KÓŁKO TEATRALNE w języku angielskim

Główny cel: wzbogacenie słownictwa,
nauka przez zabawę,
doskonalenie pisowni w języku angielskim,
ośmielenie ucznia przed publicznym wystąpieniem,
nauka dykcji,
ćwiczenie języka ciała (wyrażanie emocji).

HALLOWEEN

Grupa uczennic z Kółka Teatralnego w Języku Angielskim z okazji Halloween pod kierunkiem prowadzącej kółko Teresy Mokrzyckiej przygotowała krótkie przedstawienie „MONSTER STREET” w języku angielskim i zaprezentowała je dzieciom z przedszkola nr 28. Oprócz przedstawienia uczennice klasy IV a i IV b krótko opowiedziały historię tradycji Halloween, podkreślając, że w dzisiejszych czasach obchodzi się to święto bez odniesień do religii. Przedszkolaki przebrane w wiedźmy, szkielety, czarownice i wróżki wzięły udział w konkursie na najładniejszy i najciekawszy strój. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymali nagrody. Troje dzieci wyróżniono i one też zostały nagrodzone.  Wszystkie przedszkolaki otrzymały naklejki, tatuaże, słodycze i inne drobiazgi.

Uczennice klasy IV a i IV b z Kółka Teatralnego Języka Angielskiego z nauczycielką Teresą Mokrzycką odwiedziły przedszkolaki. Zaprezentowały im przedstawienie świąteczne  „Father Christmas” w języku angielskim. Dzieci słuchały z dużym zainteresowaniem. Mikołaj poczęstował je słodyczami. Na zakończenie wspólnie odśpiewaliśmy polskie kolędy.

W ramach edukacji prozdrowotnej uczennice należące do kółka teatralnego przygotowały krótkie przedstawienie BABA JAGA U DENTYSTY, które zaprezentowały dzieciom z przedszkola nr 28. Była też pogadanka o tym, jak mamy dbać o nasze ząbki, o zdrowym odżywianiu i ogólnie, jak powinno się dbać o zdrowie. Wspólnie z przedszkolakami zaśpiewaliśmy piosenkę SZCZOTKO, SZCZOTKO.

ST. PATRICK’S DAY
Z okazji Dnia Świętego Patryka
uczennice z kółka teatralnego, przebrane na zielono, złożyły wizytę w przedszkolu nr 28. Zaprezentowały krótkie przedstawienie w języku angielskim, zaśpiewały piosenkę. Zapoznały dzieci z tradycją obchodów święta Patryka w Irlandii, pokazały symbole tego kraju. Wszystkie przedszkolaki obdarowane zostały irlandzkimi naklejkami związanymi ze świętem Patryka i zmywalnymi tatuażami z flagą Irlandii i koniczynkami.