PostHeaderIcon Konkursy

PostHeaderIcon KONKURS WIEDZY O NIEMCZECH

Konkurs Wiedzy o Niemczech 2018

PostHeaderIcon ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU NA KARTKĘ WIELKANOCNĄ

W konkursie na kartkę wielkanocną wyróżnieni zostali:

• Kamil Demel, klasa 5a
  • Mateusz Kowalowicz, klasa 7b
  • Malwina Kowalowicz, klasa 4c
  • Karol Kinderman, klasa 5c
  • Adrian Klubkowski, klasa 5c.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy
i życzymy dalszych sukcesów

Nauczyciele informatyki

PostHeaderIcon ZBIERAJ BATERIE – CHROŃ ŚRODOWISKO

PostHeaderIcon Konkurs matematyczny: „Matematyka – to się liczy!”

W bieżącym roku szkolnym wzięliśmy udział w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym: „Matematyka – to się liczy!”. W konkursie brali udział uczniowie szkół podstawowych i klas gimnazjalnych. Konkurs składał się z trzech etapów szkolnych, podczas których uczniowie rozwiązywali zadania o różnym stopniu trudności. Do etapu międzyszkolnego zakwalifikowali się uczniowie z klasy 7b: Wiktoria Haczkiewicz, Magda Rudy, Mateusz Kowalowicz i Adam Szyszka. 14 marca – w Międzynarodowym Dniu Liczby Pi odbył się finał tego konkursu, polegający na rozwiązaniu testu interaktywnego z wykorzystaniem zestawu do głosowania. W konkursie uczestniczyło 50 uczniów opolskich szkół podstawowych i 20 uczniów gimnazjów z Opola i okolic. Nasi uczniowie zajęli miejsca w pierwszej dziesiątce. Uatrakcyjnieniem tego dnia była prezentacja przygotowana przez uczniów PLO IX, która pozwoliła słuchaczom zapoznać się z historią i ciekawostkami o liczbie Pi oraz zabawa polegająca na poznaniu ciekawego sposobu szyfrowania haseł.

PostHeaderIcon Konkurs matematyczny: „MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA”

W tym roku szkolny już po raz piąty nasza szkoła uczestniczyła w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym: „Mistrz Tabliczki Mnożenia”. Konkurs ten przeznaczony jest dla uczniów klas IV. Zadania rozwiązywane przez uczniów dotyczyły zastosowania tabliczki mnożenia do rozwiązywania ciekawych zadań, w tym ułożenia domina matematycznego, rozwiązania krzyżówek i rebusów matematycznych, zadań typu prawda/fałsz. Uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności podczas rywalizacji z rówieśnikami. Do etapu międzyszkolnego, który odbył się 20 kwietnia w PSP nr 14 w Opolu, zakwalifikowały się uczennice: Gabrysia Szczygieł z kl. 4c i Alicja Pieniążek z kl. 4d. Dziewczynom nie udało się zdobyć miejsca na podium, ale sam udział w etapie szkolnym to duże wyróżnienie. Po zmaganiach konkursowych uczniowie brali udział w warsztatach plastycznych malowania na szkle. Dziewczynom gratulujemy i życzymy dalszych matematycznych sukcesów!

PostHeaderIcon IRLANDIA – WYSPA ZIELONA

Tygodniowy projekt „Irlandia – wyspa zielona” jest prowadzony na lekcjach języka angielskiego klas V-tych w marcu każdego roku. Jego finał to międzyklasowy konkurs wiedzy o Irlandii dla reprezentacji poszczególnych klas. Uczniowie wcześniej przygotowują zagadnienia na wybrane tematy dotyczące Irlandii, następnie prezentują je na zajęciach. W tym roku dwuosobowa reprezentacja w składzie Jadzia i Marysia z Vb pokonały trzyosobowe reprezentacje z klasVa – Kubę, Kamila i Natalię oraz z Vc – dwie Kingi i Julię.

PostHeaderIcon KONKURS NA KARTKĘ WIELKANOCNĄ

PostHeaderIcon Eliminacje do Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych i Wielkiej Brytanii

PostHeaderIcon MIĘDZYNARODOWY KONKURS – KANGUR MATEMATYCZNY

PostHeaderIcon FINAŁ WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO

21 lutego 2018 r. piątka naszych uczniów reprezentowała szkołę podczas finału Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego, który się odbył w Opolu w MDK. Podczas części pisemnej ponad 60 uczniów i uczennic z całego województwa zmagało się z problemami gramatyczno-leksykalnymi, musieli też się wykazać umiejętnością rozumienia ze słuchu. W części ustnej uczestnicy odpowiadali na pytania komisji i wypowiadali się na różne tematy z życia codziennego. W wyniku eliminacji trójka naszych uczniów uzyskała tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego. Amelia Lizoń z klasy VIA oraz Magdalena Mikłuszka i Adam Szyszka z klasy VIIB dwujęzycznej osiągnęli wynik powyżej 85% punktów niezbędnych do zdobycia tytułu. Dwoje naszych uczniów Wiktoria Haczkiewicz oraz Mikołaj Bartnicki, oboje także z klasy VIIB, uzyskali tytuł finalisty plasując się tuż poniżej limitu.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>