Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Opolu

im. Obrońców Westerplatte

Konkursy

Rejestracja do konkursu PIX 2019 jest możliwa do 12 maja 2019 godz. 23:59 na stronie organizatora https://pix.edu.pl. I to pierwszy krok jaki należy wykonać.

Dla dzieci poniżej 13 roku życia zgłoszenia powinni dokonać rodzice.

Następnie pobieramy aplikację i instalujemy ją na komputerze.

Konkurs w całości będzie przeprowadzony online i aby wziąć w nim udział, wystarczy wygodnie usiąść przed ekranem własnego laptopa.

Konkurs Pix 2019 zostanie przeprowadzony w 2 etapach:

• 13 maja godz. 8:00 - 19 maja godz. 20:00 – eliminacje – każda z grup wiekowych otrzyma 10 zadań w aplikacji PixBlocks. Uczestnicy którzy wykonają poprawnie minimum 60% zadań zostaną zakwalifikowani do etapu finałowego.
  • 27 maja godz. 8:00 - 28 maja godz. 20:00 – finały – uczestnicy którzy przeszli kwalifikacje otrzymają kolejne 10 zadań. Na tym etapie konkursu oprócz poprawności liczyć się będzie również szybkość wykonywania zadań. Jeśli dwóch lub więcej uczestników rozwiąże poprawnie taką samą liczbę zadań, zwycięży ten, który zrobi to najszybciej.

Miło nam poinformować, że dwoje naszych uczniów z klasy VIIIb dwujęzycznej Magdalena Mikłuszka i Mikołaj Bartnicki, uzyskali tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego.

Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Po raz kolejny zachęcamy naszych uczniów do udziału w konkursie nauk przyrodniczych „Świetlik”.

Konkurs „Świetlik” powstał w 2007 roku z inicjatywy Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Jest adresowany do uczniów klas 1–8 szkół podstawowych i jest jedynym tego typu przedsięwzięciem w Polsce. Od dziesięciu lat cieszy się coraz większą popularnością wśród uczniów i uznaniem wśród nauczycieli.

Czytaj więcej: Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych „Świetlik”

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 1 w Opolu Rights Reserved.