28. polska edycja Odysei Umysłu – międzynarodowego konkursu kreatywnego rozwiązywania problemów – zaczęła się eliminacjami regionalnymi we Wrocławiu gdzie spotkało się 75 drużyn z województw dolnośląskiego i opolskiego. Tam Odyseusze ubiegali się o awans do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się w Gdyni.

Drużyna siedmiu dziewcząt z 5 klasy z naszej szkoły zdobyła I miejsce w swojej grupie wiekowej i tym samym zakwalifikowała się do finału ogólnopolskiego.

Młodzi uczestnicy międzynarodowego programu edukacyjnego Odyseja Umysłu uczą się, jak rozwijać twórcze myślenie. Rozwiązują złożone zadania, wykorzystują wiedzę szkolną w praktyce i działają zespołowo.

W tym roku drużyna piątoklasistek zdecydowała się na jeden z pięciu problemów długoterminowych pt.: „Spory o pozory”. Odyseuszki przygotowały i przedstawiły humorystyczny spektakl, opowiadający o oryginalnej postaci Szczwanego Mąciciela, który – zamierzając uzyskać nad czymś kontrolę – rozmyślnie stara się jakieś dwie grupy poróżnić i podjudzić do tego, by zwróciły się przeciwko sobie nawzajem.

Swoje rozwiązanie zespół przedstawił w formie kilkuminutowej prezentacji scenicznej na konkursie, poddając efekty pracy ocenie sędziów. Odyseusze zmierzyli się również z tzw. problemem spontanicznym. Jest on tajny do ostatniej chwili, wymaga myślenia na zawołanie, improwizacji, znakomitej współpracy oraz radzenia sobie ze stresem.

I udało się! Teraz przed drużyną kolejne wyzwanie – przygotowania do wyjazdu na finał ogólnopolski. Gratulujemy!!!