukcesów

Nauczyciele informatyki

PostHeaderIcon Konkurs Języka Niemieckiego Lust auf Lesen

Konkurs Języka Niemieckiego
Lust auf Lesen

PostHeaderIcon Etap miejsko-gminny Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego

Na etapie miejsko-gminnym Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego 12 stycznia 2018 r. naszą szkołę reprezentować będą uczniowie klasy VIIb (na zdjęciu) Magdalena Mikłuszka, Magdalena Rudy, Ala Machalska i Adam Szyszka oraz Amelia Lizoń z klasy VIa. Trzymamy kciuki!

PostHeaderIcon KONKURS NA NAJSTRASZNIEJSZĄ KLASĘ

Konkurs na najstraszniejszą klasę

Tradycyjnie w naszej szkole w ostatnim dniu października, pojawiły się przerażające stwory: duchy, wiedźmy, kościotrupy, wampiry, czarne koty. Strach było przejść szkolnym korytarzem. Wszystko to w ramach poznania świąt krajów anglojęzycznych.

Z okazji Halloween odbył się konkurs na najstraszniejszą klasę, w którym dobrowolnie wzięli udział uczniowie klas I–IV. Klasa, w której największa liczba uczniów była przebrana zajmowała I miejsce. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie „strasznie” poważnie podeszli do zadania.

I miejsce zajęły klasy: IA, IB, IIB, IIIE
II miejsce zajęły klasy: IIIC, IIA, IIIA, IIID, IIIB
III miejsce zajęły klasy: IVA, IVB, IVC, IVD

Każda klasa otrzymała słodką nagrodę. Zwycięzcom gratulujemy! Wszystkim dziękujemy za wspólną zabawę.

A. Raniczkowska i M. Otorowska-Zomb

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna > ostatnia >>